Acana Tavuk Yumurta Ve Balıklı Yavru Köpek Maması

Paylaş
 

Acana Tavuk Yumurta Ve Balıklı Yavru Köpek Maması

Köpeklerin bakımı, eğitimi ve beslenmesi, köpek sahipleri için öyle yerine getirilen sorumluluklar değildir. Köpeğinizin her türlü ihtiyacı ve bakımı ile ilgilenmeniz gerekmektedir ve bu durum sizin için gerçekten zaman alıcı ve kimi zaman yorucu olabilir. Köpeğinizin sağlığı ile ilgili ayrıntılardan bir tanesi de, köpeğinizin ağız ve diş sağlığı bakımının yapılması ile ilgilidir. Özellikle büyük yaş köpeklerin büyük çoğunluğunda, bakımının düzenli sağlanmaması ve daha yavru iken bu konuda önlem alınmaması nedeniyle, birçok, diş ve diş eti rahatsızlığı görülmektedir. Sağlıksız bir ağız yapısı, köpeklerde ciddi rahatsızlıklara neden olabilir. Köpeğinizde Diş ve Dişeti rahatsızlığı olduğunu nasıl anlarsınız?

 • Köpeğinizin ağzından gelen kötü bir koku varsa, bu koku, köpeğinizin diş ve dişeti sorunu olmasının belirtisidir.
 • Köpeğinizin ağız ve çene bölgesinde oluşan bir hassasiyet varsa, diş ve dişeti sorunları yaşadığını düşünebilirsiniz.
 • Köpeğinizde daha ilerleyen diş ve dişeti problemlerinde, kanlı salya akışı söz konusu olabilir.
 • Köpeğiniz yemeğini ağızının tek tarafını kullanarak yemesi, ağzının diğer bölgesinde, diş ve dişeti sorunu yaşadığının belirtisidir.
 • Köpeğinizin ateşi varsa, halsiz, iştahsız ve zayıflıyorsa, yine diş ve dişeti sağlığı ile ilgili bir sorun yaşıyor olabilir.

 

Eğer köpeğinizde bu tarz belirtiler varsa, yapmanız gereken, köpeğinizi veteriner hekiminizin kontrolünden geçirmeniz olacaktır. Köpeklerde en sık rastlanan diş ve dişeti rahatsızlığı, plak ve tartarlardır. Plak ve tartarlar, köpeklerin yemek sonrası, dişlerinde kalan yemek artıkları ile oluşan bir tabakadır. Bu tabaka, zamanında temizlenmez ise, ilerde daha da kalınlaşarak sertleşir. Sertleşen tabaka, zaman içinde, dişeti iltihaplarına neden olacaktır. Dişeti iltihaplarının tedavisinin gerçekleştirilmemesi nedeniyle söz konusu iltihap, diş köklerine ilerleyerek, şiddetli ağrı eşliğinde, diş çürüklerine ve doğal olarak diş kayıplarına neden olacaktır.

 

Diş köklerine ilerleyen iltihap, dişleri destekleyen dokularında iltihaplanmasına ve kemik dokunun da bu iltihaptan etkilenmesine neden olacaktır. Tedavi edilemeyerek, iyice ilerlemesine izin verilen iltihap, köpeklerde kemik kaybına yol açar ve bu aşamadaki iltihabın tedavi edilmesi de, oldukça zordur. Köpeğinizin ağız ve diş sağlığının bu aşamalara gelmesini engellemek için, bazı önlemler almalı ve gerekli diş ve dişeti bakımını düzenli sağlamalısınız.

 

Köpeklerde oluşacak plak ve tartarların önüne geçilmesi, köpeğinizin ciddi ağız sorunları ile uğraşmasına engel olacaktır. Köpeğinizin dişlerini her gün fırçalamanız, alınacak bu önlemlerin başında gelecektir. Köpekler için satılan diş fırçası ve diş macununu kullanarak, her akşam köpeğiniz son öğününün ardından, dişlerini fırçalamalı ve artık yemeklerin oluşumunu sağlayan, yemek artıklarından kurtulmasını sağlamalısınız. Köpeğiniz yetişkin olduğunda, onu diş fırçalamaya alıştırmanız oldukça zor olacaktır. Bu nedenle daha yavruluk döneminde, köpeğinizin alışmasını sağlamanız, ilerleyen dönemlerde size yardımcı olacaktır.

 

Köpeğinizin sağlıklı beslenmesi de, ağız sağlığını etkileyen önemli faktörlerden bir tanesidir. Yeterli ve dengeli beslenen köpekler, güçlü dişler sayesinde, diş ve dişeti sorunlarıyla daha az karşılaşacak ve bu anlamda daha sağlıklı olacaklardır. Köpeğinizin ağız sağlığını korumanızın bir yolu da, köpeğinizin ağız sağlığına zarar verecek olan, artık yemeklerle beslenmemeniz olacaktır. Köpeğinizin ağız sağlığını korumak için, köpeğinizi kuru köpek mamaları ile beslemelisiniz. Çünkü kuru mamaların bir özelliği de, dişlerin temizlenmesine yardımcı olmasıdır

 

Acana Tavuk Yumurta ve Balıklı Yavru Köpek Maması beslenmelerinin özel olması, yavru köpeklerin beslenmesini daha önemli hale getirir. Yavru köpeklerin ihtiyacı olan besin grupları ve enerji, yetişkin köpeklere göre çok daha fazladır. Bu nedenle yavru köpekler için seçilecek mamanın, çok özenle seçilmesi gerekir. Acana Tavuk Yumurta Ve Balıklı Yavru Köpek Maması ile her şeyden önce yavru köpeğiniz, kuru mama ile besleneceği için, kuru mamaya alıştığı için, ilerleyen dönem için, ağız sağlığı konusunda bir avantaj kazanmış olacaktır. Acana Tavuk Yumurta Ve Balıklı Yavru Köpek Mamasının dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi, mamanın içeriğinde kesinlikle, köpekler için zararlı olan, maliyeti düşürmek için mamaya katılan doğal olmayan hiçbir ürün yoktur.

Acana Tavuk Yumurta Ve Balıklı Yavru Köpek Maması

Mamada katkı maddelerinin ve renklendiricilerin olmaması da çok önemlidir. Mamanın içeriğinde bulunan kaliteli ve yüksek orandaki proteinin kaynağı, gerçek tavuk ve balıketidir. Bir mamada, yüksek oranda gerçek et kullanılması, kalitesiz protein olan et yan ürünlerinin kullanılmamış olması, köpek sağlığı için çok önemlidir. Mamada köpeklere zararlı olan tahılların bulunmaması, mamada bulunan yumurta ve mamanın birçok doğal sebze ve meyve ile içeriğinin zenginleştirilmiş olması, bu mamayı yavru köpeğiniz için rahatlıkla kullanabileceğiniz anlamını taşımaktadır.

Bu yazı 147 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Kendinizi yenilemek ve girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Anneniz veya arkadaşlarınızın anneleri ile görüşebilir, geçmişi ve en derin isteklerinizi hatırlayabilirsiniz. İdealleriniz ve geleceğe yönelik hayalleriniz sizi harekete geçirecek. Meydana gelen olaylar fikirlerinizi veya daha önce yapmış olduğunuz projeleri değiştirmenize neden olabilir. Arkadaşlarınıza fikirlerinizi hemen söylemeyin ve şimdilik olayların gelişmesini bekleyin. Sizin fikirleriniz değişmiş olabilir ancak hemen söylemek yerine önce araştırın. Üstelik şanssızlık gibi görünen durumu fırsata dönüştürmeniz mümkün.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve geçmişte yaşadığınız olayların hatıraları ile güne başlayabilirsiniz. Yaşantınızda yenilikler yapmak için kuvvetli arzular duyacaksınız ve şimdiye kadar meydana gelen olayları ve yaşadıklarınızı gözden geçireceksiniz. Anneniz, çocukluk günleriniz ve şimdiye kadar neler yaptığınızı gözden geçirebilirsiniz. Akşama doğru arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve yakınlarınız ile birlikte keyifli programlar yapabilirsiniz. Kardeşleriniz, çocuklar ve arkadaşlarınızın desteğini aldığınızı düşüneceksiniz ve böylece kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve eski duygular ile yeni isteklerinizi mukayese edeceksiniz. Bilinçaltınızı uyandıran gelişmeler olabilir. Bugün kendinizi keyifli hissedeceksiniz ve saygı duyduğunuz aile büyükleri ile ilgileneceksiniz. Bazı olaylar istediğiniz gibi gelişmese bile kendinizi şanslı hissedeceksiniz ve karışıklıkların üstesinden gelebileceğiniz duygusu ile davranacaksınız. Saygı duyduğunuz büyükleriniz sizi destekleyecek. Zaten hayata ve olaylara bakış açınız değişiyor ve yeni ideallerinizi gerçekleştirmek için olayları akışına bırakabilirsiniz. Bu arada beklediğinizden daha farklı gelişen olaylar karşısında sakin olursanız, kazanacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile güne başlayacaksınız. Belki gördüğünüz rüyaların etkisinde kalmış olabilirsiniz veya bilinçaltınızın derinlerinden yükselen unutulmuş arzularınız uyanmış olabilir. Huzursuz ve duygusal bir tavır içinde olabilirsiniz fakat saygı duyduğunuz kişilerin iyimser ve yapıcı tavırlarından etkileneceksiniz. Böylece olaylara iyimser açıdan bakmayı başarabilirsiniz ve kendinizi yenileyebilirsiniz. Hem fikirleriniz, hem de duygularınız değişiyor. Böylece sağlığınız da güçleniyor. Yabancılar ve farklı çevreler ile ilişki kurmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Saygı duyduğunuz konular ve kişiler artık ilginizi çekmeyecek ve çok daha başka konular ve farklı felsefeye sahip kişiler ile ilgileneceksiniz. Bugün sinema, tiyatro ve eğlence yerlerine gidebilir, sürpriz davetler alabilirsiniz. Beklentileriniz ile meydana gelmiş olan olaylar çok farklı olabilir ve bunun gerilimini hissediyor olabilirsiniz. Ancak mantıklı davranacaksınız ve olayları bir kez daha gözden geçireceksiniz. Arkadaşlarınızın desteğini alabilirsiniz. Biraz makul olursanız, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Akşama doğru arkadaşlarınız ile buluşabilir ve keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Duygularınızı denetlemeniz bugün biraz zor olabilir. Çok çeşitli düşünceler içine girebilirsiniz. Ancak dışarı çıkmak ve arkadaşlarınız ile haberleşmek keyfinizi yerine getirecek. Bu arada ir türlü girişimde bulunamadığınız konu ile ilgili daha iyimser bir tavır içine girebilirsiniz ve fikirlerinizi heyecan ile ortaya koyabilirsiniz. Özellikle akşama doğru alacağınız haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Ayrıca keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz ve uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile buluşabilirsiniz. Biraz heyecanlı ve huzursuz olabilirsiniz fakat yakınlarınız ile yapacağınız görüşmeler keyfinizi yerine getirecek.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Eski arkadaşlarınız, uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız aklınıza gelebilir. Veya sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandırabilir. Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz. Yakınlarınız, çocuklar, kardeşleriniz, arkadaşlarınız ve projeleriniz ile ilgileneceksiniz. Çok farklı düşünceleriniz olabilir ve yaratıcı fikirlerinizi yakınlarınıza anlatabilirsiniz. İlginç kişiler ve özgür düşünceye sahip olanlar dikkatinizi çekecek ve yaratıcı potansiyeliniz uyanacak. Olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz ve fikirlerinizi tamamen değiştirebilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU