Animonda Vom Feinsten Classic Hindi Ve Kuzu Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması

Paylaş
 

Animonda Vom Feinsten Classic Hindi Ve Kuzu Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması

 

Evinizde evcil hayvan besliyorsanız, onlar için en sağlıklı ve doğru kararları vermeniz gerektiğini biliyorsunuz demektir. Köpeğinizin en iyi şekilde beslenmesini sağlamak için de en doğru mamayı bulmalısınız. Bunun için piyasada bulunan pek çok hayvanlara bakımda püf noktaların hangileri olduğunu anlatan kitaptan bir tanesini edinebilir ya da internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Köpek beslerken önemli olan ve asla unutmamanız gereken noktalardan bir tanesi de diğer pek çok farklı tür hayvan veya insanlar için tehlikeli olmayacak bazı besinlerin, köpekler tarafından tüketildiğinde çok zararlı olabileceğidir. Bunun sebebi ise, köpeklerin ve kedilerin tamamen farklı metabolizmalara ve sindirim sistemlerine sahip olmalarıdır.

 

Bu nedenle, siz yediğinizde herhangi bir rahatsızlık yaratmadığı gerekçesiyle köpeğinizin de bazı maddeleri yemesine izin vermek çok tehlikeli olabilir. Dostunuzun sizinle birlikte daha çok zaman geçirmesini istiyorsanız, bu tür önemli hususları araştırmalı ve bu konularda bilgi edindikten sonra, köpeğinizin bu maddeleri yemesine izin vermelisiniz. Genel olarak doğru olduğu düşünülerek yapılmaya devam edilen pek çok yanlıştan bir tanesi de köpeklerin kemik yedikleri gerekçesiyle kemik parçaları vermektir. Köpekler eti sevdikleri için, kemikler üzerinde kalan bazı etleri sıyırma eğiliminde olabilirler. Ancak, köpeklere verilen artmış kemiklerin bazıları çok küçük olabilmektedir. Bu halde, köpeklerin boğazlarında ölümcül şekilde yaralanmaya sebep olacak yırtılmalar yaşanabilecektir. Bunun gibi, balık kılçıkları da aynı etkiyi yaratabileceğinden, bu tür şeylerin köpeklere verilmemesi gerekmektedir.

 

Köpekler ya da kediler yemeklerin artan kısımlarını yemeleri halinde sağlıklı bir hayat sürmeyeceklerdir. Köpeğinizde, evinizde hâlihazırda bulunan kedi mamasını vermeniz halinde bir takım damar tıkanıklıklarına sebep olabilecek fazla protein alınması söz konusu olabilir. Bunların önüne geçmek için güvendiğiniz bir veteriner hekimden yardım alabilirsiniz. Böylece köpeğinize vermeniz gereken mamayı size önerebilecek ve köpeğinizin tüketmesi gereken mama miktarı hakkında size bilgi verecektir. Çok sevdiğiniz dostunuzun sağlıklı bir hayat sürmesi için kaliteli mama yemesini sağlamalısınız. Yetişkin bir köpek sahibiyseniz, Animonda Vom Feinsten Classic Hindi ve Kuzu Etli Yetişkin Köpek Konserve Maması köpeğinizin çok seveceği bir mama olacaktır. Köpeğinizin beslenmesine dikkat ederken onun için zararlı olabilecek besinleri ulaşabileceği yerlerde tutmamaya özen göstermelisiniz. Tatlı, tuzlu ya da sindirim sisteminde çeşitli sorunlara yol açabilecek gıda maddelerini mümkün olduğunca kapalı yerlerde saklamalısınız. Yetişkin bir köpek sahibiyseniz, köpeğinizin sağlığı hareketli olup olmamasına da bağlı olacaktır.

 

Çok aktif bir köpeğe sahipseniz, yetişkinlik döneminde sağlığını tehdit edecek kadar çok kilo almayacaktır. Ancak, hareketsiz bir köpek yetişkinlik döneminde kilo almaya çok uygundur. Aşırı kilolu olmak insan sağlığını iyi yönde etkilemediği gibi hayvanların sağlığına da iyi gelmemektedir. Bu nedenle, hareketsiz olan köpeğinizin hangi mamadan ne kadar tükettiği önem taşımaktadır. Köpeğinizin aşırı kilo almaması için onu sık sık temiz havası olan bir parkta yürüyüşe çıkarabilirsiniz. Ancak, bu yürüyüşler tek başına yeterli değildir. Köpeğinizin aynı zamanda her öğününü kontrollü bir şekilde vermelisiniz.

 

Mamasından ne kadar yediğini kontrol ederek normalden daha az yemesini sağlamaya çalışmalısınız. Aksi halde köpeğiniz, damar tıkanıklıkları ve daha pek çok hastalıkla mücadele etmek zorunda kalabilir. En çok duyulan ve en güvenilir olan mama markalarını araştırıp köpeğinizin en sağlıklı biçimde beslenmesini sağlamalısınız. Animonda köpek mamaları pek çok veteriner tarafından da tavsiye edilen, sağlıklı ve güvenilir mamalardandır. En sevdiğiniz dostunuzun en iyi ve en sağlıklı şekilde yaşaması için çabalamalısınız.

 

Bu yazı 250 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU