Cooldog Köpek Maması

Paylaş
 

Cooldog Köpek Maması

Köpekler, insan hayatında önemli bir yer oluşturur. Köpek bakımı üstlenen kişiler sorumluluk altına girerler. Özellikle köpek bakımı üstlenen kişiler, onunla uzun yıllar yaşamayı göz önünde bulundurmalıdır. Yavru köpek sahibi olan kişiler, köpeğin ömrünü göz önünde bulundurmalıdır. Ortalama olarak 15 ve 17 yıl arası bir süre bakımı olacağını unutmamalıdır. Köpek bakımı, bebek bakımı gibidir. Tıpkı bebeğinizi eğitir gibi köpeğinizi de eğitmelisiniz. Köpeğinizin yiyeceği mamaya, bakımına, temizliğine, veteriner kontrolüne, aşılarına dikkat etmelisiniz. Köpek sahibi olan kişiler, köpeğin sağlık durumunu takip etmeli, oluşabilecek hastalıkları hakkında bilgi sahibi olmalı, tedavi sürecini takip etmelidir. Böylelikle, köpeğin uzun süre sağlıklı bir şekilde yaşamasını sağlar ve mutlu bir şekilde yaşamını sürdürmesine yardımcı olursunuz.

 

Köpeğinize evden kemik, kılçık gibi yiyecekler vermekten kesinlikle kaçınmalısınız. Bu tür yiyecekler, köpeğinizin sindirim sisteminde yırtılmalara ve tıkanmalara sebebiyet verebilir. Böyle bir durumda köpeğiniz sürekli olarak kusabilir, oluşan yırtılmalar yüzünden, şiddetli kanamalar yaşayabilir, bu yaralar enfeksiyon kapabilir. Böyle bir durumda köpeğinizin ömrünü kısaltır ve hızlı bir şekilde ölümüne neden olabilirsiniz. Bu nedenle köpeğin beslenme şekline dikkat edilmeli ve hayvanın yiyeceği mamaları, kendisine uygun bir şekilde seçilmelisiniz. Yetişkin bir köpeğe sahipseniz, mamalarında özellikle yüksek oranda protein, karbonhidrat ve yağ bulunması gerekir. Köpeğin suyu ve su kabı temiz olmalıdır. Öğün olarak maması günde iki kere verilmelidir.

 

Vereceğiniz mamalardaki kalsiyum oranına dikkat etmelisiniz. Çünkü dengesiz olarak verilen kalsiyum, hayvanınızda kireçlenmeye sebep olabilir. Sindirim olarak, verilen mamaların, kolay bir şekilde sindirileceğinden emin olmalısınız. Sindirimin kolaylaşması için mamasındaki selüloz oranına dikkat edilmelidir. Ayrıca selüloz bulunan mamalar, doygunluğu arttırır. Köpeğinizin kilosuna da dikkat etmelisiniz. Kilo kaybı veya artışı söz konusu ise, veterinerinize danışmalı ve durumu kontrol altına almalısınız. Beslenmesinde gıda değişimi gerektiren durumlarda, mamasını bir anda değil, yavaş ve günlük artırımlar ile yapmalısınız. Böylelikle bünyesi alışacaktır ve adaptasyon sağlayacaktır. Köpeklerin ırkına göre mama türleri üç grupta incelenir. Birincisi küçük ırk yetişkin köpek mamaları, ikincisi büyük ırk yetişkin köpek mamaları, üçüncüsü ise yüksek aktiviteye sahip yetişkin köpek mamalarıdır.

 

Köpek mamaları arasında Cooldog köpek maması içeriği ile köpeğinizin günlük beslenmesinde ve günlük olarak alması gereken tüm besin maddesi ihtiyaçlarının karşılanmasında tercih edilebilecek en iyi mamalar arasında yer alır. İzmir’ de Pınar tarafından üretilir. İçerisinde, tahıllar, hayvansal proteinler, bitkisel proteinler, bitkisel yağlar, hayvansal yağlar, vitaminler, mineraller ve tuz bulunur. Ayrıca cooldog köpek mamalarında, AB tarafından izin verilen antioksidanlar da bulunur. Köpek mamalarının sindirile bilirliği çok önemlidir. Cooldog köpek mamaları sindirimi dengede tutan probiyotikler içerir, bu nedenle mamanın, sindirile bilirliğinin yüksek olduğu belirtilmektedir. Cooldog köpek maması kullandığınızda, köpeğinizin, güçlü kas ve iskelet yapısına sahip olmasına, parlak tüylere sahip olmasına yardımcı olursunuz. Dengeli bir şekilde beslenmesini sağlar ve sağlığına olumlu bir katkı sağlamış olursunuz.

Cooldog Köpek Maması

Cooldog köpek maması, yetişkin ve yavru köpekler için üretilmektedir. Köpeğinizin yaş durumuna göre tercih edebileceğiniz bu mamalarda, yavru köpek mamasını 1 ve 12 aylık hayvanlarınız için kullanabilirsiniz. 12 ayı geçen köpekler içinse yetişkin mamasının tercih edilmesi gerekmektedir. Mamalar kuzu etli ve pirinçli olarak üretilmektedir. Ayrıca içeriğinde, dana eti, hindi, tavuk ve balıketi unu da bulunur. Mama da tavuk ve balık yağı, tahıllar, tat vericiler, proteinler, aromalar, bakır, çinko, kolin, selenyum, vitamin, mineral desteği de bulunur. Fiyatı itibari ile de bu mamalar, oldukça uygundur ve köpeğinizin sağlığı için tercih edilebilecek önemli markalar arasında yer alır.

Bu yazı 255 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU