Dr.Sacchi Sığır Etli Köpek Konservesi

Paylaş
 

Dr.Sacchi Sığır Etli Köpek Konservesi

Dr.Sacchi Sığır Etli Köpek Konservesi

Köpekler; hayatımıza girdikleri ilk andan itibaren yaşam enerjimizde güzel bir değişime neden olabilecek, bizi en umutsuz olduğumuz anlarda bile verdiği güven ve sadakat duygusuyla güçlendirebilen harika canlılardır. Bize belki de yavaş yavaş unutmaya başladığımız sadakat ve güven duygularını yeniden hatırlatan dostlarımız ne kadar doğru besleniyor ya da biz beslenmelerinin ne kadarını doğru biliyoruz. Gelin birlikte bir göz atalım.

 

Özellikle son yıllarda hızla artan mama endüstrisi içinden köpeğimiz için en doğru mamayı bulmak oldukça güç olsa gerek. Tahmin edebiliyorum ki çevrenizdeki herkesin doğru ve besleyici olduğuna inandığı bir mama çeşidi vardır. ”x markasının mamaları harikaymış.” ” benim köpeğim y markası dışında bir şey yiyemiyor’ ‘gibi söylemlerle çok sık karşılaşmaktasınız. Sürekli artan çeşitleriyle kafamızda oldukça karışıklığa neden olan mama sorunsalı ile güvenli ve besleyici mama tercihi bizi ciddi olarak düşündürüyordur, şüphesiz. Ancak biz kendi köpeğimiz için en doğrusunu bulmak zorundayız. Zira bizim köpeğimiz özeldir.

 

 *mama seçimi neye göre yapılmalı?

 

Mama seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken ilk kriterimiz mamanın gerçekten kaliteli olması gerekliliği. İçeriğinde bulunan; protein, karbonhidrat ve yağ oranı açısından köpeğimizin tam olarak ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Çünkü markalar arasında mamaların içeriği oldukça farklılık göstermektedir ve kaliteli mama diğerlerine göre içerik olarak zengindir ve köpeğimizin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Nem oranının dengeli olmasına dikkat edilmeli. En önemlisi de mamamızın markası biz en güven vermelidir.

 

 *yetişkin ve yavru mamalarına dikkat edilmeli

 

Yetişkin ve yavruların günlük harcadıkları enerji miktarları farklılık göstermektedir. Yavrular yetişkinlere oranla daha fazla enerji harcadıkları için mamaların içerik oranı farklılık gösterebilir. Ancak mamada yetişkin ve yavru ayrımı gözetilmemişse günlük tüketim miktarları belirtilen ölçülerde olmalı ve bu orana dikkat edilmelidir.

 

 *mama içerikleri arasındaki temel farklar nelerdir?

 

Mama içeriklerin de temel farklar markalar ve kalite diye yukarı da belirtmiştim. Biraz daha açmak gerekirse; örneğin, x markası içeriğindeki malzemeleri daha özensiz ve hijyenden uzak bir şekilde tüketiciye sunarken y markası içeriğe pişirme süresine ve hijyene azami özeni göstermektedir. Zaten siz fark etmeseniz de minik dostunuz tadına bakmadan hangisinin daha lezzetli olduğunu anlayacaktır. Ben olsam hiç düşünmeden Dr.Sacchi Sığır Etli Köpek Konservesi alırdım.

 

 *Neden Dr.Sacchi Sığır Etli Köpek Konservesi mi?

 

Köpeklerimizin bayıldığı sığır eti lezzetiyle sunulan mama; İçeriğindeki protein, yağ, karbonhidrat, vitamin ve mineral dengeleriyle köpeğimizin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamaktadır. İçinde de ki sos ve jöle yardımıyla da köpeğimizin su ihtiyacını karşılamaktadır. Sağlık açısından eksiksiz olduğu kadar lezzetiyle de köpeğimiz e güzel bir ziyafet sunar.

 

Açıkça söylemek gerekirse hem lezzetli hem sağlıklı hem de güvenli yiyecek tüketmenin oldukça güç olduğu günümüzde, köpeğimizi mutlu etmek hiç de zor görünmemekte. Nasıl ki kendimiz için en doğal, besleyici, sağlıklı ve güvenilir besinleri bulmak için yoğun çaba harcıyorsak, köpeğimiz için daha fazlasını yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Biz en azından yediklerimizin ne kadar sağlıklı ve ne kadar besleyici olduklarını bilerek tüketmekteyiz ancak dostlarımız onlar için doğru olduğuna güvendiğimiz besinleri onlara sunduğumuza sonuna kadar inanmaktalar.

Dr.Sacchi Sığır Etli Köpek Konservesi

Onların bu güvenlerinin boşuna olmadığını onlara göstermek için daha fazla bekletmeyelim onları. Zira güven ve sadakat kolay oluşabilen olgular değil. Belki de bize hatırlattıkları sadakat, güven ve dostluk kavramlarının karşılığı olarak güzel bir hediyeyi şimdiye kadar fazlasıyla hak etmişlerdir. Ne dersiniz? Bu arada unutmadan yetişkin köpekler için günlük 800 gr. öneriliyormuş. Fazla sertinin zararlı olabilir.

 

Bu yazı 245 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU