Carrefour Köpek Maması Fiyatları

Paylaş
 

Carrefour Köpek Maması Fiyatları

Carrefour Köpek Maması Fiyatları

Modern toplumlarda evcil hayvan besleme alışkanlığı giderek artmaktadır. Pek çok insan evinde kedi, köpek, kuş gibi hayvanları beslemektedir. Evcil hayvan beslemek insanlara stresten kurtulmak, daha mutlu olmak, çevreyle uyumlu olmak gibi faydalar sağlamaktadır. Köpekler de beslemek için en çok tercih edilen hayvanlardan biridir. Bir köpek yalnız kaldığınız evinizde size çok güzel bir hayat arkadaşı olur. Unutmamanız gereken en önemli nokta köpeğinizin tüm sorumluluklarıyla tek başınıza sizin ilgilenmeniz gerektiğidir. Evcil hayvan beslemek demek hayatınıza yeni bir sorumluluk eklemek demektir.

 

Köpekler için doğru mama seçiminin yapılması köpeklerin beslenmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Seçilen mamanın köpeğinizin günlük beslenmesi için gerekli protein, vitamin ve mineral miktarını tam olarak sağladığına dikkat etmeniz önemlidir.

 

Köpeğinizi doğru miktarda mama kullanarak uygun aralıklarla beslemeniz gerekmektedir. Köpeklerin beslenme gereksinimleri büyük oranda değişiklik gösterebilmektedir. Fiziksel olarak düzenli bir şekilde izlenmesi ve besleme miktarına dikkat edilmesi köpeğinizin sağlığı açısından son derece önemlidir. Köpekler için tahılsız mamalar seçilmelidir. Tahıllı mamalar mısır, pirinç, buğday gibi glisemik indeksi yüksek tahıllar içermesinden dolayı köpeklerde diş hastalıklarına, diyabet ve obeziteye neden olmaktadır. Ayrıca kan şekeri düşmesi olarak adlandırılan hipoglisemiye neden olmaktadır.

 

Carrefour Köpek Maması;

 

Köpeklerin sağlıklı beslenmesi için doğru mamanın seçilmesi için Carrefour marketlerinde kuru ve konserve mamalar olarak çok fazla alternatif bulunur. Champion, Croc Dog ve Goddy gibi markaların satışı yapılmaktadır. Kuzu etli, tavuklu, somon balıklı ve sığır etli gibi besleyici bir formüle sahip birçok çeşit ürün bulunur. Yetişkin bir köpeğin metabolizması için gereken besin değerlerini lezzetli bir şekilde sunar. İçerilerinde dengeli ölçülerde protein, karbonhidrat, vitamin, amino asit, yağ ve mineral değerleri yer alır. Kuru ve yaş mama birlikte kullanılmalıdır. Et ve protein bakımından zengin besin değerleri yüksek mamalar tercih edilmelidir. Köpeğinizin sağlıklı görünümünün korumasına destek sağlarlar. Önerilen ve tercih oranı yüksek markalar alınmalıdır. Ürünü alırken son kullanma tarihine dikkat edilmedir. Paketi açılmış veya zarar görmüş ürünler alınmamalıdır.

 

Carrefour Köpek Maması Fiyatları;

 

Carrefour marketlerinde köpek maması fiyatlarında geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Gayet makul fiyatlara kaliteli ürünler almak mümkündür. Fiyatlar ürünlerin markasına ve gramajına göre değişmektedir. Fiyatlar yaklaşık 6 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. Her fiyat ve gramajda mama bulmak mümkündür. Ayrıca Carrefour Hayvanları Koruma Haftası gibi özel dönemlerde sık sık indirim ve kampanyalar yapmaktadır.

 

Köpek Mamalarının Faydaları;

 

Köpeğinizin tüylerinin parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Kas ve eklemlerin gelişmesini sağlar.

Köpeğinizin günlük alması gereken kalori miktarını sağlar.

Köpeklerde uzun süreli tokluk hissinin oluşmasını sağlar.

Daha güçlü bir bağışıklık sistemi sağlar.

İçeriğinde katkı maddesi bulunmayan ürünler, kimyasal maddelerden etkilenmemesini sağlar.

 

Kullanımı;

 

Gün içinde vücudumuzda metabolik ve fizyolojik olaylar gerçekleşir. Bunun için besin yani enerji gerekmektedir. Bu enerji besinlerle dışardan hazır olarak alınır. Gün boyunca gerekli enerjiyi sağlayabilmeleri için az ve sık olarak beslenmeleri daha uygun görülmektedir. Bu beslenme şekli sindirimin kolaylaşmasına gün boyunca köpeklerin enerjik kalabilmelerini ve oynayabilmelerini sağlamaktadır. Günde iki öğün mama vermek daha uygun görülmektedir. Köpekler mamalarını belli bir düzende yemeyi severler, yemek düzeninin sık olarak değiştirilmesi sindirim sistemlerini bozabilir bu nedenle belli bir rutin belirlemek gerekmektedir.

Carrefour Köpek Maması Fiyatları

Bir hayvanı sahiplenmek büyük bir sorumluluktur. Bakımlarında ve beslenmelerinde bize ihtiyaç duyarlar ve bu ihtiyaçları karşılamak bizim görevimizdir. Bir hayvanı sahiplenmek demek ortak bir alanı onlarla paylaşmak demektir. Onlar için gerekli her koşulu sağlamamız gerektiğini unutmamamız gerekir.

 

Bu yazı 294 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Yenilenmek ve radikal değişikliğe zorlayan durumlar ile başa çıkmak pek kolay değil. Ancak kendinizi çok fazla zorlamayın ve sorunları büyütmekten kaçının. Bugün karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygusal tepkiler ortaya koyabilirsiniz. Seyahat etmek, uzaklara gitmek, yabancılar ve farklı mekanlar size hem çekici gelecek, hem de rahatsızlık hissedeceksiniz. Güç peşinde olabilirsiniz ancak güçlü kişileri karşınıza almaktan kaçının ve şimdilik olayların gelişmesini bekleyin. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Duygularınız derinleşiyor.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Aslında yaşam enerjiniz yüksek fakat kafanız karışık olduğu için kolay hastalanabilirsiniz. Özellikle boğazınızı koruyun ve tartışmalardan uzak durun. Yanlış anlamalar olabileceğini düşünerek davranın. Bu arada sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Ciddiye aldığınız kişilerin sizi önemsemesi için çok fazla zorlamasanız iyi olacak. Biraz daha iyimser açıdan bakabilirseniz, bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Böylece sorunlar kendiliğinden çözülür.
İKİZLER BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde duygularınız yoğun olacak ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Ani gelişmeler olabilir ve yaratıcılık gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Sürpriz gelişmeler dikkatinizi çekecek ve ilginç kişiler ile karşılaşacaksınız. Şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konulara ilgi duyabilirsiniz ve evrensel yardım projeleri ile ilgilenebilirsiniz. Bu arada olaylar beklediğinizden daha farklı bir yönde gelişebilir ve hırslı bir tavır içine girebilirsiniz. Özellikle parasal konulara yönelik hırslı ve sabırsız olmanız mümkün. Sakin olun ve olayların gelişmesini bekleyin. Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Güne yoğun duygularla başlayacak ve sonra sakinleşeceksiniz. Zaten ciddiye aldığınız konulara odaklandığınız için duygularınızı denetlemeniz gereken bir dönemdesiniz. Böylece göstereceğiniz sabır sayesinde hem tarzınızı değiştirmeyi başaracak, hem de isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışmalarınızı sürdürmeye devam edeceksiniz. Ancak derinden etkileyici ve değiştirici durumlar karşısında istekleriniz de tamamen değişebilir. Sevdiklerinizin sizi anlamasını istiyorsunuz. Ancak sizin de anlayışlı ve ilgili davranmanız gerekiyor. Özgür olmak isterken verdiğiniz sözler ile kendinizi bağlamanız mümkün.
ASLAN BURCU YORUMU
Sabah kendinizi güçlü ve iyi hissederek uyanacaksınız. Gün içinde duyduklarınızı ciddiye alıp hemen tepki göstermeyin. Duyduklarınızın doğruluğunu araştırın. Yanlış anlamış olabilirsiniz. Tartışma ortamlarından uzak durun ve iddiacı bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Özellikle çocuklar veya kardeşleriniz ile ilgili ortaya çıkan ani olaylar kafanızı karıştırabilir. Ayrıca iş arkadaşlarınız ve komşularınızla aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkları büyütmemeye özen gösterin. İletişim trafiğinde bazı aksaklıklar olabilir fakat çözümleyici davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Alacağınız teklifler üzerinde düşünebilir, yeni projeler yapmaya başlayabilirsiniz. Dikkatli ve kararlı tutumunuzla çevrenizi etkileyeceksiniz. Bir arkadaşınızın tanıştıracağı kişinin aracılığı ile saygın çevrelere girebilir ve büyük organizasyonlar yapabilirsiniz. Bugün isteklerinizi ortaya koymanız kolay olacak. Fikirlerinizi güzel bir biçimde anlatabilir, arkadaşlarınızın ve yakınlarınızın desteğini alabilirsiniz. İçinizden yükselen endişeler ile başa çıkabilirsiniz ve stratejik davranabilirsiniz. Çünkü isteklerinizi gerçekleştirme arzunuz çok kuvvetli...
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Olaylara iyimser açıdan bakanlar sorunları daha kolay çözebilir. İddiacı ve tartışmacı bir tavır içinde olursanız, sorunlar ile başa çıkmanız zor olabilir. Sağlığınıza özen gösterin. Özellikle kafası karışık olanlar kolay hasta olabilir... Aslında sizin için fırsat zamanı... Şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz ve hem sevdiklerinizin, hem de güçlü kişilerin desteğini alıyorsunuz. Ayrıca üzerinizde baskı duygusu uyandıran her ne var ise, bakış açınızı ve alışkanlıklarınızı değiştirmenize yardımcı olacak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kendinizi yenilemeyi başaracaksınız.
YAY BURCU YORUMU
Haberleşme ve iletişim trafiğiniz giderek hareketlenecek. İlginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve şimdiye kadar dikkatinizi çekmeyen veya ilgi duymadığınız konular size şimdi çekici gelecek. İlginç konuları araştırabilir, sanatçılarla ve hatta bilim insanları ile işbirliği yapabilirsiniz. Ekip çalışmaları ve yapacağınız organizasyonlarda başarılı olacağınız bir dönemde bulunuyorsunuz. Bugün moralinizi yükselten gelişmeler meydana gelecek fakat hırslı ve sabırsız bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Sürpriz aşklar ve ilginç karşılaşmalar olabilir.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde gergin ve duygusal olabilirsiniz. Ancak dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. İş arkadaşlarınızla iletişimlerinizi gözden geçireceksiniz ve daha önce ortaya çıkmış olan sorunlara daha farklı açılardan bakacaksınız. Gelişen olaylar zorlayıcı ve gerilim yaratan cinsten olsa bile duygularınızı denetleyin. Aslında derinleşen düşünceleriniz sayesinde tepkilerinizi denetlemeyi başarabilirsiniz. Eskiden yapmak istediğiniz halde bir türlü gerçekleştirmediğiniz konular şimdi gündeme gelecek. Sevdiğiniz ile ilgili duygularınız değişebilir ve sevdiğinizi de değiştirmek isteyebilirsiniz. Bugün duygularınızı denetlemeniz gerekiyor.
KOVA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde kendinizi iyi hissedeceksiniz. Güne erken başlayabilirsiniz. Karşılaştığınız olaylar size geçmişi hatırlatabilir ve düşünceleriniz derinleşebilir. Dikkatinizin kolay dağılacağı bir dönemdesiniz fakat yaratıcılık gerektiren konulara odaklanabilirsiniz ve ilginç çözümleriniz ile çevrenizin dikkatini çekebilirsiniz. Bu arada dikkat gerektiren çalışmalar yaparken tedbirli olmanız gerekiyor. Eski sorunlar gündeme gelebilir ve yarım kalmış işleri tamamlamak için çalışırken hesapta olmayan başka aksaklıklar çıkabilir. Fakat düşünceleriniz değişiyor ve buna bağlı olarak tarzınız da değişiyor. Sabırlı olanlar kazanacak.
BALIK BURCU YORUMU
Kendinizi yorgun ve isteksiz hissedebilirsiniz. Fakat sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve önemsediğiniz işleri tamamlamak için büyük gayret göstereceksiniz. Bu arada patronlar ve ciddiye aldığınız kişilerin takdirini kazanacak ve kararlarınızı sürdürmeyi başaracaksınız. Aldığınız sorumluluklar ile başa çıkmak zor gelebilir fakat sabırlı ve anlayışlı olabilirsiniz. Böylece hem ilişkileriniz, hem de parasal konulara yönelik gelişmeler istediğiniz yönde olacak. Sabırlı ve kararlı davranmak için gayret göstermeniz gerekiyor. Bu arada istekleriniz değişiyor.