Brit Care Endurance Ördekli Pirinçli Hareketli Köpekler İçin Köpek Maması

Paylaş
 

Brit Care Endurance Ördekli Pirinçli Hareketli Köpekler İçin Köpek Maması

Canlıların günlük aktivitelerinde harcadıkları efor bünyelerinde barındırdıkları besin enerjilerinden kaynaklanmaktadır. Besinlerin enerji halinde depolanması günlük canlılık, hareketlilik ve enerji verecektir. Özellikle yavru köpekler için bu enerji çok önemlidir. Çabuk ayaklanmaları, kaldıkları hareketli zaman boyunca dış dünyayı ve nesnelerini tanımaları kolaylaşacaktır. Tükettiği besinlerden enerjisini alamayan canlılar genel itibariyle tembelleşecekler ve hareket etmek istemeyeceklerdir. Tüketimi gerçekleşen besin ve besin bileşenlerin yağ olarak depolanmadan enerjiye dönüşerek yakılması canlılığı ve aktifliği koruyup daha neşeli bi ruh haline sebep olacaktır.

 

Canlılar bu enerji deposu besinleri et ve et ürünlerinde bulurken aynı zamanda bazı sebze ve meyve liflerinden de karşılaması mümkündür. Örneğin; pirinç, mısır, patates vb glutenleri bünyesinde barındıran sebze lifleri et değeri kadar enerji vererek günlük hareketliliği sağlayacaktır. Et ürünü ve glutenli besinler birleşince günlük enerji sürekliliği sağlanmış olacaktır. Böylece ideal olan kilo korunurken kemik ve doku esnekliği yakalanacaktır. Yaşlılık dönemindeki köpekler için bu et ve sebze liflerindeki enerji depolanması gereklidir.

 

Mama İçeriğinde Bilmeniz Gereken Önemli Detaylar ;

 

Yetişkin ve yaşlılık evresindeki köpeklerin ihtiyaç duyduğu mineraller mama içerisinde bileşenler halinde mevcuttur. Mineraller enerji akışını sağlarken hormonların aktifliğini ve kan dolaşımının hızlanmasına bağlı olarak enerji açığı çıkarılmasında etkin rol oynayan bileşenlerden biridir.

 

Kimyasal içerikler ilave edilmeden doğal yollarla öğütülmüş pirinç besini ile oranik karbonhidrat ihtiyacı karşılanmış olacaktır. Pirinç içerisindeki şeker oranı enerji verirken tokluk hissini yaratacaktır.

 

Kanatlı et ve kümes hayvanları etleri ile zengin protein içeriğiyle tam ve dengeli besin maması halini almıştır. Mineraller ve protein bileşenleri bir araya geldiğinde enerji açığı ortaya çıkacaktır. Ve bu enerjinin gün boyu sürekli halde kalması için mama miktarını günlük 6 öğüne bölerek azar oranda ve sıklıkla verilmesi tavsiye edilir.

 

Yavru köpekler sürekli hareketlidir ve efor sarfeder. Bu mama yavru köpeklerin bütün besin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmıştır. Aynı şekilde yaşlılık dönemindeki köpeklerin durağanlıklarını en aza indirmek için severek kullanacakları karbonhidratlı doğal besinler ile canlılık ve enerji yakalanacaktır. Yetişkin köpekler için bu mama miktaro 6 öğünden 4 e düşürülmelidir. Çünkü metabolizmaları hızlı çalıştığı için metabolizmalarına fazla enerji içerikli besinler olmalarına gerek yoktur. Kısırlaştırılmış köpekler için günlük yine 3 porsiyon şeklinde olmalıdır. Hamile köpekler ve hamilelik sonrası köpekler için günlük mama porsiyonu yine 6 ya çıkarılabilir.

 

Kalorisi yüksek protein içerikleri ve sebze lifleri ile köpeklerin günlük yapabilecekleri yürüyüş ve koşuları içinde bu mama tüketilebilir. Yürüyüşe ya da koşuya çıkmadan önce bir porsiyon tüketmeleri onlar için yapacakları sporu daha sağlıklı hale getirirken yorulmadan efor harcayabilirler.

 

Mama İçeriğindeki Besin Ve Besin Bileşenleri Nelerdir?

 

Öğütülmüş pirinç, esmer pirinç, pirinç unu, pirinç tozu, kurutulmuş ördek etleri, ördek kanat etleri, ördek yağı, ördek et proteinleri, hayvansal yağ içerikleri, kurutulmuş domates, kabak, yulaf ezmesi, biberiye otu, yuka özü, narenciye bitkileri, ham protein, ham yağ, ham lif, ham seluloz, nem, fosfor, taurin, L-karnitin, yeşil ve kırmızı elma, vitamin A, vitamin D3, Vitamin E

 

Neden Brit Care Endurance Ördekli Pirinçli Hareketli Köpekler İçin Köpek Maması nı kullanmalıyım ?

Brit Care Endurance Ördekli Pirinçli Hareketli Köpekler İçin Köpek Maması

 1. Günlük enerji ve hareketliliği yakalamak.
 2. Aktif ve hareketli gün süresini uzatmak.
 3. Hücre canlılığı sağlamak.
 4. Enerji ile gelen hareketlilik de kemik ve kas esnekliğini yakalamak.
 5. Organik yollardan doğal besin özeleri ile karbonhidrat ihtiyacını karşılamak.
 6. Vücutta besinlerin yağ olarak depolanmadan yakılmasını sağlarken ideal kiloyu korumak.
Bu yazı 140 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün meydana gelen gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Beklentileriniz güçlü ve isteğiniz yüksek. Ayrıca başarılı olacağınıza dair bilincinizin derinliklerinden yükselen iyimser duygular sizi pozitif etkileyecek ve gelişmeler beklediğinizden farklı olsa bile şanslı olduğunuzu düşüneceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve yeni tanıştığınız kişilerin davranışları moralinizi yükseltecek. Bugün karşılaştığınız olaylar ve alacağınız haberler sizi harekete geçirebilir ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Neşeli tavırlarınız ile çevrenizi ve karşı cinsi etkileyeceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada projelerinizi heyecan ile anlatabilirsiniz ve yeni girişimlerde bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Aniden çıkan fırsatlar ve beklenmedik teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Özellikle seyahatler ve çevre gezilerine çıkmak heyecan verici olabilir. Fakat duygularınızı denetleyeceksiniz ve dikkatli davranacaksınız. Hatta bazı olaylar duygusal baskı uyandırabilir veya siz bazı şeyleri çok ciddiye aldığınız için davranışlarınızı değiştirebilirsiniz ve bunun için kendinizi zorlayabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin.
İKİZLER BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız. Çevre gezilerine çıkabilir veya seyahat programları yapabilirsiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili beklentileriniz değişiyor ve bugün kendinizi rahat hissedeceksiniz. Fakat duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Özellikle sürprizler ve ilginç fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz ve duygularınızı coşkulu bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bugün sempatik ve çekici olacaksınız ve karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. Aniden başlayan aşk maceralarına atılabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve istekleriniz ile ilgileneceksiniz. Böylece iyileştirici gücünüz uyanacak... Hem kendinizi, hem de yakınlarınızı iyileştirecek gücü içinizde hissedeceksiniz. Arkadaşlarınız ile çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz. Projelerinizi ortaya koyacaksınız ve girişimlerinizde başarılı olacaksınız. İletişim trafiğinizin hareketli olacağı bir gün. Sezgilerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz. İlginç teklifler ile karşılaşabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Geleceğe yönelik beklentilerinizin arttığı bir dönemdesiniz fakat beklentilerinizin gerilimini bugün hissetmeyeceksiniz. Daha yapıcı ve olumlu bir tavır içinde bulunacaksınız. Hanım arkadaş ve yakınlarınız ile ilişkileriniz giderek güçleniyor. Daha önce girişimde bulunduğunuz konular ile ilgili araştırmalar yapabilir ve konu hakkında çok çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz fakat bunlar kafanızı karıştırabilir. Buna karşılık değişik fikirler ve ilginç gelişmeler moralinizi yükseltecek. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü ve iyi hissedeceğiniz bir gün... Yeni girişimlerde bulunabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içinde olabilirsiniz. Gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir fakat hem parasal konulara yönelik, hem de ilişkiler açısından daha olumlu ve anlayışlı davranacağınız bir dönemdesiniz. Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Yoğun duygular ve kuvvetli istekler içinde bulunabilirsiniz ve sempatik davranışlarınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Ani değişiklikler sizi huzursuz edebilir fakat mantığınız ile hareket edeceksiniz. Duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yakınlarınızın zorlayıcı etkisini derinden hissediyor olabilirsiniz. Sevdiklerinize karşı anlayışlı davranın. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz ve dostlarınızdan anlayış bekliyor olabilirsiniz. Ancak sizin de yakınlarınıza karşı daha anlayışlı ve ilgili davranmanız gerekiyor. Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz ve olaylara daha özgür bir açıdan bakacaksınız.
OĞLAK BURCU YORUMU
Heyecanlı gelişmeler dönemi... Büyük beklentileriniz var ve beklentilerinizin peşinden koşarken sabırlı davranmanız gerekiyor. Gelişmeler yavaş olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek artıyor. Zaten yaşam enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. İçinizden yükselen sese kulak verecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlarınızı sürdürmeye devam edeceksiniz. Radikal değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Güçlü kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve onların desteğini alabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün istekleriniz artacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Gelişmeler yavaş olabilir ve gerilim hissedebilirsiniz ancak geriliminizi çevrenize yansıtmayacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Sevdiğinizle haberleşebilir ve duyacaklarınızdan etkilenebilirsiniz. Ancak gün içinde bütün dikkatinizi pratik konulara odaklayacaksınız ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin. İş arkadaşlarınız ile tartışmayın ve çözümleyici olun. Aslında moralinizi yükselten gelişmeler olacak.
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınızın yoğun olacağı bir gün... Karşılaştığınız olaylar duygularınızı harekete geçirecek. Alıngan bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. İsteklerinizin değiştiği bir dönemde bulunuyorsunuz ve olayları çok fazla sorguluyorsunuz. Yabancılar ile aranızdaki ilişkiler sizi rahatsız edebilir fakat sabırlı davranmayı başaracaksınız. Dostlarınızın desteğini isteyebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve hareket halinde olmak yaşam enerjinizi yükseltiyor.