Brit Care Yetişkin Tahılsız Somonlu Patatesli Köpek Maması

Paylaş
 

Brit Care Yetişkin Tahılsız Somonlu Patatesli Köpek Maması

Canlıların besin ihtiyaçlarının günlük olarak karşılanması doğal çevrelerinde pek de mümkün değildir. Bunun için doğal beslenme alışkanlıklarının yanında ekstra olarak besin ilaveleri eklenmelidir. Bu besin ilavelerinin içerik ve hazırlanış şekillerine dikkat edilmelidir. Her türlü yaştan ve her türlü ırktan köpekler için hazırlanan mamalar vardır. Bu mama içeriklerinin iyice incelenerek alışverişi yapılmalı, aynı zamanda evcil hayvanların besin tercihlerine göre seçim yapılmalıdır. Aksi halde köpeklerin hem günlük besin ihtiyacı karşılanmamış olur hem de mide, bağırsak ve dışkı problemleri yaşanmasına sebebiyet verebilir.

 

%0 içerikli kuru köpek mamalarının içeriği genel olarak et ağırlı protein deposu şeklindedir. Karışık tahıllar bazı yetişkin köpekler için alerjik reaksiyona sebep olabilir. Aynı zamanda ishale ve hazımsızlığa yol açabilir. Bu yüzden ek besin mamaları alırken evcil hayvanların hangi besinden etkilenip etkilenmediği bilinmesi gerekmektedir. Ya da gıda alerji testleri yaptırılabilir.

 

Mama İçeriği Hakkında ;

 

Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ile taneli olarak hazırlanmış köpek mamasıdır. İri taneli oluşu ile yetişkin köpeklerin çene genişliğinden dolayı daha rahat çiğneme ve sindirme kolaylığı sağladığı görülecektir.

 

Taze ve canlı olarak tutulan balıkların, Brit Care üretim alanlarında hazırlanarak mama içeriğine eklenecek hale gelene kadar hidrolize ve stabilize edilerek kullanılmaktadır. Balık proteinleri genel olarak göz sağlığı, ağız ve diş sağlığı için gereklidir.

 

Tahıl ürünleri protein ağırlıklıdır fakat besin kalori değerleri düşük olduğu için yetişkin köpeklerin beslenmesinde doyurucu olmamaktadır. Beyaz et tüketimi hem kolay hem de sindirilmesi rahat olduğu için somon balığı eti kullanılmıştır. Somon balığının kendine özel toksin içerikleriyle yetişkin köpeklerin kas yapısının gelişimini ve şekil almış kas dokularının güçlenmesinde destekçi olacaktır.

 

 

Somon balığı yağı ile sindirim sistemi ve bağırsak emilimini rahatlatırken mide hazımsızlığını en aza indirecek oranda kullanılmıştır. Yetişkinlikle beraber görme fonksiyonlarında azalma oluşan yetişkin köpekler için somon balığı yağı en yüksek değerde kullanılan besin bileşeni haline gelmiştir mama içeriğinde.

 

Yavru köpekler içinde kullanılabilen bu ürün, gelişim evrelerinde besin zincirlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamaları için geliştirilmiştir. Kemik yapısı, hücre yenilenmesi, hücre duvarının dış etkenlere karşı bağışıklık kazanması, ağız sağlığı ve oluşacak diş minelerinin sertliğinin sağlanması vb. gelişim gösterecek unsurlar için taze ve canlı somon balığı içerikleri ek ilave bileşeni olarak kullanıldığı görülür.

 

İçeriğinde kullanılan zengin C vitamin bileşenleri ile hücre yapısı korunurken, kalp ve damar yollarının sağlıklı şekilde çalışmasında etkili rol oynayacaktır.

 

Mama İçeriğindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir ?

 

Kurutulmuş somon balığı, somon balığı yağı, patates, somon balığı proteini, tavuk eti, tavuk yağı, yeşil ve kırmızı elma, deniz yosunu, deniz canlıları, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, bira mayası, kuru maya, yaş maya, vitamin C, glukozamin, balık kıkırdağı, deniz canlıları kıkırdak özleri,meyve ve bitki lifleri,biberiye otu,karanfil yaprağı, zerdeçal özü, avize ağacı,inulin maddesi,ham protein, ham yağ, ham lif, ham selüloz, ham kül, nem, kalsiyum, fosfor, vitamin A, vitamin E, vitamin D3, klorür, kolin klorür, biyotin, B2 vitamini, B1 vitamini

Brit Care Yetişkin Tahılsız Somonlu Patatesli Köpek Maması

Yukarıdaki besin ve besin içerikleri Brit Care Yetişkin Tahılsız Somonlu Patatesli Köpek Mamasının daha sağlıklı daha taze ve daha uzun ömürlü kalmasını sağlamak amaçlı ilave edilmiştir. Kullanım şekli olarak günlük iki porsiyon verilmesi alışma evresi geçilene kadar porsiyonların miktarının arttırabileceği bilinmelidir. Köpeklerin yetişkinlik durumlarına ve yapısına göre sevdiği diğer besinlerle tüketiminin sağlanması alışma evresini hızlandırır.

Bu yazı 121 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU