Bosch Adult Reproduction Hamile Ve Doğum Yapmış Köpekler İçin Yetişkin Köpek Maması

Paylaş
 

Bosch Adult Reproduction Hamile Ve Doğum Yapmış Köpekler İçin Yetişkin Köpek Maması

Canlılar yaşamları boyunca bir gelişim döngüsü içerisindedir. Doğar, büyür ve ölürler. Bu döngü ne derecede dengeli ve sağlıklı tutulursa o derecede uzun ömürlü bir yaşam sürmeyi hakederler. Özellikle dişi köpekler erkek köpeklere göre daha hızlı gelişim göstererek bu döngüyü çabuk tamamlarlar. Aktif hormon seviyeleri erkek köpeklere göre daha fazladır bu yüzden metabolizmaya alınan besinler daha çabuk kana karışır ve hızlı kilo alımları görülür.

 

Özellikle hamile köpeklerde bu döngü daha hızlı işler çünkü artık bir yavrusu da vardır. Kendi bünyesinden çok yavru için besin tüketim ihtiyacı duyar. Doğal ortamda her besini bulamayan hamile köpeklerde doğum öncesi bir takım sorunlar ortaya çıktığı görülür. Yavrular iyi gelişememesi, besin tüketimi eksikliğinden kaynaklı ölü doğumlar ve kendini dış etkenlere karşı koruyacak savunma mekanizmasına ve bağışıklık sistemine sahip olamamaları gibi sorunlar ortaya çıkacaktır.

 

Fakat ev ortamına alınmış hamile köpeklerde yukarıdaki faktörlerin pek de bir önemi yoktur. Doğal besin ihtiyaçları dışında ek besin kuru mamalarıyla beslenerek, ham süt oluşumunu sağlarken hem de yavrunun hızlı gelişim ve güvenli doğumu gerçekleşecektir. Doğum sonrası köpekler için ise ekstra kullanılan mamalar hem annenin besin ihtiyacını karşılar hem de yavrunun aldığı süt içeriğinde vitamin ve kalsiyum değerleri zengin olacaktır.

 

Mama İçeriği Hakkında ;

 

Yukarıdaki açıklamalar göz önünde bulundurulduğunda Bosch markası bu ürününde hamile ve doğurmuş köpeklere göre özel içerikli olan bu mamayı hazırlamıştır. Hamile köpeklerde içeriğindeki kalsiyum ve protein değerleri ile annenin gün içerisinde vücut enerjisinin yüksek kalmasını ve hareketliliğini sağlar. Aynı zamanda karışık ve zengin kalsiyum içerikleriyle yavru da bu besin bileşenlerini tüketmiş olur. Karın içindeki yavrunun gelişimi annenin tükettiği sağlıklı besinlerle doğru orantılıdır. Mama içeriğinde kullanılan protein içerikleri hem süt oluşumunun devamlılığını sağlar hem de karın içindeki yavrunun ideal olan büyüme şekli kontrollü olarak gelişecektir.

 

 

 

Hamilelik sırasında dikkat edilmesi gereken şey evcil hayvanların tahıl ve glutenleriyle beslenmemesidir. Tahıl içeriğindeki gluten karın içindeki yavrunun diyabet olmasına neden olur. Bosch uzmanları bu mama içeriğini %0 tahıl oranıyla hazırlamıştır. Balık, taze etler ve öğütülmüş yulaflar kullanmaya özen gösterilmiştir. Yağ ve karbonhidrat oranı azaltılmış mama ürünüdür. Yağ oranının fazlalığı annenin doğumunda olumsuz bir faktördür.

 

Hamilelik sonrası anneler için süt devamlılığının sağlanması için kümes hayvanlarının etleri kullanılmıştır. Meyve lifleri ile geliştirilmiş kalsiyum içerikli besin bileşenlerinden oluşmuştur. Yeni doğmuş yavruların daha hızlı gelişimi ve ayaklanması için annenin yediği bu mama içeriğindeki besin toksinleri sağlıklı ve hızlı büyümeyi sağlar. Böylelikle anne kendini güçsüz hissetmeden yavrusu ile ilgilenebilir.

 

            Bosh Adult Reproduction Hamile ve Doğum Yapmış Köpekler İçin Yetişkin Köpek Maması İçeriğindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir?

 

Taze kümes hayvan etleri, kurutulmuş arpa, hidrolize edilmiş hayvansal yağlar, balık unu, et unu, öğütülmüş buğday, keten tohumu özü, pancar küspesi şekersiz, stabilize edilmiş kırmızı etler, kuru maya, yaş maya, yeşil bezelye lifleri, sodyum, sodyum klorür, potasyum, potasyum klorür, deniz canlıları, deniz yosunu, midye, midye tozları, kıkırdak ekstraları, hindiba kökü, hindiba özü, ham protein, ham yağ, ham lif, ham kül, nem, kalsiyum, fosfor, magnezyum.

Bosch Adult Reproduction Hamile Ve Doğum Yapmış Köpekler İçin Yetişkin Köpek Maması

Kullanım şekli olarak günlük besin ihtiyacından fazla verilebilir duruma göre. Hamile köpekler için mama üzerindeki besin tablosundaki günlük miktarlardan yararlanılmalıdır. Hamilelik sonrası köpeklerde bu miktar arttırılabilir süt oluşumu ve yavrunun hızlı ve sağlıklı büyümesi için. Günlük 4 porsiyon şeklinde bölünerek verilmesi tavsiye edilir.

Bu yazı 136 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU