Advance Tavuklu Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması

Paylaş
 

Advance Tavuklu Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması

Köpekler ırk çeşitliliklerine göre ayrılmaktadır. Bazıları küçük yapılı ve basıktır, bazıları büyük ve iri vücuda sahiptir. Bu ırk çeşitliliği fizyolojik olarak da değişiklik göstermektedir. Örneğin; çene yapısı, göz yapısı, çene yapısı, tüy yapıları vb. özellikler gibi. Bu nedenle bazı hazırlanan mama içerikleri bu durumlar göz önüne alınarak üretilmektedir. Advance kuru maması da buna örnektir.

 

Mama İçeriği Hakkında;

 

Küçük ırk köpeklerin çene yapısına göre hazırlanmış mama tanecikleri ve kroket şeklinde oluşu çene yapısı dar olan küçük ırkta ki köpeklerin mama tüketimini kolaylaştıracaktır. Zengin içerikli protein destekli besin değerleri ile mama kalitesini arttırmıştır. Yağ oranı ve karbonhidrat oranı azaltılarak %0 tahıl oranı ile kilo alımını ve vücutta yağ depolanmasının önüne geçildiği görülecektir.

 

İçeriğindeki fosfor besin bileşeni ile köpeklerin kemik gelişimini ve kemik uzamasına sebep olduğu görülecektir. Ağız kokusunun en aza indirilmesinde etkin rol oynayacaktır. Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, kalsiyum ve protein ile esnek, parlak, canlı deri yapısı oluşurken, tüylerdeki parlaklık ve kolay uzamasını sağlayacaktır.

 

Mama içeriğindeki besin ve besin bileşenleri özel ırkın gelişim dönemine göre hazırlanmıştır. Bu dönem 5 ve 7 yaş arasındaki ergenlik dönemine girmiş köpekler içindir. Köpeklerin dengeli ve kontrollü şekilde büyüyüp gelişmesi için mama içeriğindeki besinler önemlidir. Advance mama içeriği bu durumu göz önüne alarak tamamen protein ağırlıklı mama üretimini sağlamıştır. Ergenlik döneminde ki aşırı beslenmeye bağlı olarak evcil hayvanın kilo alım oranı da artış gösterecektir. Mamanın kalorisi yüksek fakat yağ ve karbonhidrat oranı az olduğu için kilo alımının önüne geçilerek tokluk hissi yaratacaktır.

 

 

 

 

 

 

Mamanın Özellikleri;

 • Küçük ırklara göre üretildiği için, onların çene yapısın uygun taneli ve kroket şeklindeki kuru mama oluşu.
 • Küçük ırkta ki köpeklerin diğer büyük köpeklere oranla daha çok hareketli olacakları için kalori tüketimleri daha çok artacaktır, bu yüzden protein değeri yükseltilmiş yağ oranı azaltılmıştır.
 • Küçük ırkta ki ergenlik dönemine girmiş köpek ırkları için özel üretilmesi.
 • %0 tahıl oranı ile yağın vücutta tutulmadan dışarıya atılmasını sağlaması.
 • Düzenli kullanıldığında 1 hafta içerisinde etkisini göstereceği.
 • Günlük besin ihtiyacının %70 ini karşılayabilme özelliği.
 • İçeriğindeki besin ve besin bileşenleriyle tokluk hissi oluşturması ve su tüketim ihtiyacının artmasıyla bağırsak ve mide sisteminin çalışma fonksiyonunun artmasına neden olma.

 

            Advance Tavuklu Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması İçindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir ?

 

Tavuk eti, pirinç, kurutulmuş kümes hayvanları proteinleri, buğday, mısır, mısır glüteni, mısır unu, mısır özü, E vitamini, sterilize edilmiş hayvansal yağlar, hidrolize edilerek ilave edilen hayvansal proteinler, şeker pancarı, pancar küspesi, balık yağı, balık unu, balık eti, kurutulmuş bütün yumurta, maya, yaş maya, potasyum klorür, tuz, plazma proteinleri, tetrasodyum, pirofosfat, bioflavonoidle harmanlanmış narenciye özleri, vitamin A, vitamin D3, vitamin E, vitamin C, bakır,bakır sülfat,çinko,demir,bakır, taurin, L-carnitin, ham protein, ham yağ, ham vitamin, ham nem, ham kül, rutubet, omega 3 ve omega 6 ya asitleri.

Advance Tavuklu Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması

Yukarıdaki besin ve besin bileşenleri mama açıldıktan sonra uzun ömürlü ve taze kalmasını sağlayacaktır. Kullanıl şekli olarak ideal kiloyu korumak için sık öğün aralarıyla azar azar porsiyonlarla verilmelidir. Tokluk hissi yaratacağı için mama yanında taze su bulundurulmalıdır. Mama sadece su ile değil, et suyu, sıvı takviyeli gıdalar ya da evcil hayvanın severek tükettiği herhangi bir sıvı içerikleri olabilir. Köpeğiniz alışana kadar su ile verilmesi tavsiye edilir.

Bu yazı 167 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün meydana gelen gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Beklentileriniz güçlü ve isteğiniz yüksek. Ayrıca başarılı olacağınıza dair bilincinizin derinliklerinden yükselen iyimser duygular sizi pozitif etkileyecek ve gelişmeler beklediğinizden farklı olsa bile şanslı olduğunuzu düşüneceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve yeni tanıştığınız kişilerin davranışları moralinizi yükseltecek. Bugün karşılaştığınız olaylar ve alacağınız haberler sizi harekete geçirebilir ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Neşeli tavırlarınız ile çevrenizi ve karşı cinsi etkileyeceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada projelerinizi heyecan ile anlatabilirsiniz ve yeni girişimlerde bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Aniden çıkan fırsatlar ve beklenmedik teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Özellikle seyahatler ve çevre gezilerine çıkmak heyecan verici olabilir. Fakat duygularınızı denetleyeceksiniz ve dikkatli davranacaksınız. Hatta bazı olaylar duygusal baskı uyandırabilir veya siz bazı şeyleri çok ciddiye aldığınız için davranışlarınızı değiştirebilirsiniz ve bunun için kendinizi zorlayabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin.
İKİZLER BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız. Çevre gezilerine çıkabilir veya seyahat programları yapabilirsiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili beklentileriniz değişiyor ve bugün kendinizi rahat hissedeceksiniz. Fakat duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Özellikle sürprizler ve ilginç fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz ve duygularınızı coşkulu bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bugün sempatik ve çekici olacaksınız ve karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. Aniden başlayan aşk maceralarına atılabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve istekleriniz ile ilgileneceksiniz. Böylece iyileştirici gücünüz uyanacak... Hem kendinizi, hem de yakınlarınızı iyileştirecek gücü içinizde hissedeceksiniz. Arkadaşlarınız ile çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz. Projelerinizi ortaya koyacaksınız ve girişimlerinizde başarılı olacaksınız. İletişim trafiğinizin hareketli olacağı bir gün. Sezgilerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz. İlginç teklifler ile karşılaşabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Geleceğe yönelik beklentilerinizin arttığı bir dönemdesiniz fakat beklentilerinizin gerilimini bugün hissetmeyeceksiniz. Daha yapıcı ve olumlu bir tavır içinde bulunacaksınız. Hanım arkadaş ve yakınlarınız ile ilişkileriniz giderek güçleniyor. Daha önce girişimde bulunduğunuz konular ile ilgili araştırmalar yapabilir ve konu hakkında çok çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz fakat bunlar kafanızı karıştırabilir. Buna karşılık değişik fikirler ve ilginç gelişmeler moralinizi yükseltecek. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü ve iyi hissedeceğiniz bir gün... Yeni girişimlerde bulunabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içinde olabilirsiniz. Gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir fakat hem parasal konulara yönelik, hem de ilişkiler açısından daha olumlu ve anlayışlı davranacağınız bir dönemdesiniz. Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Yoğun duygular ve kuvvetli istekler içinde bulunabilirsiniz ve sempatik davranışlarınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Ani değişiklikler sizi huzursuz edebilir fakat mantığınız ile hareket edeceksiniz. Duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yakınlarınızın zorlayıcı etkisini derinden hissediyor olabilirsiniz. Sevdiklerinize karşı anlayışlı davranın. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz ve dostlarınızdan anlayış bekliyor olabilirsiniz. Ancak sizin de yakınlarınıza karşı daha anlayışlı ve ilgili davranmanız gerekiyor. Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz ve olaylara daha özgür bir açıdan bakacaksınız.
OĞLAK BURCU YORUMU
Heyecanlı gelişmeler dönemi... Büyük beklentileriniz var ve beklentilerinizin peşinden koşarken sabırlı davranmanız gerekiyor. Gelişmeler yavaş olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek artıyor. Zaten yaşam enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. İçinizden yükselen sese kulak verecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlarınızı sürdürmeye devam edeceksiniz. Radikal değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Güçlü kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve onların desteğini alabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün istekleriniz artacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Gelişmeler yavaş olabilir ve gerilim hissedebilirsiniz ancak geriliminizi çevrenize yansıtmayacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Sevdiğinizle haberleşebilir ve duyacaklarınızdan etkilenebilirsiniz. Ancak gün içinde bütün dikkatinizi pratik konulara odaklayacaksınız ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin. İş arkadaşlarınız ile tartışmayın ve çözümleyici olun. Aslında moralinizi yükselten gelişmeler olacak.
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınızın yoğun olacağı bir gün... Karşılaştığınız olaylar duygularınızı harekete geçirecek. Alıngan bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. İsteklerinizin değiştiği bir dönemde bulunuyorsunuz ve olayları çok fazla sorguluyorsunuz. Yabancılar ile aranızdaki ilişkiler sizi rahatsız edebilir fakat sabırlı davranmayı başaracaksınız. Dostlarınızın desteğini isteyebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve hareket halinde olmak yaşam enerjinizi yükseltiyor.