BoschJunior Mini Yavru Köpek Maması

Paylaş
 

BoschJunior Mini Yavru Köpek Maması

BoschJunior Mini Yavru Köpek Maması

Başlıktan da anlaşılacağı gibi minik yavru köpekler için üretilen bir mama markasıdır.  Bebek köpekler gelişim çağında bazı yiyeceklere karşı alerji geliştirebilir.  İşte bu nedenle hassas yavrular için uygun kuru bir mamadır çünkühippoallerjenik bir mamadır ve özellikle sindirim sistemi üzerinde çok hassastır.  Gıda intoleransı gösteren yavru köpeklerin tam ve dengeli beslenmesini sağlarken, gluten içeren tahıllar kullanılmadan üretilen son derece sağlıklı bir mamadır.

 

Mamanın içeriğini ve içini inceleyelim dilerseniz.  Sadık dostlarımıza yedirdiğimiz besinlerin vücutlarında oluşturduğu tepkimeleri ya da faydaları bilmek istiyorsanız bizi dikkatle takip etmenizi öneririz. Öncelikle yukarıda da belirttiğimiz gibi hassas sindirim sistemi üzerinde etkin bir yararı vardır BoschJunior mini yavru köpek mamasının.

 

Vitamin A, D3, E, B1, B2, B6, B12 ve C vitamini açısından süper bir karışım içeren bu mamanın,  yavru köpekçiğin gelişimine sağlayacağı artılar tartışılmaz.  Hayvana enerji verir ve içerdiği antioksidanlarla da destekli olarak bağışıklık sistemini tam kapasite korur.  İmmun sistemi yükselten diğer bir üründe,  mamanın içindeki mayadır.

 

İçeriğinde bulunan midye tozu,  bebeciğin kıkırdak ve eklem ve kas gelişimi için çok önemlidir.  Ayrıca şekersiz pancar küspesi ve glutensiz tahıl içermesi açısından hayvan sağlığını ne denli düşündüğü ortadadır.  Ayrıca et oranı yüksek olanBoschJunior Mini Yavru Köpek Maması,  yavru köpekler için son derece lezzetli ve iştah açıcıdır da.

 

Mamanın içeriğinde et ve tahıl oranı yüksek olup,  hemen hemen eşit oranlarda bulunmaktadır.  Bu anlamda besleyicilik oranı yüksektir. Ayrıca markanın genel anlamda bir özelliği olarak,  her ürününde kanatlı et oranı mutlaka vardır. Kuzu içeren mamada dahi mutlaka tavuk eti bulunduğundan,  protein açısından zengin bir mamadır. Zngin bir lif kaynağı olarak şeker pancarı küspesinin bulunduğunu da unutmayalım. Ayrıca karbonhidrat düzeyi düşüktür ve vücutta yağ depolamaz.  Tam tersi içeriğindeki midye tozundan dolayı sağlıklı bir glucosamine takviyesi sağlayan bir mamadır.

 

Ayrıca içeriğinde bulunan keten tohumu,  omega3 ve omega 6 ihtiva eder ve sağlıklı tüy gelişimi de son derece etkilidir.  Son olarak içerdiği hindiba kökü,  bağırsak florasını destekler ve sindirimi kolaylaştırmayı sağlar. Bilimsel olarak,  oranları ile birlikte, BoschJunior Mini Yavru Köpek Maması, ürün analizi tablosu aşağıdaki gibidir. İncelemenizi ve araştırmanızı tavsiye ederiz.

 

Ham protein %21, 50

Ham yağ %10, 50

Ham lif %2, 50

Ham kül %6. 00

Nem %12, 00

Kalsiyum %1, 10

Fosfor %0, 90

Sodyum %0, 30

Potasyum %0, 50

Magnezyum %0, 12

Ayrıca folik asit 2mg, niasin 40 mg. , biotin 250mcg ve pantotenik asit 20 mg. dır.

 

Kısacası yavru köpekler için dengeli bir beslenme programı içeren ve tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede olan bir mamadır, BoschJuniormini yavruköpekmaması. Fiyatı, piyasada ki diğer mamalarla orantılıdır. Ne çok pahalı, ne de çok uygundur. Ortalama 80. 00TL ile 190. 00 TL.  Arasında değişen bir maliyeti vardır. Bütçeyi fazla zorlamaz. Ayrıca kuru mama olduğu için kullanımı pratiktir,  saklama koşulları kolaydır.  Hayvana sahipleri daha çok kolay olduğu için kuru mama kullandığından,  tercih oranı yüksek bir mama türüdür.  Kuru mama kullanan köpekleri yemek taslarını temizlemek,  konserve mamaya oranla çok daha kolaydır.

 

Bu mamayı tercih edip etmemekte hala kararsızsanız,  internetten inceleyebilir,  tecrübe den pet sahiplerinden görüşlerini alıp ya da veteriner bir hekime danışarak fikir sahibi olabilirsiniz.  Pet marketlerden,  internetteki alış veriş sitelerinden ve veteriner hekimlerden bu mamayı temin etme şansınız vardır. Boschjunior mini yavru köpek maması, sadece bir çeşidi olan bu mamanın birçok özel mamaları daha vardır.  Yetişkinler içini diyabetli köpekler için vb.

BoschJunior Mini Yavru Köpek Maması

Ülkemizde satışa yeni başlamış bir alman firması olduğu için,  henüz çok tanınmamakta va bazı kesimler tarafından şüphe ile yaklaşılmaktadır.  Zaman içerisinde ikna edici olacağına inandığımız bu marka, köpeciklerimiz için son derece yararlı bir mamadır.

 

Bu yazı 211 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU