Advance Somon ve Pirinçli Hassas Yavru Köpek Maması

Paylaş
 

Advance Somon ve Pirinçli Hassas Yavru Köpek Maması

Köpekler yaklaşık on bin yıldan daha uzun bir süreden beri görünüş ve büyüklükleri farklı yaklaşık 400 civarı farklı ırkı olan, memeli bir hayvandır. Görünüşleri itibariyle kurtlara benzemektedirler. Çeşitli ihtiyaçlara göre biz insanlık için farklı köpek türleri evrimleşmiştir. Sadık olmaları ve keskin koku alma duyularıyla birlikte insanlar onları avlanırken kullanmışlardır. Bunun da bizlere köpeklerin eğitilebilir bir hayvan ırkı olduğunu göstermektedir.

 

Günümüz şartlarında bir çok alanda insanoğlunun dostu arkadaşı olan bu köpekler kimi Uzakdoğu ve Afrika ülkelerinde yiyecek, bazı ülkelerde yük hayvanı, bir çok ülkede bekçi köpeği olarak kullanılırlar. Köpekler genellikle ev arkadaşı can yoldaşı olarak beslenmekle birlikte kimi ülkelerde arama- kurtarma , polis köpeği ya da engellilere yardım amaçlı üretilir ve eğitim verilir. Bu nedenle köpeklere yönelik hizmet ve ürünler hızla artmakta hatta milyonlarca liralık bir pazar payı oluşturmuştur.

 

Yıllarca insanoğlunun seçici çiftleştirmeleriyle birlikte insanlarla yaşamaya alışmış olan köpekler eğitilebilmeleri ve sadakatleri doğrultusunda bizlerin can dostu olmuşlardır. Biz insanoğlu bu hayvanları aile bireyimiz gibi görüp hayatımızda bu şekilde kabul etmişizdir. Bu nedenle köpeklerin büyük bir bölümü gelişmiş ülkeler başta olmak üzere sadece ev arkadaşı olarak beslenirler. Süs köpekleri buna örnek olabilir. Farklı gruplardaki köpekler farklı zevklere hitap edilebilirler. Köpek sahibi olmak oldukça kolay olmakla beraber buna karar verebilmek düşünülmesi ve sonrasında karar alınmalıdır.

Köpeklerin sağlıkları, bakımları hatta onlara sunulacak yaşam olanakları önemlidir. Hatta bir köpek sahibine ayak bağı olacağı gibi onun yaşam kalitesini de arttırabilir. Bunlar köpek sahibi olmadan önce iyi düşünülmesi gereken konuların başında gelir. Sahibi olduğunuz köpeğin bakımı, sağlığı, hatta en önemli unsurların başında beslenmesi de önemlidir. Köpekler eniklik döneminden itibaren iyi ve sağlıklı bir şekilde gelişebilmek için iyi beslenme, ilgi ve sıcak bir aile ortamına ihtiyaç duyarlar. Enikler sütten kesildikten sonra bir yaşına kadar günde ortalama 3-4 kez belli olgunluğa geldikten sonra da günde 2-3 öğün beslenmelidirler. Ortalama olgunluktaki bir köpek günde en az bir kere beslenmelidir. Irkına cinsine hatta yaşam ortamına dikkat edilerek beslenmeli buna dikkat edilmelidir. Yavru köpekler yetişkinlerin aksine daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar. Eniklerde fazla kilo onların gelişmesine eksi yönde neden olabileceği gibi yetersiz ve sağlıksız bir beslenmede gelişimlerini de olumsuz yönde etkileyecektir. Gelişmekte olan yavru köpekler için kabul edilmiştir.

Advance Somon ve Pirinçli Hassas Yavru Köpek Maması tercih edilmelidir. Advance somon ve pirinçli hassas yavru köpek maması 10 yaşına kadar köpekler için geliştirilmiş bir mamadır. Gelişmekte olan köpekler hareketli olduklarından daha fazla kaloriye ihtiyaç duyarlar.

Advance Somon ve Pirinçli Hassas Yavru Köpek Maması

Gelişmekte olan köpeklerin çene ve dişleri için üretilmiş olup asla zarar vermez. Yavru köpekler için üretilen bu mama köpeğiniz için en uygun mamasıdır. Köpeklerin zindeliklerini muhafaza edebilmek için yetişkin köpeklerin genç bireylerden daha fazla yemeleri gerekir. Ev köpeklerinin çalışan köpeklerden daha az yemeleri besleyici yiyecekler, konserveler veya mamalar tercih edilmelidir. Eniklerin gelişiminde yemek uyku kadar önemlidir. Köpekler doğdukları andan itibaren bakım isterler. Nasıl düzenli olarak tımarlanıp yıkanıyorsa da düzenli ve kaliteli bir şekilde beslenmelidirler. Bazı yiyecek ve içecekler köpekler için zararlıdır. Bu yiyeceklerin başında çikolata gelir. Zararlı yiyecekler köpeklerde zehirlenmeye ve hatta ölümüne yol açacağından köpeklerinize mama tüketme alışkanlığını edinilmesi önemli konulardandır. Bunun içinde Advance Somon ve Pirinçli Hassas Yavru Köpek Maması veriniz.

Bu yazı 215 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU