Brit Care Venison Hassas Köpekler İçin Geyikli Patatesli Köpek Maması

Paylaş
 

Brit Care Venison Hassas Köpekler İçin Geyikli Patatesli Köpek Maması

Evcil bir hayvan edinmeyi düşünüyorsanız seçiminiz size arkadaş olacak bir köpekten yana olabilir. Fakat unutmayın ki bu seçiminizle büyük bir sorumluluğun altına girmiş olacaksınız. Köpeğinizin bakımına önem vermeli ve ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamalısınız. Her gün köpeğinizle ilgilenmeli, eğer herhangi bir sıkıntısı, hastalığı varsa tedavi olmasını sağlamalısınız.

 

Sorumlu bir köpek bakıcısı olmak için yapmanız gerekenlerden bahsedecek olursak ilk olarak bilmelisiniz ki köpeğinizin evde kendini güvende hissetmesi çok önemlidir. Yatabileceği kuru ve rahat bir yatak, zaman geçireceği birkaç oyuncak ve tabii ki en önemlilerden biri olan rahatça hareket edebileceği kendine ait bir alana sahip olması gerekmektedir. Ayrıca köpeğinizi düzenli olarak yıkanmalı ve tüyleri taramanız köpeğinizin sağlığı açısından ihmal etmemeniz gereken bir konudur. Kullanabileceğiniz özel ilaçlı bakım malzemeleri de köpeğiniz için faydalı olacaktır. Özel ilaçlar yardımıyla köpeğiniz rahatsız edici böceklerden korunacaktır.

 

Tüm bunlar kadar köpeğinizin beslenmesine de verdiğiniz dikkat hayati bir önem taşımaktadır. Köpeğinizi mama ile beslemeniz gerekmektedir. Bu mama seçimine de özen göstermeli ve köpeğiniz için en uygun ve faydalı mamayı tercih etmelisiniz. Uygun mamayı seçebilmeniz için dikkat etmeniz gereken şeylerden bahsedecek olursak:

 

Mamanın içerik bölümü oluşturulurken çoktan aza doğru bir sıralama söz konusudur. Dolayısıyla ilk içeriklerin et ile başladığından emin olmanız gerekmektedir. İçeriğinde sindirim sitemi, eklem, kas v.s gelişimi için glucosamine, 1-carnitin v.b doğal ek gıda takviyeleri bulunmalıdır. Chicken by produc, meal by product ve benzeri gıdalar içerikte yer alıyorsa sağlıksız olduğunu bilmeli ve uzak durmalısınız. Mamanın büyük bir oranının et olmasına özen gösteriniz. Mama katkı maddeleri bulundurmamalıdır. Bunların yerine doğal olan antioksidanlar içermelidir. Vitamin yönünden zengin olmalı ( A, D, B1…) ve Ca, Fe, P, İ, Cu gibi faydalı mineraller içermelidir. Kalite açısından Super Premium mamalarını tercih etmeniz gerekmektedir. Son olarak köpeğiniz için özel olarak üretilmiş ( cinsiyetine, yaşına, ırkına, aktivitesine )olan mamaları tercih ettiğinizden emin olunuz.

 

Tüm bu bilgiler ışığında eğer hassas bir mideye sahip köpeğe bakmaktaysanız veya sahiplenmek üzereyseniz, Brit Care Venison Hassas Köpekler İçin Geyikli Patatesli Köpek Maması sağlıklı bir köpeğe sahip olmanız için uygun bir mamadır. Yukarıda bulunan bilgiler ışığında karşılaştırma yapabilmeniz için içeriği hakkında şunları söyleyebiliriz:

 

Brit Care Venison tahıl içermeyen, dengeli ve yüksek sindirilebilirliğe sahiptir. Super Premium etiketine sahiptir. Formülün büyük bir kısmını geyik eti ve patates oluşturmaktadır. Tahıllar (mısır, buğday, pirinç) gıda alerjenlerinin başlıca sebepleridir ve bu yüzden Brit Care Venison’un içeriğinde yer almazlar.

 

İçeriğindeki glukozamin ve kondrotin sülfat köpeğinizin eklem sağlığı için ihtiyaç duyduğu maddelerdendir. Hassas köpeğinizin bağırsak sağlığı için Manna oligosakkarit aracılığı ile patojenik mikropların uzaklaştırılmasını sağlar, bağırsaktaki mikrofonları düzenler ve bağışıklık için pozitif etkiler sağlar. Frukto oligosakkarit aracılığı ile yararlı bakterileri destekler, ishal olmayı önler, Ca’un emilmesini kolaylaştırır ve LDL kolesterol miktarını azaltır. İçerdiğinde bulunan E vitamini ve Selenyum ile hücre korumasını güçlendirir. Deri ve tüy sağlığı için omega 3 ve 6 içerir. Karaciğeri amonyak zehirlenmesine karşı dirençli kılan ve amonyağın bağırsaktan emilmesini engelleyen Yucca Ekstratı isimli maddeyi içerir. Soya, Domuz eti, Sığır eti, buğday, mısır, pirinç benzeri alerjik reaksiyonlara sebep olabilecek maddeler içermez.

Brit Care Venison Hassas Köpekler İçin Geyikli Patatesli Köpek Maması

Sahip olduğu faydalı ve köpeğiniz için gerekli olan maddeler ile köpeğinizin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri içerir. Aynı zamanda özenle oluşturulmuş hassas köpekler için olan formülünde alerjik reaksiyona sebep olabilecek maddelerin bulunmamasına özen göstermektedirler.

Bu yazı 114 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU