Acana Yaşlı Köpek Maması

Paylaş
 

Acana Yaşlı Köpek Maması

Köpeğin insan hayatına giren ilk insan dışı varlık olduğuna tek bir itiraz vardır. O da atın köpekten daha önce evcilleştirildiğini söyleyen gruptan gelen itiraz.Varsayalım öyle olsun. Bu yine de köpeklerin gerek eğitilebilirlik yönünden gerek sadakat ve cana yakınlık yönünden insanın en yakın dostları olduğu gerçeğine halel getirmez. Üstelik işin içine köpek ırkının ideal boyutları da girince, ahırda kalmak zorunda olan atın aksine köpek evimize hatta yatağımıza kadar girebilmiş ve “en yakın dost” imajını iyiden iyiye sağlamlaştırmıştır.

 

Sağlıklı bir köpeğin ortalama 13 ila 18 yıl arası yaşadığı düşünülürse artık yaşlı denecek kıvama gelmiş bir köpeğin hele de evimize yatağımıza kadar girmiş bu varlıkların tabiri caizse artık ailenin bir ferdi gibi görülmesi de doğaldır. Ancak ne var ki 8 – 10 yıl boyunca, bebekliğinden orta yaşlılığına kadar size ayak uydurabilmiş bu dostunuzun artık yavaşlama ve hatta durma vakti gelmeye başlamıştır.

Bir çok köpek sahibi köpeği de kendisi gibi 70 yıl yaşasın ister. 8 – 9 yıl boyunca etrafında fıldır fıldır dönen bu dostunun toplam ömrünün kendisininkinin 5’te biri olmasını öyle hemen kabullenmez. “Ne güzel oynuyorduk, ne oldu ki şimdi” moduna girer. Halbuki kabul etmesi gereken bir kaç gerçek vardır. İlki, köpeğinin artık yaşlanıyor olduğudur. Biz yetişkinken hayatımıza bebek olarak giren bir canlının biz hala yetişkinken teyze / amca olmasını anlayabilmemiz elbette zordur ama bu böyledir. Şimdi zaman onunla hoplayıp zıplama zamanı değil, ihtiyaçlarını anlama ve ona ayrı bir özen gösterme zamanıdır.

Dostunuz artık ağır duymaya başlayacaktır. Sakın beni artık dikkate almıyor diye düşünmeyin. Yediklerini sindirmekte zorlanacağından hareketsiz bir hale bürünecektir. Dişleri henüz dökülmeye başlamamışsa bile çok zayıfladığından her mamayı yiyemez hale gelir ve tam burada sizin şefkatinize ve özeninize ihtiyaç duyar. Bu yazıda sizlere -bizce- yaşlanan köpeğinizin bir kaç handikabına birden iyi geleceğinizi düşündüğümüz bir mamayı tanıtmak istiyoruz. Acana Yaşlı Köpek Maması…

 

             Kas kütleleri zayıflamaya başlayan dostunuz beslenme alışkanlığını artık değiştirmek zorundadır. Eskisi kadar hareketli olmayacağı için alacağı besinler kan şekeri dengesini bozmayacak ve obeziteye neden olmayacak kadar soft olmalıdır. Ancak mamasının aynı zamanda zayıflayan bağışıklık sistemine destek olacak, zayıflayan kaslarına ve derisine yeterli enerjiyi sağlayacak kadar da besleyici olması gerekir. Dişleri eskisi gibi sert olmadığından mamasının sertliği de önemlidir. Kendi başına vücudundaki toksinleri atması artık zor olduğundan, mamasının anti oksidan özellikte olması da sağlık açısından ona büyük avantaj sağlayacaktır. “Acana” markası “SENIOR” başlığıyla yaşlı köpeğinizin tüm bu ihtiyaçlarını bir tek ürünle karşılamayı hedefleyen bir ürün sunuyor. Acana senior yaşlı köpek maması.

 

Balıkta bulunan omega-3 ve omega-6 yağ asitleri köpeğinizin deri ve tüy sağlığını korumasına yardımcı olarak daha dinç görünmesini sağlar. Yaşlanan diş, kemik ve eklemlerine destek için kondroitin sülfat ve glikozamin, zayıflayan bağışıklık sistemi içinse vitamin ve antioksidanlar içerir.

Acana Yaşlı Köpek Maması

Ufak bir araştırma yaparak bu ürününün 13 kg’lık paketini üstelik kargo dahil 199 liradan başlayan fiyatlarla bulduk. Önemli bir uyarıyla size yardımcı olacağınızı umduğumuz yazımıza son verelim. Ebadı büyük ürün alırken son kullanma tarihine mutlaka dikkat edin. Zarar etmeyin.

 

Sizlere ve evdeki dostlarınıza uzun ve sağlıklı bir hayat dileriz.

Bu yazı 169 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün meydana gelen gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Beklentileriniz güçlü ve isteğiniz yüksek. Ayrıca başarılı olacağınıza dair bilincinizin derinliklerinden yükselen iyimser duygular sizi pozitif etkileyecek ve gelişmeler beklediğinizden farklı olsa bile şanslı olduğunuzu düşüneceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve yeni tanıştığınız kişilerin davranışları moralinizi yükseltecek. Bugün karşılaştığınız olaylar ve alacağınız haberler sizi harekete geçirebilir ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Neşeli tavırlarınız ile çevrenizi ve karşı cinsi etkileyeceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada projelerinizi heyecan ile anlatabilirsiniz ve yeni girişimlerde bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Aniden çıkan fırsatlar ve beklenmedik teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Özellikle seyahatler ve çevre gezilerine çıkmak heyecan verici olabilir. Fakat duygularınızı denetleyeceksiniz ve dikkatli davranacaksınız. Hatta bazı olaylar duygusal baskı uyandırabilir veya siz bazı şeyleri çok ciddiye aldığınız için davranışlarınızı değiştirebilirsiniz ve bunun için kendinizi zorlayabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin.
İKİZLER BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız. Çevre gezilerine çıkabilir veya seyahat programları yapabilirsiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili beklentileriniz değişiyor ve bugün kendinizi rahat hissedeceksiniz. Fakat duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Özellikle sürprizler ve ilginç fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz ve duygularınızı coşkulu bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bugün sempatik ve çekici olacaksınız ve karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. Aniden başlayan aşk maceralarına atılabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve istekleriniz ile ilgileneceksiniz. Böylece iyileştirici gücünüz uyanacak... Hem kendinizi, hem de yakınlarınızı iyileştirecek gücü içinizde hissedeceksiniz. Arkadaşlarınız ile çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz. Projelerinizi ortaya koyacaksınız ve girişimlerinizde başarılı olacaksınız. İletişim trafiğinizin hareketli olacağı bir gün. Sezgilerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz. İlginç teklifler ile karşılaşabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Geleceğe yönelik beklentilerinizin arttığı bir dönemdesiniz fakat beklentilerinizin gerilimini bugün hissetmeyeceksiniz. Daha yapıcı ve olumlu bir tavır içinde bulunacaksınız. Hanım arkadaş ve yakınlarınız ile ilişkileriniz giderek güçleniyor. Daha önce girişimde bulunduğunuz konular ile ilgili araştırmalar yapabilir ve konu hakkında çok çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz fakat bunlar kafanızı karıştırabilir. Buna karşılık değişik fikirler ve ilginç gelişmeler moralinizi yükseltecek. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü ve iyi hissedeceğiniz bir gün... Yeni girişimlerde bulunabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içinde olabilirsiniz. Gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir fakat hem parasal konulara yönelik, hem de ilişkiler açısından daha olumlu ve anlayışlı davranacağınız bir dönemdesiniz. Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Yoğun duygular ve kuvvetli istekler içinde bulunabilirsiniz ve sempatik davranışlarınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Ani değişiklikler sizi huzursuz edebilir fakat mantığınız ile hareket edeceksiniz. Duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yakınlarınızın zorlayıcı etkisini derinden hissediyor olabilirsiniz. Sevdiklerinize karşı anlayışlı davranın. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz ve dostlarınızdan anlayış bekliyor olabilirsiniz. Ancak sizin de yakınlarınıza karşı daha anlayışlı ve ilgili davranmanız gerekiyor. Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz ve olaylara daha özgür bir açıdan bakacaksınız.
OĞLAK BURCU YORUMU
Heyecanlı gelişmeler dönemi... Büyük beklentileriniz var ve beklentilerinizin peşinden koşarken sabırlı davranmanız gerekiyor. Gelişmeler yavaş olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek artıyor. Zaten yaşam enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. İçinizden yükselen sese kulak verecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlarınızı sürdürmeye devam edeceksiniz. Radikal değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Güçlü kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve onların desteğini alabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün istekleriniz artacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Gelişmeler yavaş olabilir ve gerilim hissedebilirsiniz ancak geriliminizi çevrenize yansıtmayacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Sevdiğinizle haberleşebilir ve duyacaklarınızdan etkilenebilirsiniz. Ancak gün içinde bütün dikkatinizi pratik konulara odaklayacaksınız ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin. İş arkadaşlarınız ile tartışmayın ve çözümleyici olun. Aslında moralinizi yükselten gelişmeler olacak.
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınızın yoğun olacağı bir gün... Karşılaştığınız olaylar duygularınızı harekete geçirecek. Alıngan bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. İsteklerinizin değiştiği bir dönemde bulunuyorsunuz ve olayları çok fazla sorguluyorsunuz. Yabancılar ile aranızdaki ilişkiler sizi rahatsız edebilir fakat sabırlı davranmayı başaracaksınız. Dostlarınızın desteğini isteyebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve hareket halinde olmak yaşam enerjinizi yükseltiyor.