Bosch Büyük Irk Maxi Yavru Kuru Köpek Maması

Paylaş
 

Bosch Büyük Irk Maxi Yavru Kuru Köpek Maması

Yavru köpeğiniz için mama seçimi yaparken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Çok büyük taneli mamaları tercih etmemelisiniz. Çünkü bu mamalar köpeğinizin çiğnemesi için oldukça büyüktür. Her köpek her mamayı sevmez ve yemez. Veteriner hekimlerinizden bu konu ile ilgili bilgi almanızda fayda görülmektedir. Veteriner hekimin tavsiyeleri doğrultusunda bir mama seçimi yapmanız doğru olacaktır. Köpeğinizin bağlı bulunduğu ırka uygun mamalar da mevcuttur. Küçük tanecikli mamalar yavru köpeğiniz için idealdir ve köpeğiniz bu mamaları oldukça sevecektir.

 

Bosch Büyük Irk Maxi Yavru Kuru Köpek Maması büyük ırk yani erişkin ağırlığı 25 kilogramın üzerinde olan köpeğiniz için ideal bir mamadır. Bosch Büyük Irk Maxi Yavru Kuru Köpek Maması büyük ırk köpeğinizin kıkırdak ve eklem sağlığını destekleyici şekilde formüle edilmiştir. Bosch Büyük Irk Maxi Yavru Kuru Köpek Maması büyük ırk yavru köpeğinizin gereksinimleri karşılayan, proteini azaltılmış bir yavru köpek maması olmakla birlikte içeriğindeki midye özütleri ile köpeğinizin gelişimi ve sağlığı için ihtiyacı olan besinlerden formüle edilmiştir. Büyük ırk yavru köpeklerin mama yeme şekillerine uygun olarak üretilmiştir. Proteini azaltılmıştır ve bu oran %24 civarındadır.

 

Köpeğinizin mama kabına koymuş olduğunuz mama ile birlikte köpeğinizin eğitimini gel yada git komutlarıyla sağlayabilirsiniz. Yavru köpekler günlük besin ihtiyaçlarını tek seferde alamazlar bu sebeple günde birkaç öğün ile gelişimleri desteklenmelidir. Yavru köpekler 6 haftalık ile 3 aylık dönemlerinde günde ortalama 4 defa beslenmelidir. 3 aylık ve 6 aylık dönemlerinde ise günde 3 defa beslenmelidirler. 6 ile 12 ay arasında ise toplam 2 kere beslenmelidirler. Köpeğiniz 1 yaşa tekabül eden 12 ayı doldurduktan sonra ise artık günde 1 kere beslenmesi yeterli olacaktır. Beslenme esnasında yemek saatlerini düzenli bir sisteme oturtmak çok önemlidir. Örneğin günde 3 defa besleniyorsa sabah, öğle, akşam mutlaka öğünleri sağlanmalıdır. Yavru yemek saatinde uyku halindeyse kendisinin gelip yemesini bekleyin.

 

Köpeğinizi masadan beslemeniz uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Bunun en büyük nedeni bizim beslenme şeklimizin köpeklerin ihtiyacı olan günlük besin dengesini sağlayamıyor olmasıdır. Kuru mama köpeğinizin gelişimi için büyük önem taşımaktadır. Bu mamalarda köpeğinizin günlük ihtiyacı olan besinler tam ve dengeli bir biçimde formüle edilmiştir. Bu bilgiler ışığında köpeğinizi evden beslemeniz hiç de doğru olmayacaktır. Buna rağmen evden beslemeye devam ediyorsanız birtakım sağlık sorunlarına sebep olabilirsiniz. Köpeklerin yaşam kalitelerini ve uzun ömürlerini doğru beslenmeye borçlu olduklarını unutmamalıyız. Örneğin yavru bir köpeğin gelişiminde büyük rol oynayan fosfor ve kalsiyum yemek atıklarıyla beslendiği takdirde sağlanamayacak, köpeğinizde raşitzm rahatsızlıkları görülecektir.

 

Köpeğinizin mama kabı paslanmaz metalden çift hazneli olmalıdır. Bunun sebebi metal kapların kolay devrilmeyen ve kolay temizlenebilir olmasıdır. Mama ile birlikte muhakkak taze su bulundurmaya özen gösterin. Köpeğiniz verdiğiniz mamayı yemiyorsa ikinci gün aynı mamayı vermeyin. Eski mamayı dökün ve yenisini verin. Eski mama beklediğinde bayatlamış ve koku kaybına uğramış olmaktadır. Köpeğiniz bazen yemek konusunda seçici davranabilir.

Bosch Büyük Irk Maxi Yavru Kuru Köpek Maması

Farklı bir mamaya geçiş yapmayı deneyebilirsiniz. Fakat bu direncine boyun eğmeden önce mamayı neden sevmediğini anlamaya çalışabilirsiniz. Örneğin küçük ırk köpekler iri taneli mamaları çiğneyemez ve doğal olarak koklayıp uzaklaşır. Bu ve bunun gibi sebeplerden ötürü köpeğiniz mamasını yiyemiyor olabilir. Irkına ve yaşına uygun üretilmiş mamaları denemelisiniz. Farklı mamaya hızlı bir geçiş yapmayın. Kademeli olarak geçiş sağlayın. Hızlı değişim köpeğinizde ishal yapabilmektedir.

Bu yazı 151 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün meydana gelen gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Beklentileriniz güçlü ve isteğiniz yüksek. Ayrıca başarılı olacağınıza dair bilincinizin derinliklerinden yükselen iyimser duygular sizi pozitif etkileyecek ve gelişmeler beklediğinizden farklı olsa bile şanslı olduğunuzu düşüneceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve yeni tanıştığınız kişilerin davranışları moralinizi yükseltecek. Bugün karşılaştığınız olaylar ve alacağınız haberler sizi harekete geçirebilir ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Neşeli tavırlarınız ile çevrenizi ve karşı cinsi etkileyeceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada projelerinizi heyecan ile anlatabilirsiniz ve yeni girişimlerde bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Aniden çıkan fırsatlar ve beklenmedik teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Özellikle seyahatler ve çevre gezilerine çıkmak heyecan verici olabilir. Fakat duygularınızı denetleyeceksiniz ve dikkatli davranacaksınız. Hatta bazı olaylar duygusal baskı uyandırabilir veya siz bazı şeyleri çok ciddiye aldığınız için davranışlarınızı değiştirebilirsiniz ve bunun için kendinizi zorlayabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin.
İKİZLER BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız. Çevre gezilerine çıkabilir veya seyahat programları yapabilirsiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili beklentileriniz değişiyor ve bugün kendinizi rahat hissedeceksiniz. Fakat duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Özellikle sürprizler ve ilginç fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz ve duygularınızı coşkulu bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bugün sempatik ve çekici olacaksınız ve karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. Aniden başlayan aşk maceralarına atılabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve istekleriniz ile ilgileneceksiniz. Böylece iyileştirici gücünüz uyanacak... Hem kendinizi, hem de yakınlarınızı iyileştirecek gücü içinizde hissedeceksiniz. Arkadaşlarınız ile çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz. Projelerinizi ortaya koyacaksınız ve girişimlerinizde başarılı olacaksınız. İletişim trafiğinizin hareketli olacağı bir gün. Sezgilerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz. İlginç teklifler ile karşılaşabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Geleceğe yönelik beklentilerinizin arttığı bir dönemdesiniz fakat beklentilerinizin gerilimini bugün hissetmeyeceksiniz. Daha yapıcı ve olumlu bir tavır içinde bulunacaksınız. Hanım arkadaş ve yakınlarınız ile ilişkileriniz giderek güçleniyor. Daha önce girişimde bulunduğunuz konular ile ilgili araştırmalar yapabilir ve konu hakkında çok çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz fakat bunlar kafanızı karıştırabilir. Buna karşılık değişik fikirler ve ilginç gelişmeler moralinizi yükseltecek. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü ve iyi hissedeceğiniz bir gün... Yeni girişimlerde bulunabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içinde olabilirsiniz. Gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir fakat hem parasal konulara yönelik, hem de ilişkiler açısından daha olumlu ve anlayışlı davranacağınız bir dönemdesiniz. Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Yoğun duygular ve kuvvetli istekler içinde bulunabilirsiniz ve sempatik davranışlarınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Ani değişiklikler sizi huzursuz edebilir fakat mantığınız ile hareket edeceksiniz. Duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yakınlarınızın zorlayıcı etkisini derinden hissediyor olabilirsiniz. Sevdiklerinize karşı anlayışlı davranın. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz ve dostlarınızdan anlayış bekliyor olabilirsiniz. Ancak sizin de yakınlarınıza karşı daha anlayışlı ve ilgili davranmanız gerekiyor. Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz ve olaylara daha özgür bir açıdan bakacaksınız.
OĞLAK BURCU YORUMU
Heyecanlı gelişmeler dönemi... Büyük beklentileriniz var ve beklentilerinizin peşinden koşarken sabırlı davranmanız gerekiyor. Gelişmeler yavaş olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek artıyor. Zaten yaşam enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. İçinizden yükselen sese kulak verecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlarınızı sürdürmeye devam edeceksiniz. Radikal değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Güçlü kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve onların desteğini alabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün istekleriniz artacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Gelişmeler yavaş olabilir ve gerilim hissedebilirsiniz ancak geriliminizi çevrenize yansıtmayacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Sevdiğinizle haberleşebilir ve duyacaklarınızdan etkilenebilirsiniz. Ancak gün içinde bütün dikkatinizi pratik konulara odaklayacaksınız ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin. İş arkadaşlarınız ile tartışmayın ve çözümleyici olun. Aslında moralinizi yükselten gelişmeler olacak.
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınızın yoğun olacağı bir gün... Karşılaştığınız olaylar duygularınızı harekete geçirecek. Alıngan bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. İsteklerinizin değiştiği bir dönemde bulunuyorsunuz ve olayları çok fazla sorguluyorsunuz. Yabancılar ile aranızdaki ilişkiler sizi rahatsız edebilir fakat sabırlı davranmayı başaracaksınız. Dostlarınızın desteğini isteyebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve hareket halinde olmak yaşam enerjinizi yükseltiyor.