Golden Retriever Mama Fiyatları

Paylaş
 

Golden Retriever Mama Fiyatları

 

Evcil hayvan bakma alışkanlığı giderek artmakta. Özellikle de köpek bakan bir çok insan var. Neden köpek diye çok de merak etmiyorum aslında. Çünkü sebebi gayet açık, köpekler hem akıllı, hem sevimli, hem de bakımı kolay hayvanlardır. Ayrıca siz onlara bakarken onlar da sizi dış tehlikelere karşı korurlar, adeta bir bekçi gibi beklerler evinizi. O kadar merhametlidirler ki, sizin onlara gösterdiğiniz sevginin on mislini size karşı hissederler ve göstermek isterler. Sadık olduklarını hatırlatmaya gerek bile yok, çünkü köpekler dünyanın en sadık dostları olarak bilinirler. Bunların en çok bilineni ve evcil hayvan olarak tercih edileni de golden retrieverlerdir.

 

Bu cinsler en popüler olanlar arasındadırlar, bunun sebebi hem uysal bir yapıya sahip olmaları hem de eğitilebilir olmalarıdır, Üstelik çok da sevimlidirler, genel olarak yüzlerinde mutluluk ifadesi barındırırlar. Ayrıca diğer canlılarla ve insanlarla geçimleri de çok kolaydır, her biri ile çok iyi anlaşabilme özellikleri vardır. Bulundukları her ortama uyum sağlarlar.

 

Tabi köpek bakımı kolay olduğu kadar son derece özen ister. Özellikle beslenme konusunda son derece önem verilmelidir. Özellikle golden cinsleri beslenme konusunda son derece dikkat isterler. Çünkü yeteri kadar beslenemediklerinde ya da yanlış beslendiklerinde çok kolay hastalanabilirler ve hatta aşılamayacak hastalıklara yakalanabilirler. Bu cinsler tüylü oldukları için yanlış beslenme sonucunda sıkça tüy döküntüsü ve deri ile ilgili hastalıklara yakalanabilirler.

 

Yani beslenme köpeklerin cinslerine göre değişiklik gösterebilir. Köpekler, cinsine, yaşına, boyuna, kilosuna göre bir beslenme programına taşı tutulmalıdırlar. Her program her cinse uymayabilir. Bu nedenle köpeğiniz için bir beslenme programı yapmadan önce onun sağlık durumunu, vitamin gereksinimlerini, günlük ihtiyacı olan besin değerlerini değerlendirip ona göre bir program hazırlamalısınız. Çünkü doğru şekilde ve doğru yiyeceklerle beslenmek onlar için çok önemlidir.

 

Köpeğinizin beslenmesine dikkat etmediğinizde onun karşılaşabileceği sağlık sorunlarına hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Vücudunda oluşabilecek her hangi bir değişimi gözlemleyerek fark etmeli ve anormal bir durumla karşılaştığınızda hemen veterinerine götürmelisiniz. Bunu sadece beslenme ile ilgili değil her zaman yapmanız köpeğinizin yararına olacaktır. Üstelik sadece vücudundaki değişiklikler değil, hal ve hareketlerindeki değişiklikler, beslenme alışkanlığındaki değişiklikler de son derece önemlidir. Köpeğinizi sürekli olarak gözlemlemeli onun karşılaşabileceği bir hastalığı erken fark ederek hemen tedavi ettirmelisiniz.

 

Eğer evde köpek bakmak istiyorsanız onun için doğru bir beslenme programı ve uygun yaşam koşulları hazırlamalısınız. Beslenme olarak da hazır mamaları tercih edebilirsiniz. Hazır mamalarda köpeğinizin günlük ihtiyacı olan tüm besin kaynakları yer alır ve köpeğiniz bu besin kaynaklarını taze bir şekilde tüketmiş olur. Arada bir değişik mamalar da vermeniz köpeğinizin sağlığı için daha uygun olacaktır. Mama fiyatları da sanıldığı gibi pahalı rakamlar değildir, son derece uygun fiyatlara mama alabilirsiniz. Üstelik bu mamaların kalitesine de güvenebilirsiniz. Belli başlı markaları tercih etmek sizin için daha iyi olacaktır. Golden cinsi bir köpek için alacağınız mama fiyatlarında da değişiklik yoktur, aynı şekilde diğer mamalar gibi gerekli besin değerlerini içeren kalitedeki bir mamayı uygun bir fiyata bulabilmemiz mümkün.

Golden Retriever Mama Fiyatları

Bebek bakımı gibi köpek bakımı da aslında birbirlerine benzer. Köpekler de yavruluğundan yetişkinliğine kadar farklı şekillerde beslenirler. Yani nasıl bebekler doğduklarında anne sütü içiyorlarsa köpekler de anne sütü içmelidirler. Daha sonra köpeğinizin gelişimine göre mamalar saçarak bu mamaları onlara yedirmeye başlayabilirsiniz. Onun sağlığı için önemli olan şey doğru şekilde ve ihtiyacı olan şeylerle beslenmesidir.

 

Bu yazı 466 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU