Büyük Irk Köpek Konserve Maması

Paylaş
 

Büyük Irk Köpek Konserve Maması

Büyük ırklar yetişkin ağırlıkları 26-44 kg arasında değişkenlik gösteren köpeklerdir. Büyük ırklar sürü güdebilirler, izleme ve kurtarma, engelli bireylere yardım etme gibi birçok yeteneğe sahip olan büyük ırklar, aktivitelerde her daim sahiplerine eşlik edebilirler.

 

Büyük ırk köpek çeşitleri;

German Shepherd Dog: Alman çoban köpeği; bekçi köpekleridir.

Belgian Stepherd Malinos: Belçika çoban köpeği; arama kurtarma köpekleridir.

Briard: Çoban köpeğidir.

Golden Retriever: yardım köpeğidir.

 

Büyük ırklar aktiviteleri yoğun köpeklerdir. Bu sebeple günlük besin gereksinimleri karşılanmalıdır. Büyümelerini 15 ile 18 ay arasında tamamlarlar. Büyük ırk köpeklerin küçük ırk köpek cinslerine nazaran genellikle daha çok sindirim hassasiyetleri bulunmaktadır. Yaşamlarının ilk yılında 10 kg altında yetişkin ağırlığa sahip küçük ırk köpek yavruları, doğum ağırlıklarının yalnızca 20 katına çıkabilirler.

 

Bu büyümeyi 10 ayda tamamlayan küçük ırk köpek cinsleri, büyük ırk köpeklere bakıldığında bu oran doğum ağırlıklarının 80 katından fazladır. Bu sebeple büyük ırk köpek cinsleri iskelet şekil bozukluklarına daha yatkın köpeklerdir. Büyümelerini 15-18 ayda tamamlarlar. Büyük ırk köpekler küçük ırk köpeklere oranla daha fazla sindirim hassaslığına sahiplerdir. Beslenmeleri doğru ve yeterli yapılmalıdır. Aksi takdirde büyük ırk köpekler için gelişim sorunları baş gösterecektir.

 

Büyük ırklar için özel olarak üretilen mamalar tercih edilmelidir. Bu sayede büyük ırk köpeğinizin gelişimi doğru ve sağlıklı olacaktır. İster büyük ırk köpek kuru maması olsun ister büyük ırk köpek konserve maması olsun mühim olan mamanın çeşidinden çok doğru ve profesyonel bir mama olmasıdır. Doğru ve profesyonel mama seçimi yapmak her hayvan severin bildiği önemli bir noktadır. Köpeğinizin sağlıklı ve uzun bir yaşam sürebilmesi için olmazsa olmazların en başında beslenme gelmektedir. Peki, doğru mama seçimi nasıl olmalıdır? Doğru mamanın özellikleri aşağıdaki gibidir;

 

 • Doğru mama kolay sindirilebilir olmalıdır. Köpeğinizin çok basit bir sindirim sistemi vardır. Tek mide ve kısa bir bağırsaktan oluşan bu sistem, sürekli destekleyici prebiyotik içeren mamalarla işleyişini uzun yıllar sürdürebilir.
 • Doğru mama kimyasal madde içermez.
 • Doğru mama tahıl içermez veya çok az tahıl içerir. Unutulmamalıdır ki tahılsız bir mama sağlıklıdır demek yanlış olacaktır. Mamanın kaliteli besinlerden formüle edilmiş olması ve köpeğiniz için doğru bir seçim olması gerekir. Tahıl olmaması burada bir kesinlik ölçütü sayılmamalıdır.
 • Doğru mama köpeğinizin yaşına, ırkına, cinsiyetine, kısırlık ve gebelik haline, kilosuna, sağlık durumuna vb. faktörlere uygun olan mamadır. Örneğin büyük ırk yetişkin bir köpeğiniz var ise büyük ırk için üretilen mamalar tercih edebilirsiniz. Mesela büyük ırk köpek konserve maması gibi…
 • Doğru mama köpeğinizin doğumundan yaşlılığına varana kadar sindirim sistemini, kas ve iskelet sistemini, kıkırdak ve eklemlerini destekleyici olmalı, günlük besin ihtiyacını karşılamalı aynı zamanda fazla kilo alımını engelleyici bir mama olmalıdır.
 • Doğru mama ile ilgili veteriner hekim görüşleri alınmalı, bu şekilde bir beslenme programı belirlenmelidir.

Büyük Irk Köpek Konserve Maması

Piyasada birçok köpek maması bulunmaktadır fakat birçoğu doğru içeriğe sahip değildir. Bu noktada köpek sahipleri mama seçimi konusunda titiz davranmalıdırlar. Büyük ırk köpek sahipleri zaman zaman köpeklerine çok yedirmektedirler. Bu davranış oldukça yanlıştır. Küçük ırk köpekler kolay yağlanabilirler bu sebeple seçilen mama fizyolojilerine uygun olmalıdır. Özetle doğru mama köpeğiniz için doğru olandır, köpeğinizin gereksinimlerini karşılayandır.

Bu yazı 144 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün meydana gelen gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Beklentileriniz güçlü ve isteğiniz yüksek. Ayrıca başarılı olacağınıza dair bilincinizin derinliklerinden yükselen iyimser duygular sizi pozitif etkileyecek ve gelişmeler beklediğinizden farklı olsa bile şanslı olduğunuzu düşüneceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve yeni tanıştığınız kişilerin davranışları moralinizi yükseltecek. Bugün karşılaştığınız olaylar ve alacağınız haberler sizi harekete geçirebilir ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Neşeli tavırlarınız ile çevrenizi ve karşı cinsi etkileyeceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada projelerinizi heyecan ile anlatabilirsiniz ve yeni girişimlerde bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Aniden çıkan fırsatlar ve beklenmedik teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Özellikle seyahatler ve çevre gezilerine çıkmak heyecan verici olabilir. Fakat duygularınızı denetleyeceksiniz ve dikkatli davranacaksınız. Hatta bazı olaylar duygusal baskı uyandırabilir veya siz bazı şeyleri çok ciddiye aldığınız için davranışlarınızı değiştirebilirsiniz ve bunun için kendinizi zorlayabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin.
İKİZLER BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız. Çevre gezilerine çıkabilir veya seyahat programları yapabilirsiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili beklentileriniz değişiyor ve bugün kendinizi rahat hissedeceksiniz. Fakat duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Özellikle sürprizler ve ilginç fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz ve duygularınızı coşkulu bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bugün sempatik ve çekici olacaksınız ve karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. Aniden başlayan aşk maceralarına atılabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve istekleriniz ile ilgileneceksiniz. Böylece iyileştirici gücünüz uyanacak... Hem kendinizi, hem de yakınlarınızı iyileştirecek gücü içinizde hissedeceksiniz. Arkadaşlarınız ile çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz. Projelerinizi ortaya koyacaksınız ve girişimlerinizde başarılı olacaksınız. İletişim trafiğinizin hareketli olacağı bir gün. Sezgilerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz. İlginç teklifler ile karşılaşabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Geleceğe yönelik beklentilerinizin arttığı bir dönemdesiniz fakat beklentilerinizin gerilimini bugün hissetmeyeceksiniz. Daha yapıcı ve olumlu bir tavır içinde bulunacaksınız. Hanım arkadaş ve yakınlarınız ile ilişkileriniz giderek güçleniyor. Daha önce girişimde bulunduğunuz konular ile ilgili araştırmalar yapabilir ve konu hakkında çok çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz fakat bunlar kafanızı karıştırabilir. Buna karşılık değişik fikirler ve ilginç gelişmeler moralinizi yükseltecek. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü ve iyi hissedeceğiniz bir gün... Yeni girişimlerde bulunabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içinde olabilirsiniz. Gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir fakat hem parasal konulara yönelik, hem de ilişkiler açısından daha olumlu ve anlayışlı davranacağınız bir dönemdesiniz. Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Yoğun duygular ve kuvvetli istekler içinde bulunabilirsiniz ve sempatik davranışlarınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Ani değişiklikler sizi huzursuz edebilir fakat mantığınız ile hareket edeceksiniz. Duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yakınlarınızın zorlayıcı etkisini derinden hissediyor olabilirsiniz. Sevdiklerinize karşı anlayışlı davranın. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz ve dostlarınızdan anlayış bekliyor olabilirsiniz. Ancak sizin de yakınlarınıza karşı daha anlayışlı ve ilgili davranmanız gerekiyor. Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz ve olaylara daha özgür bir açıdan bakacaksınız.
OĞLAK BURCU YORUMU
Heyecanlı gelişmeler dönemi... Büyük beklentileriniz var ve beklentilerinizin peşinden koşarken sabırlı davranmanız gerekiyor. Gelişmeler yavaş olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek artıyor. Zaten yaşam enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. İçinizden yükselen sese kulak verecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlarınızı sürdürmeye devam edeceksiniz. Radikal değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Güçlü kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve onların desteğini alabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün istekleriniz artacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Gelişmeler yavaş olabilir ve gerilim hissedebilirsiniz ancak geriliminizi çevrenize yansıtmayacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Sevdiğinizle haberleşebilir ve duyacaklarınızdan etkilenebilirsiniz. Ancak gün içinde bütün dikkatinizi pratik konulara odaklayacaksınız ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin. İş arkadaşlarınız ile tartışmayın ve çözümleyici olun. Aslında moralinizi yükselten gelişmeler olacak.
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınızın yoğun olacağı bir gün... Karşılaştığınız olaylar duygularınızı harekete geçirecek. Alıngan bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. İsteklerinizin değiştiği bir dönemde bulunuyorsunuz ve olayları çok fazla sorguluyorsunuz. Yabancılar ile aranızdaki ilişkiler sizi rahatsız edebilir fakat sabırlı davranmayı başaracaksınız. Dostlarınızın desteğini isteyebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve hareket halinde olmak yaşam enerjinizi yükseltiyor.