Golden Köpek Maması

Paylaş
 

Golden Köpek Maması

Golden Köpek Maması

Köpek denildiğinde akla ilk gelen türlerden biri muhakkak ki goldenlardır. Golden, en sevimli ve en akıllı köpekler arasındadır. Son derece uysal bir huyları vardır ve sahiplerine çok sadıktırlar. Goldenlarla ilgilenmek, onlara bakmak son derece kolaydır. Bakıcılarını asla zorlamazlar ve çok iyi söz dinlerler. Çok fazla istekleri, beklentileri olmaz goldenların. Onlara yapacağınız belli şeyler vardır. Yemek yedirmek, sağlık kontrolleri için veterinere götürmek ve doğada gezdirmek gibi ihtiyaçlarını karşılamanız onlar için yeterli olacaktır.

 

Goldenlar, hem insanlarla hem de diğer canlılarla çok iyi anlaşırlar. Saldırgan ve kavgacı bir yapıları yoktur. Sevgi dolu hayvanlardır, onlara sevgi ile yaklaşıldığında çok daha fazla bir sevgi ile karşılık verirler. Goldenların insanlarla ilişkileri tıpkı bir insan gibidir. Onlara söylenen sözleri rahatlıkla anlarlar ve verilen komutları yerine getiriler. Hatta siz komut vermeseniz de sizin yaptığınız şeyleri kendileri gözlemleyerek yapmaya çalışırlar. Sosyal yapıları nedeniyle insanlarla çok iyi anlaşırlar, insanların bulunduğu ortamda bir taşkınlık yapmazlar, sakince otururlar ya da sizinle birlikte yürürler.

 

Goldenların rehber olma özellikleri de vardır. Çocuklarla araları o kadar iyidir ki onlara bakıcılık bile yapabilirler. Özellikle çocuklara asla bir zarar vermezler. Onlara özenle yaklaşırlar ve onları bir bekçi gibi bekler, onlarla ilgilenirler. O kadar akıllıdırlar ki, görme engelli insanların yanlarında yardımcı olarak bulunabilecek potansiyeldedirler. Zekâ seviyesi en yüksek olan köpekler arasındadırlar, uysallık bakımından da en uysal hayvanlar arasındadırlar. Goldenları evinizde güvenle bakabilirsiniz, onların size zararından çok faydası olur. Hem bekçiniz olurlar hem de sıkı bir dost olurlar size. Goldenların beslenmesi çok önemlidir. Onların ihtiyacı olan her türlü besin kaynağı yeterince onlara yedirilmelidir. Gerekli olan tüm ihtiyaçları karşılanmalıdır ki sağlıklı, mutlu birer hayvan olsunlar. Goldenlar için özel köpek mamaları vardır. Bunların kaliteli olanlarından köpeğinize alıp yedirebilirsiniz. Bazı mamaların içinde köpeğinizin ihtiyacı olan tüm besinler, tüm vitaminler vardır. Mama alırken özellikle bunlara dikkat ederek alın ki köpeğinizin besin ihtiyacı yeterince karşılanmış olsun.

 

Nasıl ki siz sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen gösteriyorsanız, köpeğiniz için de aynı durum söz konusudur. Onların beklediğiniz zekada ve sağlıkta birer hayvan olmasını istiyorsanız onları kaliteli mamalarla beslemelisiniz. Onların beslenmesi de en az sizin beslenmeniz kadar önemlidir. Kuru ekmek vererek hayvan bakmak hiç de adil bir durum değildir. Köpeklerin de belli vitaminlere ihtiyacı vardır. Onların et ve etin türevlerini yemeleri gerekmektedir. Bu nedenle köpek bakıyorsanız onlara kuru ekmek yerine sağlıklı, kaliteli mamalar vermelisiniz. Üstelik bu mamalar son derece makul fiyatlardadırlar. Yani köpek bakmak hele ki baktığınız bu köpek bir goldensa son derece bir özen ve titizlik gerektirir. Köpek bakmak için vaktinizin ve paranızın bir kısmını ona ayıracağınızı hatta ayırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Onların her türlü beslenme, barınma, sağlık kontrolü, sosyal aktivite ihtiyaçlarını karşılamalısınız.

Golden Köpek Maması

Hayvan bakmak, bakıyorum demekle olacak bir şey değildir. Tıpkı bebek bakar gibi bir özen gerektirir. Sizin bakacağınız hayvan goldensa ona bir bebeğe gösterdiğiniz kadar özen göstermenize bile gerek kalmayacaktır. O kendi kendine zaten bakabilecek zeka da bir hayvandır. Sizin tek yapmanız gereken köpeğinizin beslenme ihtiyacını gidermektir. Bunu da goldenlar için özel olarak üretilen mamalardan alarak yapabilirsiniz. Bu mamalar onların ihtiyacı olan her türlü besin maddesini içerdiğinden onlar için son derece idealdir. Golden bakmak çok kolay bir iştir ve oldukça zevklidir. Siz onları seversiniz, onlar size taparlar öyle çok sadıktırlar.

 

Bu yazı 303 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU