Brit Köpek Konserve Maması

Paylaş
 

Brit köpek konserve maması incelemesi sonucu şu sonuçlara ulaşılmıştır:

 

Brit mamalarının piyasa da 3 değişik üretim şekli vardır. Orta seviye de yer alan beyaz paketli ürünle ülkemizde en çok tercih edilen köpek mamaları arasındadır. Küçük ırk, orta ve büyük ırkların gelişim aşamalarına uygun olarak üretim yapılmaktadır. Kuzulu, somon balıklı ve geyik etli janr ürünlerini piyasa da bulmak mümkündür. Tabi içerik bakımından bu mamalar arasında oldukça çok nüanslara rastlanabilir. Geyikli mama çeşidi bünyesinde tahıl bulundurmamaktadır. Geyik etinin faydalarına dair konuya şöyle açıklık getirebiliriz: Protein açısından oldukça zengin besine sahip olmaktadır.

 

Protein bakımından zengin besinler sindirim sisteminin iyi çalışmasını sağlamaktadır. Aynı zaman da kandaki oksijenin taşınmasında görevli olan hemoglobinin de iyi çalışmasını sağlar. Savunma mekanizmasının sağlıklı işlevini teşkil eder. Şeker alımını düzenleyerek köpeğinizin diyabet hastalığına yakalanmasını da önler. Canlılar için muhakkak tüketilmesi gerekli bir besin olma özelliğini taşımaktadır. 1 gram protein 1 gram karbonhidrata eş değerdir denilebilir. Böylece köpeğiniz protein alımını sağladığında yanı sıra karbonhidrat alımını da sağlayacaktır.

 

Köpeğinizin yaralanması halinde Brit geyikli mama tüketmesiyle ürünün içerisinde bulunan yüksek protein sayesinde hücrelerin onarılıp yenilenmesiyle köpeğinizin yaralarının daha çabuk iyileştiğini sizde gözlemleyebileceksiniz. Hücre içinde ki ve hücre dışındaki sıvı tutumunun dengede durmasını sağlar. Bedensel işlevlerinin gidişatını kontrol eder ve sinir ve kas için gerekli olan enzimler ve hormonlar adına ciddi önem taşır. Protein bitkisel ürünlerde bulunduğu gibi hayvansal ürünlerde de mevcuttur ki geyik etinde oldukça yüklü miktarda bulanabilmektedir. Tahıl bakımından üründe yalnız pirinç kullanılmıştır.

 

Bu da ürünün et değerinin oldukça zengin olduğunu göstermektedir. Böylece stabil besin değerine sahip köpeğiniz için oldukça faydalı bir yiyecektir. Gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir çeşittir. Ürün içerisinde ki tek tahripkâr madde olarak şeker pancarı küspesi olduğu incelemenin bir sonucudur. Şeker pancarı küspesi şeker pancarından elde edilmektedir. Şeker pancarı küspesinin zararı muhafaza etme yöntemlerine uygun korunaklı bir yol seçilmediği takdir de kendini gösteriyor. Şeker pancarı küspesinin Brit köpek mamasında kullanılması çok da gözünüzü korkutmasın.

Elbette bu besininde içeriğinde köpeğinizi besleyecek maddeler bulundurduğu konusunda kanaat getirebilirsiniz. Pancar küspesi köpeğinizin tüylerini parlatmakta ve böylece daha da sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Mama üreticileri şeker pancarı küspesinin lif kaynağı olduğuna dair bazı açıklamalar yapmışlardır. Ancak yine bir tartışma konusu olma niteliğindedir. Yine de hatırlatmakta fayda var şeker pancarı küspesi çok tüketilmesi halinde köpeğiniz de kulak iltihabına ve alerjik tepkimelere yol açabilmektedir.

 

Mamanın diğer bir eksisi ise glucosamine değeri bakımından düşük içeriğe sahip olmasıdır. Bir köpeğin glucosamine ihtiyacı 700 civarlarında ancak altında olmamalıdır. Glucosamine denilen besin köpeğinizin bünyesinde glikoz ve gliko aminoasitlerinden oluşmaktadır. Köpeklerin gelişiminde önemlidir. Kıkırdak yanında vücutta ki özge vücut dokularının gelişmesinde oldukça faydalıdır. Köpeğiniz yaşlandıkça glucosamine üretiminde de bir azalma görülmektedir. Bu besinin köpeğinizin vücuduna takviye edilmesi özellikle eklem rahatsızlıklarını ortadan kaldırmaktadır.

Brit Köpek Konserve Maması

Aynı zamanda yukarı da bahsettiğim gibi kıkırdak ve diğer dokuların onarımında oldukça etkilidir. Başka bir özellik olarak diğer Brit mamalar da olduğu gibi bu mama çeşidinde de mısır kullanılmamıştır. Brit mamaların diğer tahıllı çeşitlerinde ise glucosamine değeri 160 ila 500 arasında değişmektedir. 10 kilogram bir köpek için tüketilmesi gerekli glucosamine miktarı 500 mg, 11 ila 24 kilogram arası 1000 mg, 25 kilogram ve üstü için 15000 mg tüketilmesi zorunludur. Brit mamanın eksilerini aradan çıkardığımız da yine de köpeğiniz için tercih edebileceğiniz kaliteli ve diğer incelenmesinin yapılmasına fırsat verilmeyen mamalara oranla oldukça besleyici olduğu aşikârdır.

Bu yazı 128 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU