Bonacibo Yavru Köpek Maması

Paylaş
 

Bonacibo Yavru Köpek Maması

 

Köpekler insanoğluyla yaşayabilen onlara dostluk edebilen, uyumlu arkadaşlardır. Bu tarihten günümüze kadar böyle sürmüştür. Köpekler genellikle dost canlısı hayvanlardır. Sahiplerine çok sadık olmalarıyla bilinirler. Köpeklerin sahibi vefat ettiğinde gözyaşı dökenler bile olabiliyor. Bu kadar duygusal hayvanlardır köpekler. Peki, biz köpeklerimize hak ettikleri değeri veriyor muyuz? Bu makalemizde köpeklerin beslenmeleri hakkında sizlere detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Köpeklerin hangi besin maddesiyle beslenmesi daha uygundur bu sorunun cevabını vereceğiz. Köpeklerde beslenmede hangi faktörlere dikkat etmek gerekmektedir. Kafanızdaki köpek beslenmesiyle ilgili soru işaretlerini gidermeye çalışacağız.

 

Eğer sizin de yavru bir köpeğiniz varsa ona değer verin ve ona Bonacibo Yavru Köpek Maması ısmarlayın. Siz de farkına varacaksınız ki köpeğiniz bu mamanın tadına bayılmakla kalmayıp bundan sonra da devamlı bu mamayı sizden istemeye devam edecektir. Çok büyük bir iştahla Bonacibo Yavru Köpek Maması yiyip bitirdiğine şahit olacaksınız.

 

Yavru köpek çeşitleri 6 ayını tamamlayıncaya kadar günde en az 3 veya 4 sefer beslenmesi gerekmektedir. Yavru köpekler 6 ayını tamamladıktan sonra ise günde sabah ve akşam öğünlerinden oluşmak üzere 2 kere beslenmesi yeterli olmaktadır. Eğer köpeğiniz küçük bir ırka dahilse 12 ayını tamamladığında büyük ırklardan ise 15 ayını tamamladıktan sonra günde bir sefer beslenmeye geçebilirsiniz.

 

Köpeklerde beslenmeye özellikle büyük ırklarda ve dev ırklarda yemek tüketme etkinliğinden sonra mutlaka dinlendirilmelidirler. Köpeklerin beslenme sonrasında oynadıkları oyunlar, çok hızlı egzersizler, hoplayıp zıplamaları köpeklerde hayati tehlike arz eden mide torsiyonuna sebebiyet verebilir. Peki, mide torsiyonu derken neyi kastediyoruz? Mide torsiyonu midenin ters dönmesiyle beraber yapması gereken fonksiyonları yeterince yerine getiremeyerek sağlıklı çalışmaması olayıdır.

 

Bu nedenlerden dolayı köpeklerde beslenme sonrasında en uygun ve sağlıklı olanı onların dinlenmeleridir. Köpeklerin mamalarının bayat olmamasına dikkat etmekle beraber son kullanma tarihlerine ve saklama koşullarına da dikkat etmek büyük önem arz etmektedir. Köpeğimize vereceğimiz mamalarının ısılarının da onların yiyebileceği dereceye getirmeliyiz. Bu mamanın çok sıcak veya çok soğuk olması da köpeklere çeşitli zararlar verebilmektedir.

 

Köpeklerinize siz de takdir edersiniz ki kesinlikle küçük ve sivri kemikli olan et çeşitlerinden yedirmemeliyiz. Köpeklere vermemeniz gereken minik ve sivri kemikli etlere örnek verecek olursak eğer tavuk, pirzola, tavşan ve benzeri küçük kemikli gıda maddeleridir. Bu tür kemikler kolaylıkla kırılabilmekle beraber bıçak gibi keskin bir hale dönüşebilmektedir. Bu kemikler kırıldıklarında ise köpeğinizin gırtlağına, bağırsaklarına veya midesine saplanıp kesikler oluşturup onları ciddi bir şekilde yaralanmaya neden olup ölümcül sebepler doğurabilmektedirler.

 

Yavru köpeğinizin sağlığını düşünüyorsanız ve onlarla daha uzun bir süre beraber olmak istiyorsanız eğer kesinlikle onlara şekerli şeyler ve çikolata benzeri ürünler vermemelisiniz. Bunların yerine Bonacibo Yavru Köpek Maması vermenizi öneririz. Bu tür şekerli besin maddeleri insanlarda olduğu gibi köpeklerde de çeşitli hastalıkların gelişmesine neden olup onların sağlığını olumsuz etkilemektedir. Örneğin en basiti diyabet hastalığını geçirebilirler.

 

Köpeğinize tavsiye ettiğimiz Bonacibo Yavru Köpek Maması vereceğiniz zaman yanında mutlaka her zaman temiz, berrak ve yeni su bulundurmalısınız. Konserve mamalarda mutlaka üretim ve son tüketim tarihlerini kontrol etmeniz şarttır. Mama kabını açtıktan sonra en kısa süre içinde köpeğinize tükettirmeniz büyük önem arz etmektedir. Çünkü mamalar çok kısa bir süre içerisinde bozulup yavru köpeğinizin sağlığına zarar verebilmektedir.

 

Köpeklerin beslenmeleri sırasında dikkat edilmesi gereken faktörlerden birisi de yavru köpeklerin ağırlıkları ve yaşlarıdır. Yavru köpeğinizi besleyeceğiniz zaman mutlaka onun ağırlığını ve yaşını birbiriyle oranlayıp bu faktörü göz önünde bulundurarak gündelik önerilen gramajlara uygun bir şekilde beslenmelerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Günlük bir yavru köpeğin beslenmesi gereken miktarını öğünlere bölerek köpeğinizi dengeli bir şekilde beslemelisiniz.

 

Bu yazı 272 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU