Köpek Maması Amasya

Paylaş
 

Yaşamımızı paylaştığımız canlılar arasında ayrı bir yeri ve önemi olan köpeklerin bakımı ve beslenmesi onların doğal hayatının büyük bir kısmına yerleştiğimiz için bizim sorumluluğumuzdadır. Köpeklerin evcilleştirilmesiyle birlikte kendi içgüdülerinin de yardımıyla bir arada yaşadığımız yeryüzünde onların bakımı, beslenmesi gibi temel ihtiyaçlarının sorumluluğu da bizim elimizdedir.

 

Kimi köpeklerin ev içinde ya da açık alanda yaşamını sürdürmesine rağmen sağlıkları bizlerin de sağlığını birçok yönden etkilemektedir. Doğanın bizlere sunduğu güzellikleri onlarla paylaşırken köpeklere gerekli özeni gösteriyor muyuz? Köpek Maması Amasya ve civarında köpeklerin sağlıklı gelişimlerini desteklemek ve hayatımızı kolaylaştırmak için çalışmaktayız. Birlikte yaşadığımız dostlarımızın yararına olacak gelişmeleri yakından takip ederek, sizlere ve dostlarımıza en uygun ve kaliteli hizmeti veriyoruz.

 

Tür ve çeşitleri itibariyle birbirinden farklı birçok özellikleri olan köpeklerin ihtiyaçları da farklılık göstermektedir. Hangi türden olursa olsun en önemli temel mesele beslenmedir. Günümüzde bilim adamları sadece beslenmeden kaynaklı binin üzerinde hastalık ve rahatsızlık tespit etmişlerdir. Köpeklerin beslenmesine bağlı olarak sindirim, üreme, kas problemlerinin yanında egzama gibi basit görünen ancak onların sağlığını etkileyen birçok rahatsızlık söz konusudur.

 

Köpek Maması Amasya olarak bu türden bir rahatsızlığın önüne geçmek için en önemli unsur olan beslenme hakkında tüm soru ve sorunlarınıza cevap buluyoruz. Beslenme konusundaki en önemli sorun bir düzenin sağlanmasıdır. Köpekler her konuda olduğu gibi beslenme konusunda da düzen isteyen canlılardır. Yetişkin köpeklerde günde iki defa beslenme idealdir. Yavru köpeklerde günde üç olarak sık beslenmesi tavsiye edilmektedir. Genellikle zaman kısıtlaması nedeniyle günde bir defa olabilmektedir. Bu durum tercih edilmese de zorunluluk nedeniyle gerçekleşebilmektedir.

 

Köpek Maması Amasya ve civarında yaşayan köpeklerimizin mümkün mertebe günde iki defa beslenmesi için sizlere en ekonomik seçeneklerimizi sunmaktayız. Beslenme saatinin herhangi bir aktiviteden hemen önce olması oldukça sakıncalıdır. Oyun ya da avlanma gibi bol hareket edeceği bir etkinlikten hemen önce beslenmesi durumunda midesinin dolu olarak hareketinden kaynaklanan oldukça ciddi rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Bu nedenle genellikle dinlenme saatlerinden hemen önce beslenmesi önerilmektedir.

 

Bakımıyla ilgilendiğimiz köpekler eğer yavru ise beslenme alışkanlığı da farklı olmalıdır. Uzmanlar doğumundan iki aya kadar anne sütüyle beslenmesi gerektiğini ısrarla vurgulamaktadır. Anne sütünden sonra yavru dönemi olarak adlandırdığımız süreçte kalsiyum ve protein ağırlıklı mamaların verilmesi kemik ve kas gelişimi için oldukça yararlıdır. Köpek Maması Amasya yavru köpek mamaları seçenekleriyle köpeğinize en uygun gıdaların verilmesi için birçok çeşit sunabilmektedir.

 

Yetişkinlik döneminde ise ırka özel mamalarla da beslenebilir. Zira büyük ırktan olan iri köpekleri ile küçük köpeklerin ihtiyaçları değişebilmektedir. Yetişkinlik döneminde beslenme düzeni korunmalı ve köpeğin doyma hissini veren mamalar kullanılmalıdır. Açlık hissi bitmediği takdirde yeterli vitamin ve mineralleri alamadığı gibi huysuzluk gibi sinirsel rahatsızlıklara da neden olabilmektedir. Köpeğinizin doğru beslenmesi kas ve kemik gelişiminin, esnek ve sağlıklı olmasının en önemli basamağıdır. Deri, tüy ve dişlerinden de belli olacağı gibi doğru beslenme ile köpeğinizin sağlığı ve bakımı düzenli olarak gelişme gösterecektir.

 

Yaşlılık dönemi olarak adlandırılan ileriki yaşlardaki köpeklerinizin ihtiyaçlarına uygun seçenekleri Köpek Maması Amasya olarak çeşitlendirmekteyiz. Yaşlılık dönemini sağlıklı ve iyi geçirmesi için sadık dostlarımıza en uygun gıdaları temin etmekteyiz. Köpeklerin sağlıklı gelişimi insanların da sağlıklı bir ortamda birlikte yaşaması için en önemli etmenlerden biridir. Bakımını üstlendiğiniz canlılar hakkında en doğru bilgiyi veteriner hekimler tarafından edinebilirsiniz. İşini seven, konusuna hâkim veterinerlerin önerileriyle daha sağlıklı bir çevrede yaşamamız mümkün.

Bu yazı 138 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU