Brit Köpek Maması

Paylaş
 

Brit Köpek Maması

Köpek beslemek birçok hayvan sever tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Köpekler, günümüzde beslemek için en çok tercih edilen hayvanlar arasında ön sıralarda gelmektedir. Dışarıdan bakıldığında bakımları birçok hayvana göre daha kolay gibi gözükse de, köpek sahiplenmek ve bakmak oldukça zorlu bir süreçtir. Köpek sahipleri köpeklerinin her türlü durumlarıyla oldukça yakından ilgilenmek zorundadırlar. Köpeklerin bakımlarından özellikle dikkat edilmesi gereken belli başlı unsurlar vardır.

 

Bunlar; köpeğin psikolojik durumu, beslenme yapısı, tuvalet alışkanlıkları, aşı programı, sağlık durumu, çevresi ile etkileşimi, fiziksel aktiviteleri, eğitimi gibi çeşitli maddelerden oluşmaktadır. Köpek sahipleri için bu unsurların doğru bir şekilde analiz edilip düzenlenmesi oldukça önemlidir. Özellikle son dönemlerde, köpek sahipleri köpeklerin beslenme durumları üzerinde oldukça dikkatli davranmalıdır. Çünkü son dönemlerde veterinere getirilen köpekler arasında en sık görülen başlıca hastalıkların, gıda kaynaklı hastalıklar olduğu gözlenmektedir.

 

Yanlış beslenme sonucu oluşan hastalıkların yanı sıra, kötü beslenme sebebi ile köpeklerin savunma mekanizmalarının zayıflaması da diğer çeşitli hastalıkların görülme olasılığını ciddi oranda arttırmaktadır. Bu yüzden köpek sahipleri, köpekleri için doğru gıda seçimlerini yapmak zorundadırlar. Doğru gıdanın ölçütü köpeklerin sindirim sistemleri dikkate alınarak üretilen ve köpekler için gerekli enerji ve besin ögelerini yeterli miktarlarda içeren köpek mamalarıdır. Doğru mama seçilirken, hızlı bir şekilde doğru mamanın bulunması çok önemlidir. Çünkü doğru mamayı bulana kadar sürekli mama değişimi, köpeklerin sindirim sistemleri ve metabolizmaları üzerinde olumsuz etkilere sebep olabilmektedir.

 

En hızlı şekilde doğru köpek mamasını bulabilmek için, mama seçimini alanında uzman veterinerler eşliğinde yapmak gerekmektedir. Doğru mama bulunduktan sonra, düzgün bir beslenme programı ile mama köpeğe aksatılmadan düzenli aralıklarla verilmelidir. Doğru mama seçimi ve bu mamanın köpeğe düzenli bir şekilde verilmesi; köpeğin sindirim sistemini düzenler. Besinleri daha rahat bir şekilde sindirmesine yardımcı olur. Tuvalet yapım aşamalarının daha kolay olmasını sağlar. Tuvalet alışkanlıklarının, düzene girmesini sağlar. Köpeklerin hastalıklara karşı olan dirençlerinin artmasına yardımcı olur.

 

Görülen hastalık oranının azalması, köpeğin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilmesi, köpeğin sosyal yaşantısında ve fiziksel aktivitelerinde daha mutlu ve aktif olmasını sağlar. Piyasada son dönemlerde birçok köpek maması markası çıkmaktadır. Ancak bu köpek maması markalarının büyük bir çoğunluğu, ticari kazanç düşüncesi ön planda tutularak üretildiği için, gerekli kriterleri taşımamaktadır. Bu yüzden gerekli kriterleri taşıyan doğru köpek mamaları tercih edilmelidir. Brit Köpek Maması köpek sahiplerinin hiç endişe etmeden, güvenle kullanabileceği bir köpek maması markasıdır.

 

Zengin besin içeriği ve sağlıklı yapısı sayesinde köpeklerin severek ve güvenle tüketeceği bir köpek maması markasıdır. Mamalar üretilirken tamamen köpeklerin fizyolojik ihtiyaç ve gereksinimleri ön planda tutulmaktadır. Bu sayede köpekler için en doğru mama üretilmektedir. Günümüzde köpek sahipleri köpeklerine mamaların yanı sıra kendilerinin tükettiği çeşitli gıdaları, gıda takviyesi olarak köpeklerine tükettirmektedir. Ancak bu durum doğru gibi görünse de, oldukça ciddi bir yanlıştır.

Brit Köpek Maması

Köpeklerin sindirim sistemleri ve fizyolojik gereksinimleri insanlardan oldukça fazla değişiklik göstermektedir. İnsan metabolizması için çok yararlı olan bir gıda, köpek metabolizmasına ciddi zararlar verip, çeşitli problemlere yol açabilmektedir. Bu yüzden köpek sahipleri, köpekleri için Brit Köpek Maması gibi zengin besin içeriğine sahip olan, ve tüketildiği süreçte köpek için her hangi bir ek gıda ihtiyacı oluşturmayan köpek mamalarını tercih etmelidirler. Köpeklerinin sağlığını ve fizyolojik gereksinimlerini düşünen köpek sahiplerinin kesinlikle kaçırmaması gereken, oldukça da sağlıklı olan bir köpek mamasıdır. Sağlıklı ve mutlu köpekler, sağlıklı mamalarla olur

Bu yazı 124 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU