Bosch Büyük Irk Maxi Yetişkin Köpek Maması

Paylaş
 

Bosch Büyük Irk Maxi Yetişkin Köpek Maması

Büyük ırk köpekler, yetişkin ağırlıkları 26 ila 44 kilogram arasında değişen köpeklerdir. Sürü güdümü, izleme, kurtarma, görme engelli bireylere refakat için oldukça uygun köpeklerdir. Sportif ve her zaman sahibi olan kişilere eşlik etmeye hazır, çok sadık dostlardır. Büyüme aşamaları gözlemlenmelidir. Alman çoban köpeği ( German Shepherd Dog ) gibi bekçi köpekleri, Belçika çoban köpeği ( Belgian Retriever Malinos) gibi arama kurtarma köpekleri, Briard gibi çoban köpekleri, Golden Retriever gibi yardım köpekleri gibi iri ırk köpekler, günlük aktivite ihtiyaçları karşılandığı zaman kendilerine özgü işlevlerini kolaylıkla yerine getirebilir. Büyüme süreçleri yaklaşık 15 ile 18 ayda tamamlanır. Bu köpeklerin küçük ırk köpeklere göre daha yüksek sindirim sistemi hassasiyeti bulunmaktadır.

 

Büyük ırk köpek yavruları doğum ağırlığının 80 katına kadar ulaşabilmektedirler. Büyük ırk köpekler küçük ırklardan daha fazla iskelet ve şekil bozukluklarından mustariptirler. Yetersiz ve dengesiz beslenme sonucu protein ve kalsiyum alımı sonrası yaşanacak birçok sağlık sorunu bulunmaktadır. Özellikle yetersiz protein ve kalsiyum alımı büyük ırk köpeklerde kemik yapısının oluşumunu olumsuz etkileyebilir. Elbette çok fazla enerji içeren mamalar da büyük ırk köpeğinizi aşırı kilo alımına teşvik eder. Uygun miktarlarda dengelenmiş mamaların tercih edilmesi, yaşanacak sağlık problemlerinin önüne geçmektedir.

 

Sütten kesilme dönemlerinden sonra yavru büyük ırk köpekler, hala sindirim sistemi gelişimini tamamlayamamış olmaktadır. Henüz çok miktarda besini sindirebilecek kabiliyete ulaşmamışlardır ve nişasta gibi besin maddelerini düzgün bir şekilde sindiremezler. Büyük ırk yavrular fiziksel özellikleri nedeniyle hassasiyet sahibi canlılardır. Yavru büyük ırk köpekler için yavruluktan yetişkinliğe geçiş döneminin sağlanması adına sindirilebilir yüksek protein içeren besinlerle dengelenmiş ve bağırsak sağlığını dengeleyen mamalar tercih edilmelidir. Gereğinden fazla enerji alımının önüne geçen yüksek kalite mamalar sayesinde fazla kilo alımı ve akabinde oluşacak sağlık problemlerinin önüne geçilebilir.

 

Köpekler yemek yemeyi çok severler. Büyük ırk köpek sahipleri, zaman zaman köpeklerinin çok yerlerse sağlıklı olacaklarını, daha çok büyüyeceklerini düşünmektedirler. Bu düşünce oldukça yanlıştır. Köpek yalnızca yetişkin kilosuna olması gerekenden daha erken ulaşacaktır. Bu ise iskelet ve kas sisteminde, eklemlerde şekil bozukluklarına yol açmaktadır. Büyük veya dev ırk köpek sahiplerinin tercih etmesi gereken mamalar kalsiyum yönünden zengin olmalıdır. Eğer köpeğiniz büyümesi için formüle edilmiş bir mama ile beslenip ek olarak kalsiyum alıyorsa, bu takviye eylemi oldukça zararlıdır. Büyük ırk köpekler büyüme dönemlerinde elbette kalsiyuma ihtiyaç duyar fakat yapılan araştırmalar göstermektedir ki aşırı kalsiyum alımının kemik gelişimini olumsuz etkilediği yönündedir.

 

Bosch Büyük Irk Maxi Yetişkin Köpek Maması; Adult Maxi, tüm yetişkin köpekler için, bilhassa büyük ırk köpekler için ( 30 kg üstü ) uygun olarak formüle edilmiş besin değerleri içermektedir. Enerji ve protein içeriği oldukça zengindir. %21 protein, %12 yağ ile yüksek düzeyde doygunluk sağlayan Bosch Büyük Irk Maxi Yetişkin Köpek Maması, bununla birlikte obezite riskini ortadan kaldırır. Kıkırdak ve eklemler için oldukça faydalıdır. Mama tanelerinin şekli ve büyüklüğü büyük ırk köpeklerin diş yapılarına göre özel olarak üretilmiştir.

Bosch Büyük Irk Maxi Yetişkin Köpek Maması

Köpeğiniz ve hassasiyetleri için özel olarak üretilmiş mamalar sayesinde sevimli dostunuz uzun ve sağlıklı bir hayat sürecektir. Seçeceğiniz mamada dikkat etmeniz gerekenler kaliteli ve profesyonel olmasıdır. Kaliteli ve profesyonel bir mama kimyasal madde ya da tahıl içermez ya da çok az miktarda içerir. Kaliteli ve profesyonel bir mama köpeğinizin deri ve tüy sağlığı ile birlikte kas ve iskelet sistemi sağlığını gözetir, kolay sindirilebilirdir.

Bu yazı 152 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün meydana gelen gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Beklentileriniz güçlü ve isteğiniz yüksek. Ayrıca başarılı olacağınıza dair bilincinizin derinliklerinden yükselen iyimser duygular sizi pozitif etkileyecek ve gelişmeler beklediğinizden farklı olsa bile şanslı olduğunuzu düşüneceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve yeni tanıştığınız kişilerin davranışları moralinizi yükseltecek. Bugün karşılaştığınız olaylar ve alacağınız haberler sizi harekete geçirebilir ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Neşeli tavırlarınız ile çevrenizi ve karşı cinsi etkileyeceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada projelerinizi heyecan ile anlatabilirsiniz ve yeni girişimlerde bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Aniden çıkan fırsatlar ve beklenmedik teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Özellikle seyahatler ve çevre gezilerine çıkmak heyecan verici olabilir. Fakat duygularınızı denetleyeceksiniz ve dikkatli davranacaksınız. Hatta bazı olaylar duygusal baskı uyandırabilir veya siz bazı şeyleri çok ciddiye aldığınız için davranışlarınızı değiştirebilirsiniz ve bunun için kendinizi zorlayabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin.
İKİZLER BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız. Çevre gezilerine çıkabilir veya seyahat programları yapabilirsiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili beklentileriniz değişiyor ve bugün kendinizi rahat hissedeceksiniz. Fakat duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Özellikle sürprizler ve ilginç fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz ve duygularınızı coşkulu bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bugün sempatik ve çekici olacaksınız ve karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. Aniden başlayan aşk maceralarına atılabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve istekleriniz ile ilgileneceksiniz. Böylece iyileştirici gücünüz uyanacak... Hem kendinizi, hem de yakınlarınızı iyileştirecek gücü içinizde hissedeceksiniz. Arkadaşlarınız ile çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz. Projelerinizi ortaya koyacaksınız ve girişimlerinizde başarılı olacaksınız. İletişim trafiğinizin hareketli olacağı bir gün. Sezgilerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz. İlginç teklifler ile karşılaşabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Geleceğe yönelik beklentilerinizin arttığı bir dönemdesiniz fakat beklentilerinizin gerilimini bugün hissetmeyeceksiniz. Daha yapıcı ve olumlu bir tavır içinde bulunacaksınız. Hanım arkadaş ve yakınlarınız ile ilişkileriniz giderek güçleniyor. Daha önce girişimde bulunduğunuz konular ile ilgili araştırmalar yapabilir ve konu hakkında çok çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz fakat bunlar kafanızı karıştırabilir. Buna karşılık değişik fikirler ve ilginç gelişmeler moralinizi yükseltecek. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü ve iyi hissedeceğiniz bir gün... Yeni girişimlerde bulunabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içinde olabilirsiniz. Gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir fakat hem parasal konulara yönelik, hem de ilişkiler açısından daha olumlu ve anlayışlı davranacağınız bir dönemdesiniz. Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Yoğun duygular ve kuvvetli istekler içinde bulunabilirsiniz ve sempatik davranışlarınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Ani değişiklikler sizi huzursuz edebilir fakat mantığınız ile hareket edeceksiniz. Duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yakınlarınızın zorlayıcı etkisini derinden hissediyor olabilirsiniz. Sevdiklerinize karşı anlayışlı davranın. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz ve dostlarınızdan anlayış bekliyor olabilirsiniz. Ancak sizin de yakınlarınıza karşı daha anlayışlı ve ilgili davranmanız gerekiyor. Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz ve olaylara daha özgür bir açıdan bakacaksınız.
OĞLAK BURCU YORUMU
Heyecanlı gelişmeler dönemi... Büyük beklentileriniz var ve beklentilerinizin peşinden koşarken sabırlı davranmanız gerekiyor. Gelişmeler yavaş olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek artıyor. Zaten yaşam enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. İçinizden yükselen sese kulak verecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlarınızı sürdürmeye devam edeceksiniz. Radikal değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Güçlü kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve onların desteğini alabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün istekleriniz artacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Gelişmeler yavaş olabilir ve gerilim hissedebilirsiniz ancak geriliminizi çevrenize yansıtmayacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Sevdiğinizle haberleşebilir ve duyacaklarınızdan etkilenebilirsiniz. Ancak gün içinde bütün dikkatinizi pratik konulara odaklayacaksınız ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin. İş arkadaşlarınız ile tartışmayın ve çözümleyici olun. Aslında moralinizi yükselten gelişmeler olacak.
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınızın yoğun olacağı bir gün... Karşılaştığınız olaylar duygularınızı harekete geçirecek. Alıngan bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. İsteklerinizin değiştiği bir dönemde bulunuyorsunuz ve olayları çok fazla sorguluyorsunuz. Yabancılar ile aranızdaki ilişkiler sizi rahatsız edebilir fakat sabırlı davranmayı başaracaksınız. Dostlarınızın desteğini isteyebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve hareket halinde olmak yaşam enerjinizi yükseltiyor.