Köpek Maması Ağrı

Paylaş
 

Köpek Maması Ağrı

Yüksek dağı ve temiz havasıyla Ağrı şehri güzel şehirlerimizden biridir. Doğunun temiz ve güzel havasını alarak daha iyi hale gelmiştir. Ağrı’da bir köpeğiniz varsa ve iyi beslenmesini, vücut yapısının daha iyi olmasını istiyorsanız bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bunları bilerek köpeğinizin en iyi şekilde beslenmesini sağlayabilir ve ona daha iyi bir yaşam sunabilirsiniz. Peki, bir köpek beslenmesi nasıl olmalıdır ve neler gerekir?

 

Köpek beslenmesinde en önemli olan içerik şüphesiz ettir. Et bir köpek için lezzetli ve doyurucu besin olarak bilinir. Bunun nedeni köpeklerin atalarının kurt soyundan gelen vahşi etçillerden olmalarındandır. Bu etcillik özelliklerini devam ettiren köpekler için bu yüzden et önemlidir ve aldıkları her mamada muhakkak bulunmalıdır. Et içinde yüksek besin değerlerine sahip besinler bulunmaktadır ve vücudun gelişmesi, kemik ve kas yapısının daha iyi olması için gereklidir.

 

Ayrıca aldığınız mamadaki tahıl oranına da dikkat etmelisiniz. Bunun nedeni sadece tahıldan oluşan veya tahıl oranı yüksek olan mamaların köpeklere zarar verebilmesidir. Her ne kadar neredeyse her mama da kullanılsa da ve protein dengesini sağlamak için sık sık pirinç kullanılsa da etçil olan bir canlı için tahıl iyi bir besin kaynağı değildir. Bu yüzden yapılması gereken aldığınız mamada tahıl oranının az olması ya da hiç olmamasıdır. Bu sayede mamanın köpeğiniz için ideal olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Köpek mamaları hakkında diğer bir konu ise besin değerleridir. Besin değerleri vücut için önemli olan vitamin, mineral gibi içeriklerdir. Bu yüzden aldığınız mamadaki besin değerlerinin köpeğiniz için yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Bir mama da olması gereken besin değerlerinin başında protein gelmektedir. Protein bir kuru köpek maması Ağrı içerisinde en az %7,5 olmalıdır. Ayrıca büyük ırk köpekler için bu oran %20 civarlarına çıkabilmektedir.

 

Konserve köpek mamaları ise protein bakımından daha az oranda olmaları gerekir. Protein vücudu onaran ve mikroplardan koruyan bir besin değeri olması dolayısıyla önemlidir. Bir diğer besin değeri ise vitaminlerdir. Vitaminler vücut yapısına katılarak vücudun daha sağlıklı olmasını sağlar ve organellerin – sistemlerin görevlerini yerine getirmeleri için çalışırlar. Eğer sağlıklı tüy gelişimi istiyorsanız A ve E vitaminleri, iyi bir kas ve kemik yapısı istiyorsanız D vitamini önemli bir besin değeri olmaktadır.

 

Bir diğer içerik ise minerallerdir. Mineraller vücut yapısının daha sağlam olmasını sağlayan içeriklerdir. Örneğin kalsiyum minerali yavru köpekler için son derce önemli bir mineraldir ve bolca alınmalıdır. Ayrıca Demir minerali de vücut yapısının daha dayanıklı olmasını sağlar. Bir köpek mamasında olmaması gereken besinler ise glisenik endeks, mısır glüteni ve et yan ürünleridir. Glisenik endeksi tahıllarda fazlaca bulunur. Bu yüzden uzak durulmalıdır. Çünkü köpeğinizin sağlığını olumsuz etkiler. Et yan ürünleri ise bir mamada olmaması gereken ve normalde çöpe atılması gereken: kan, tüy, kemik gibi hayvanın kullanılmaması gereken parçalarıdır.

Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

Hiçbir besin değerleri yoktur ve çok kullanıldığında köpeğinizin sağlığını olumsuz etkiler. Bu yüzden dikkat edilmelidir. Beslenme vücut için çok önemlidir. Beslenme sayesinde vücut yapısını ne kadar iyi olacağı ve yaşam süresinin uzunluğu, kalitesi belirlenir. Yapmanız gereken köpeğiniz için en iyi beslenmeyi sağlamaktır. Bunu da mamalarla yapabilirsiniz. Çünkü hazır yiyecekler ve ev yapımı yiyecekler köpeğinizin alması gereken besinleri tam olarak içermez. Bu yüzden yapılması gereken en iyi şey en iyi mamanın nasıl olacağını bilip buna göre mama almaktır. Bu sayede ister güzel şehrimiz Ağrı’da olun ister başka yerde köpeğinizin en iyi şekilde beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Bu yazı 114 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün alacağınız ani haberlerden etkilenebilir ve daha farklı düşünmeye başlayabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ziyaretinize gelebilir veya eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Alacağınız haberler ve sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandıracak. Aynı zamanda fikirlerinizi tamamen değiştirecek kişiler ile karşılaşmanız mümkün. Çok çeşitli düşünebilirsiniz fakat dikkatinizi tek bir konuya odaklamak için gayret göstermeniz gerekiyor. Aynı anda birden fazla kişiye söz vermeseniz iyi olacak. Yoksa randevular karışabilir. Ayrıca skandallardan uzak durun.
BOĞA BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve değişik heyecanlar hissederek güne başlayacaksınız. Biraz sakin olun ve daha da önemlisi makul olmak için gayret gösterin. İstekleriniz çok yüksek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için hem sevdiğinizi, hem de çevrenizi zorlayabilirsiniz. Fakat daha önemlisi kendinizi çok fazla zorlamasanız iyi olacak. Olayları akışına bırakın. Bugün duygusal tepkilerinizi gözden geçireceksiniz ve davranışlarınızı değiştireceksiniz. Seyahatler yapabilir veya yolculuk hazırlıkları yapabilirsiniz. Bu arada sabırsız ve telaşlı davranmayın. Uykunuza ve sağlığınıza özen gösterin. Kendinizi çok fazla yormayın.
İKİZLER BURCU YORUMU
Biraz huzursuz ve gergin olabilirsiniz. Fakat dikkatinizi yükselten haberler alacaksınız. İletişim trafiğinizin hareketli olacağı bir gün. Aslında bilincinizin derinliklerinden yükselen endişeleriniz olabilir. Fakat bugün kaygılarınızı yansıtmayacak ve yaratıcılığınızı sergileyeceksiniz. İlginç fikirleriniz ile çevrenizi şaşırtabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde sabırsızlık hissedebilirsiniz. Özellikle parasal konulara yönelik çalışmalarınızı farklı bir boyuta taşımanız mümkün. Daha sağlıklı olmak, gençlik ve genç
Kalmak ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler kafanızı karıştırabilir. Ev, aile, çocuklar ve yapılması gereken işlere dikkatinizi yönelteceksiniz. Pek çok işi aynı anda yapmayı planlayabilirsiniz. Veya sadece kendinizle ilgilenmeyi düşünürken hesapta olmayan ziyaretçileriniz gelebilir ve kafanız karışabilir. Aslında zihinsel faaliyetiniz çok hızlı fakat karşılaştığınız olaylar düşüncelerinizin karışmasına neden olabilir. Özellikle arkadaşlarınız ve çocuklar ile aranızda çıkabilecek sürpriz durumlar düşüncelerinizi değiştirmeye zorlayacak. Tartışmalardan uzak durun.
ASLAN BURCU YORUMU
Yolculuklar yapabilir, iş veya çeşitli amaçlarla seyahat halinde olabilirsiniz. Yolculuk esnasında karşılaştığınız kişiler ve olaylar duygularınızı harekete geçirecek. Kaçamak aşklar ve heyecan verici karşılaşmalar olabilir. Fakat heyecanınızı denetleyecek ve tedbirli davranacaksınız. Yolculuk yapmayanlar ise hareketli bir gün geçirecekler. Yetiştirilmesi gereken işler ve almış olduğunuz sorumlulukların gerilimini hissedebilirsiniz. Ancak sorumluluğunu aldığınız işleri yapabilmek için büyük bir gayret gösterecek ve disiplinli davranacaksınız. Fikirlerinizi etkileyici ve ilginç bir biçimde ortaya koyabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Gördüğünüz rüyaların etkisi ile güne başlayabilir. Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde harekete geçecek ve yapacağınız işlerden keyif alacaksınız. Karşılaşmalar ve meydana gelen olaylar sizi harekete geçirecek. Heyecanlı ve istekli olacaksınız ve sizin enerjiniz çevrenizi de etkileyecek. Seyahat programları yapabilir, hayallerinizi gerçekleştirmek için atılımda bulunabilirsiniz. Yapıcı ve kararlı tavırlarınız ile güçlü kişileri etkileyecek ve beklediğiniz desteği alacaksınız.
TERAZİ BURCU YORUMU
Ani değişiklikler ve sürpriz gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Özgür kişiler ve değişik davranışlardan etkilenebilirsiniz. Elektrikli aletler, bilgisayar ve cep telefonları ile ilgili hesapta olmayan sorunlar ve karışıklıklar çıkabilir. Bu arada skandal haberler ve skandallar dikkatinizi çekecek. Arkadaşlarınızın, çocukların veya kardeşlerinizin yaşadığı olaylardan etkilenebilir ve düşüncelerinizi değiştirebilirsiniz. Tartışmalardan uzak durun. İddiacı ve inatçı bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Ölüm, ölüm ötesi ve bilinmeyen konuları araştırmak fikirlerinizi tamamen değiştirebilir.
AKREP BURCU YORUMU
Kendinizi çok farklı hissedeceksiniz. Moraliniz ve kendinize olan güveniniz yüksek. Ancak değer verdiğiniz konularla ilgili duygularınız derinleşmiş olabilir. Fakat kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz ve üzerinizde baskı oluşturan konulardan uzaklaşıp dikkatinizi sevdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Gizemli kişiler ve gizlilik gerektiren konular sizi heyecanlandırabilir. Çevre gezilerine çıkabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ziyaretinize gelebilir veya siz gidebilirsiniz. Bugün yolculuk hazırlıkları yapabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve keyifli başlayacaksınız. Olaylara bakış açınız değişiyor. Saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve yaşadıklarınıza daha detaylı bakabilirsiniz. Bu arada farkına varacağınız bazı ayrıntılardan çok etkilenebilir ve takılı kalabilirsiniz. Olayları çok fazla büyütmeyin ve farkına vardığınız için kendinizi şanslı hissedin. Zaten bakış açınız değişmeye başlıyor. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar hayata bakış açınızı değiştirecek. Çocukların davranışlarından etkilenebilir ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Daha olumlu ve uzlaştırıcı bir biçimde davranmaya başlıyorsunuz.