Gemon Parça Etli Sığır Etli Köpek Konservesi

Paylaş
 

Gemon Parça Etli Sığır Etli Köpek Konservesi

Hayvan bakımında en önemli faktör hayvanınızı beslemek ve beslerken doğru mamaları tercih etmek büyük önem taşır. Yetiştirdiğimiz her hayvanın kendine özel özellikleri ve türleri vardır. Bu yüzden beslenmeleri de değişiktir. Hayvanları beslemede çok önemli noktalardan biri de onları iyi tanımaktan geçer. Sağlıklı olmalarını sağlamak ve verimlerini arttırmak için, türlerine uygun mamalarını seçmeliyiz. Eğer yemlerini gereğinden fazla verirsek bu da hayvanımızın sağlığını kötü yönde etkiler. Bu yüzden yemlerini yeteri kadar vermeliyiz.

 

Ve birden fazla hayvanı aynı anda besliyorsak birbirlerinin yemlerini yememeleri için özen göstermeliyiz. Günün belli zamanlarında besinlerin verilmesine dikkat edilmeli tek seferde çok fazla vermek yerine öğünlere paylaştırmalıyız. Yine aynı mamasında olduğu gibi sularını da belirli saatlerde vermeliyiz. Bu bakımda besinlerinin (mamalarının) bozulmaması ve temiz olması da bir hayli önemlidir. Rastgele besinlerle hayvanımızı beslemek doğru değildir. Bunun dışında hayvanların vücut temizliği de sağlığı için önemlidir. Hastalıklara karşı gerekli tedbirler zamanında alınmalıdır. Bulaşıcı hastalıklara karşı aşılarını zamanında yapmalıyız.

 

Çevremizde bulunan veteriner ve hayvan sağlığı uzmanlarının uyarı ve direktiflerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmemiz hayvanımızın sağlığı için çok önemlidir. Bu yüzden belirli periyotlarda sağlık kontrolleri yaptırmalıyız. Hayvanımızın hastalandığı durumlarda yanlış ve bilimsel olmayan yollara kesinlikle başvurmamalıyız. Uydurma uzman tavsiyesi olmayan ilaçları kullanmamalıyız. Aynı kendi sağlığımız gibi onların sağlığına da gerekli özeni göstermeliyiz. Bu kadar hayvan bakımından bahsettikten sonra şimdi gelelim hayvan sağlığında ki en önemli unsur olan hayvan maması tercihlerimize.

 

Köpek konserve maması seçerken dikkat etmememiz gereken en önemli noktalar şunlar:

 

İlk içerikler et ile başlamalı. İlk içerikte bulunan gıdalar mamanın çoğunlukla ne ile dolu olduğunu gösterir.

İçeriğin büyük oranı et olmalıdır.

İçeriğinde eklem, sindirim sitemi gelişimi için gluacosamine, chandritin 1 -carnitin vb. gibi doğal ek takviyeler olmalıdır.

Mama doğal antioksidanlar içermeli ve katkı maddesi bulunmamalıdır.

 

A, D, B1 gibi vitaminler ve mineraller içermeli ayrıca demir, fosfor, bakır gibi maddeler içermelidir

En önemlilerinden biri mama taze olmalı. Çünkü rafta uzun süre kalmış ve bayatlamış mamalar köpeğinize cazip gelmeyebilir

Bazı mamalar köpeğin dışkısının katı olmasını sağlamak için zararlı maddeler katılır. Bu maddeler sodyum bentonit, selüloz ve türevleri, pancar küsmesi gibi maddeler. Bu maddeler içine sindirimi zor gıdalar katılarak dışkının az ve katı olmasını sağlıyor. Bu yüzden köpeğinizin dışkısının sert ve az olması mamanın çok iyi olduğu anlamına kesinlikle gelmemektedir.

Süper premium mamaları tercih edin.

Eğer ki kaliteli bir mama istiyorsanız karbonhidrat değerinin dengelenmiş olması ve glisemik oranı yüksek pirinç, mısır gibi hammaddelerin içinde olmaması gerekiyor. Tahılsız mamalar bu özelliklerin tümüne uyar.

Mamalarda soya olmamasına çok dikkat etmelisiniz. Mamalarda soyanın fermente edilip edilmediği bile detaylı şekilde yazmaktadır ve günümüzde birçok soyalı gıda ürünlerinde soya fermante edilmemektedir.

Soya protein sindirimi sağlayan tripsin enziminin etkisini bozmaktadır. Soyanın bir diğer zararları arasında D vitamini eksikliği, hazımsızlık, alerji, bağışıklık yetersizliği, kısırlık, kalp kası hastalıklara vb. yol açmaktadır. Bu yüzden mama tercihimizde çok dikkatli olmamızı bir kez daha belirtelim.

 

Bazı uygun fiyatlı köpek maması markalarından bahsetmek gerekirse;

Gemon Parça Etli Sığır Etli Köpek Konservesi

Gemon Parça Etli Sığır Etli Köpek Konservesi, Goody köpek maması, Bonnie köpek maması, Pedigree köpek maması gibi birçok marka vardır bunlar içinden köpeğiniz için doğru olanı seçmelisiniz. Bizim size önerdiğimiz Gemon Parça Etli Sığır Etli Köpek Konservesi bu tarifi olmayan inanılmaz lezzet sizin ve köpeğinizin spesiyali olacaktır. Bu güzel lezzetten köpeğiniz vaz geçemeyecek ve her zaman sağlıklı kalacaktır.

Bu yazı 191 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU