Acana Tavuk Yumurta Ve Balıklı Yavru Köpek Maması

Paylaş
 

Acana Tavuk Yumurta Ve Balıklı Yavru Köpek Maması

Köpeklerin bakımı, eğitimi ve beslenmesi, köpek sahipleri için öyle yerine getirilen sorumluluklar değildir. Köpeğinizin her türlü ihtiyacı ve bakımı ile ilgilenmeniz gerekmektedir ve bu durum sizin için gerçekten zaman alıcı ve kimi zaman yorucu olabilir. Köpeğinizin sağlığı ile ilgili ayrıntılardan bir tanesi de, köpeğinizin ağız ve diş sağlığı bakımının yapılması ile ilgilidir. Özellikle büyük yaş köpeklerin büyük çoğunluğunda, bakımının düzenli sağlanmaması ve daha yavru iken bu konuda önlem alınmaması nedeniyle, birçok, diş ve diş eti rahatsızlığı görülmektedir. Sağlıksız bir ağız yapısı, köpeklerde ciddi rahatsızlıklara neden olabilir. Köpeğinizde Diş ve Dişeti rahatsızlığı olduğunu nasıl anlarsınız?

 • Köpeğinizin ağzından gelen kötü bir koku varsa, bu koku, köpeğinizin diş ve dişeti sorunu olmasının belirtisidir.
 • Köpeğinizin ağız ve çene bölgesinde oluşan bir hassasiyet varsa, diş ve dişeti sorunları yaşadığını düşünebilirsiniz.
 • Köpeğinizde daha ilerleyen diş ve dişeti problemlerinde, kanlı salya akışı söz konusu olabilir.
 • Köpeğiniz yemeğini ağızının tek tarafını kullanarak yemesi, ağzının diğer bölgesinde, diş ve dişeti sorunu yaşadığının belirtisidir.
 • Köpeğinizin ateşi varsa, halsiz, iştahsız ve zayıflıyorsa, yine diş ve dişeti sağlığı ile ilgili bir sorun yaşıyor olabilir.

 

Eğer köpeğinizde bu tarz belirtiler varsa, yapmanız gereken, köpeğinizi veteriner hekiminizin kontrolünden geçirmeniz olacaktır. Köpeklerde en sık rastlanan diş ve dişeti rahatsızlığı, plak ve tartarlardır. Plak ve tartarlar, köpeklerin yemek sonrası, dişlerinde kalan yemek artıkları ile oluşan bir tabakadır. Bu tabaka, zamanında temizlenmez ise, ilerde daha da kalınlaşarak sertleşir. Sertleşen tabaka, zaman içinde, dişeti iltihaplarına neden olacaktır. Dişeti iltihaplarının tedavisinin gerçekleştirilmemesi nedeniyle söz konusu iltihap, diş köklerine ilerleyerek, şiddetli ağrı eşliğinde, diş çürüklerine ve doğal olarak diş kayıplarına neden olacaktır.

 

Diş köklerine ilerleyen iltihap, dişleri destekleyen dokularında iltihaplanmasına ve kemik dokunun da bu iltihaptan etkilenmesine neden olacaktır. Tedavi edilemeyerek, iyice ilerlemesine izin verilen iltihap, köpeklerde kemik kaybına yol açar ve bu aşamadaki iltihabın tedavi edilmesi de, oldukça zordur. Köpeğinizin ağız ve diş sağlığının bu aşamalara gelmesini engellemek için, bazı önlemler almalı ve gerekli diş ve dişeti bakımını düzenli sağlamalısınız.

 

Köpeklerde oluşacak plak ve tartarların önüne geçilmesi, köpeğinizin ciddi ağız sorunları ile uğraşmasına engel olacaktır. Köpeğinizin dişlerini her gün fırçalamanız, alınacak bu önlemlerin başında gelecektir. Köpekler için satılan diş fırçası ve diş macununu kullanarak, her akşam köpeğiniz son öğününün ardından, dişlerini fırçalamalı ve artık yemeklerin oluşumunu sağlayan, yemek artıklarından kurtulmasını sağlamalısınız. Köpeğiniz yetişkin olduğunda, onu diş fırçalamaya alıştırmanız oldukça zor olacaktır. Bu nedenle daha yavruluk döneminde, köpeğinizin alışmasını sağlamanız, ilerleyen dönemlerde size yardımcı olacaktır.

 

Köpeğinizin sağlıklı beslenmesi de, ağız sağlığını etkileyen önemli faktörlerden bir tanesidir. Yeterli ve dengeli beslenen köpekler, güçlü dişler sayesinde, diş ve dişeti sorunlarıyla daha az karşılaşacak ve bu anlamda daha sağlıklı olacaklardır. Köpeğinizin ağız sağlığını korumanızın bir yolu da, köpeğinizin ağız sağlığına zarar verecek olan, artık yemeklerle beslenmemeniz olacaktır. Köpeğinizin ağız sağlığını korumak için, köpeğinizi kuru köpek mamaları ile beslemelisiniz. Çünkü kuru mamaların bir özelliği de, dişlerin temizlenmesine yardımcı olmasıdır

 

Acana Tavuk Yumurta ve Balıklı Yavru Köpek Maması beslenmelerinin özel olması, yavru köpeklerin beslenmesini daha önemli hale getirir. Yavru köpeklerin ihtiyacı olan besin grupları ve enerji, yetişkin köpeklere göre çok daha fazladır. Bu nedenle yavru köpekler için seçilecek mamanın, çok özenle seçilmesi gerekir. Acana Tavuk Yumurta Ve Balıklı Yavru Köpek Maması ile her şeyden önce yavru köpeğiniz, kuru mama ile besleneceği için, kuru mamaya alıştığı için, ilerleyen dönem için, ağız sağlığı konusunda bir avantaj kazanmış olacaktır. Acana Tavuk Yumurta Ve Balıklı Yavru Köpek Mamasının dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi, mamanın içeriğinde kesinlikle, köpekler için zararlı olan, maliyeti düşürmek için mamaya katılan doğal olmayan hiçbir ürün yoktur.

Acana Tavuk Yumurta Ve Balıklı Yavru Köpek Maması

Mamada katkı maddelerinin ve renklendiricilerin olmaması da çok önemlidir. Mamanın içeriğinde bulunan kaliteli ve yüksek orandaki proteinin kaynağı, gerçek tavuk ve balıketidir. Bir mamada, yüksek oranda gerçek et kullanılması, kalitesiz protein olan et yan ürünlerinin kullanılmamış olması, köpek sağlığı için çok önemlidir. Mamada köpeklere zararlı olan tahılların bulunmaması, mamada bulunan yumurta ve mamanın birçok doğal sebze ve meyve ile içeriğinin zenginleştirilmiş olması, bu mamayı yavru köpeğiniz için rahatlıkla kullanabileceğiniz anlamını taşımaktadır.

Bu yazı 159 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün meydana gelen gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Beklentileriniz güçlü ve isteğiniz yüksek. Ayrıca başarılı olacağınıza dair bilincinizin derinliklerinden yükselen iyimser duygular sizi pozitif etkileyecek ve gelişmeler beklediğinizden farklı olsa bile şanslı olduğunuzu düşüneceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve yeni tanıştığınız kişilerin davranışları moralinizi yükseltecek. Bugün karşılaştığınız olaylar ve alacağınız haberler sizi harekete geçirebilir ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Neşeli tavırlarınız ile çevrenizi ve karşı cinsi etkileyeceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada projelerinizi heyecan ile anlatabilirsiniz ve yeni girişimlerde bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Aniden çıkan fırsatlar ve beklenmedik teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Özellikle seyahatler ve çevre gezilerine çıkmak heyecan verici olabilir. Fakat duygularınızı denetleyeceksiniz ve dikkatli davranacaksınız. Hatta bazı olaylar duygusal baskı uyandırabilir veya siz bazı şeyleri çok ciddiye aldığınız için davranışlarınızı değiştirebilirsiniz ve bunun için kendinizi zorlayabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin.
İKİZLER BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız. Çevre gezilerine çıkabilir veya seyahat programları yapabilirsiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili beklentileriniz değişiyor ve bugün kendinizi rahat hissedeceksiniz. Fakat duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Özellikle sürprizler ve ilginç fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz ve duygularınızı coşkulu bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bugün sempatik ve çekici olacaksınız ve karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. Aniden başlayan aşk maceralarına atılabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve istekleriniz ile ilgileneceksiniz. Böylece iyileştirici gücünüz uyanacak... Hem kendinizi, hem de yakınlarınızı iyileştirecek gücü içinizde hissedeceksiniz. Arkadaşlarınız ile çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz. Projelerinizi ortaya koyacaksınız ve girişimlerinizde başarılı olacaksınız. İletişim trafiğinizin hareketli olacağı bir gün. Sezgilerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz. İlginç teklifler ile karşılaşabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Geleceğe yönelik beklentilerinizin arttığı bir dönemdesiniz fakat beklentilerinizin gerilimini bugün hissetmeyeceksiniz. Daha yapıcı ve olumlu bir tavır içinde bulunacaksınız. Hanım arkadaş ve yakınlarınız ile ilişkileriniz giderek güçleniyor. Daha önce girişimde bulunduğunuz konular ile ilgili araştırmalar yapabilir ve konu hakkında çok çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz fakat bunlar kafanızı karıştırabilir. Buna karşılık değişik fikirler ve ilginç gelişmeler moralinizi yükseltecek. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü ve iyi hissedeceğiniz bir gün... Yeni girişimlerde bulunabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içinde olabilirsiniz. Gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir fakat hem parasal konulara yönelik, hem de ilişkiler açısından daha olumlu ve anlayışlı davranacağınız bir dönemdesiniz. Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Yoğun duygular ve kuvvetli istekler içinde bulunabilirsiniz ve sempatik davranışlarınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Ani değişiklikler sizi huzursuz edebilir fakat mantığınız ile hareket edeceksiniz. Duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yakınlarınızın zorlayıcı etkisini derinden hissediyor olabilirsiniz. Sevdiklerinize karşı anlayışlı davranın. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz ve dostlarınızdan anlayış bekliyor olabilirsiniz. Ancak sizin de yakınlarınıza karşı daha anlayışlı ve ilgili davranmanız gerekiyor. Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz ve olaylara daha özgür bir açıdan bakacaksınız.
OĞLAK BURCU YORUMU
Heyecanlı gelişmeler dönemi... Büyük beklentileriniz var ve beklentilerinizin peşinden koşarken sabırlı davranmanız gerekiyor. Gelişmeler yavaş olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek artıyor. Zaten yaşam enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. İçinizden yükselen sese kulak verecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlarınızı sürdürmeye devam edeceksiniz. Radikal değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Güçlü kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve onların desteğini alabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün istekleriniz artacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Gelişmeler yavaş olabilir ve gerilim hissedebilirsiniz ancak geriliminizi çevrenize yansıtmayacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Sevdiğinizle haberleşebilir ve duyacaklarınızdan etkilenebilirsiniz. Ancak gün içinde bütün dikkatinizi pratik konulara odaklayacaksınız ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin. İş arkadaşlarınız ile tartışmayın ve çözümleyici olun. Aslında moralinizi yükselten gelişmeler olacak.
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınızın yoğun olacağı bir gün... Karşılaştığınız olaylar duygularınızı harekete geçirecek. Alıngan bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. İsteklerinizin değiştiği bir dönemde bulunuyorsunuz ve olayları çok fazla sorguluyorsunuz. Yabancılar ile aranızdaki ilişkiler sizi rahatsız edebilir fakat sabırlı davranmayı başaracaksınız. Dostlarınızın desteğini isteyebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve hareket halinde olmak yaşam enerjinizi yükseltiyor.