Brit Care Hypo – Allergenic Küçük Irk Kuzulu & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Brit Care Hypo
Paylaş
 

Brit Care Hypo – Allergenic Küçük Irk Kuzulu & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Köpek ırklarına göre çeşitli beslenme şekilleri ve farklı gelişim şekilleri vardır. Beslenme çeşitliliği ırkına, yaşadığı bölgeye ve geldiği iklimine göre değişkenlik gösterir. Gelişim şekilleri olarak kemik yapılarındaki farklılıktır. Büyük ırklar, orta ırklar, küçük ırklar vb. türden olan ırklar olduğu için gelişimleri hızlı, yavaş, ideal olarak ayrılmaktadır. Bu ayrımların yanında besin seçicilikleri de ortaya çıkar. Bir ırkın tükettiği besini diğer ırk tüketemeyebilir bu yüzdende alerjik faktörler ortaya çıkabilmektedir. Seçilen mama içeriklerinde bu gibi unsurlara dikkat edilerek alımı sağlanmalıdır.

 

Küçük yavru ırklarında özellikle hassasiyet çok fazladır. Biyolojik olarak besin tüketimleri az oldukları için sindirim şekilleri de yavaştır. Günlük besin ihtiyaçlarını az oranda tüketmeleri onların tok kalmalarını sağlayabilir. Ancak bağışıklık sistemleri çok güçlü olmayan hassas köpeklerdir. Yetişkin köpeklere göre her besini tüketemedikleri için et ürünleri ile beslenmeleri tavsiye edilir. Kuzu etinin yumuşaklığı,tazeliği ve yüksek kalori içerikleri ile küçük ırktaki köpeklerin günlük doyumunu karşılayacaktır. Tahıl gluteni olan besin ürünleri örneğin; mısır, mısır gluteni, buğday, arpa vb. tahıl içerikleri hassas köpekler için alerjik reaksiyon yaratacak bileşenlerdir. Bu yüzden mama içeriğinde tahıl ürünleri kullanılmamıştır.

 

Mama İçeriği Hakkında Bilmeniz Gereken Önemli Detaylar ;

 

Yüksek miktarda kuzu eti ve pirinç besini içermektedir. Glukozaminlere yer verilmemiş bunun yerine sulfat bileşenlerinden yararlanılmıştır. Sebebi ise eklem esnekliği ve sağlığı için. Et ve et ürünü yağ asitleri ile sinir sistemi merkezinin korunması ve sağlıklı beyin işleyişinin sağlanması amaçlanmıştır.

 

Bağırsak sağlığının korunması için oligosakkarit içerikleri kullanılarak mikrop ve bakterilerden arınması sağlanacaktır. Bağırsaktaki verimli bakterilerin kontrolü sağlanır böylelikle bağışıklık sistemi güçlü hale gelir. İshal oluşumlarının en aza indirilmesi, kalsiyum içerikli besinlerin daha iyi sindirilmesinin sağlanması ve bu oligosakkaritler ile protein verdiği yüksek kalorideki kolesterolü dengeleyen bileşendir.

 

Yavru köpeklerdeki yeni hücre oluşumlarının sağlanması canlanması, hücre duvarının korunması için vitamin E, selenyum ve antioksidan bileşenleri ilave edilerek hazırlanmıştır.

 

Yavru köpeklerin yeni oluşan tüy ve tüy köklerinin güçlenmesi, tüy ipeksiliği ve deri esnekliğini yakalamak için, omega 3 ve omega 6 yağ asitlerinin kullanılması, çinko bileşeni ile bakır bileşeni etkisiyle cilt sağlığının korunması sağlanır.

 

Yuka otu ve yuka özü ile bağırsaklardaki bakterileri beslerken aynı zamanda bağırsak amonyaklarının sindirilmesini engelleyecektir. Karaciğer rahatsızlıklarını en aza indirirken amonyak zehirlenmelerinin önüne geçilmesi amaçlanmıştır.

 

Alerjik durumları olan küçük köpeklere özel olarak mama bileşenleri içerisinde soya bitkisi, sığır etleri , domuz ve domuz eti ürünü, buğday gluteni , mısır, mısır gluteni bulunmamaktadır. Bu besinler hassas köpekler için alerji yapacak besinlerdir.

 

Yağ oranı azaltımı, karbonhidrat besinlerinden uzak kalınmış tam ve yüksek kalorili kuru mama olarak hazırlanmıştır. Küçük ırktaki yavru köpeklerin günlük besin ihtiyaçlarının %60ını karşılayacak zengin besin bileşenleri mevcuttur.

 

Mama İçeriğindeki Besin Ve Besin Bileşenleri Nelerdir ?Taze hidrolize edilmiş kuzu eti,kuzu ciğeri,kuzu yağları,kuzu eti unları,öğütülmüş pirinç,kümes hayvan etleri,kümes hayvan yumurtaları, şekerpancarı küspesi, pancar posası, bira mayası, yaş maya, kuru maya, yuka otu özü, yeşil ve kırmızı elma kurutulmuş, mineraller ve vitaminler, sülfat, lizin, oligosakkaritler, selenyum, nisasin, kalsiyum, folik asitler, aminoasitler, biotin, ham protein, ham yağ, nem, ham kül, ham selüloz.

Brit Care Hypo – Allergenic Küçük Irk Kuzulu & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Kullanım şekli olarak küçük yavru köpeklere günde 3 porsiyon yeterli olacakken yetişkin köpekler için bu miktar 6 porsiyona kadar çıkarılabilir. Küçük yavru ırkların sindirimi daha yavaştır, küçük yetişkin köpeklerde ise bu durum tam tersidir.

Bu yazı 196 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU