Happy Dog Köpek Maması

Paylaş
 

Happy Dog Köpek Maması

Happy Dog Köpek Maması

 

Yaşantımızda bize dostluk eden sevimli arkadaşlarımız köpekler için piyasada bir çok çeşit mama bulunmaktadır. Piyasada bulunan hemen her mama için titiz bir inceleme yapılmadan mama satın almak hata olur. Köpek maması seçerken dikkat edilmesi gereken birçok faktör vardır. Bu faktörler içinde en önemlisi ve en belirleyicisi köpeğinizin damak tadıdır. Siz isterseniz avuç dolusu para ödeyip piyasanın en iyi mamasını satın almış olun eğer köpeğiniz bu mamanın tadını beğenmediyse zorla yedirmeniz mümkün değildir. Her köpeğin besin ihtiyacı farklı olmaktadır. Bu ihtiyacın belirlenmesinde köpeğin yaşı, cinsi, kilosu, cinsiyeti gibi faktörler önemli derecede etkilidir.

 

Köpek mamaları köpeklerin etçil olmalarından dolayı et ağırlıklıdır. Vitamin, protein gibi besinler açısından zenin olan mamaların kalori bakımından düşük olması gerekmektedir. Koşup enerjisini apartman dairesinde atamayan bir köpek kilo almaya müsait olduğundan mama tercihinde mamanın ihtiva ettiği kaloriye mutlaka dikkat edilmelidir. Mamayı yedikten sonra köpeğinizin davranışlarına dikkat etmelisiniz. Şayet kusma, kaşıntı gibi sağlık sıkıntıları yaşanırsa mamayı hemen değiştirmek gerekmektedir. Ayrıca kullanılmaya karar verilen mamanın köpeğinizin kas gelişimini destekleyen bir özelliğe sahip olması gerekmektedir. Mama içeriğinde yer alan taneciklerin köpeğinizin çene yapısına ve diş sağlığına uygun olması o mamayı tercih etme sebepleriniz içerisinde yer almalıdır.

 

 

Köpekler insanlar üzerinde psikolojik olarak olumlu etkisi olan hayvanlardır. Ev içinde tam bir dost, arkadaş olan köpekler son derece de sadıktır. Bu arkadaşlarımızın uzun süre yanımızda olmalarını istiyorsak onların sağlıklarına ve beslenmelerine itina göstermek zorundayız. Sağlıklı beslendikleri sürece ailenin bireyi gibi her zaman sadakat ve sevgileri ile yanımızda olabilirler. Olabildiğince içerik konusunda doğru oranlama yapılan mamaları tercih etmek gerekmektedir. Köpek mamaları içinde oldukça geniş bir müşteri yelpazesine sahip olan Happy Dog Köpek Maması ürünleri birçok çeşide sahiptir. Bu çeşitler köpeğin cinsine, yaşına, ürünün gramajına göre daha alt gruplara ayrılmaktadır.

 

Happy Dog Köpek Maması ürünleri köpeklerinizin dengeli beslenmesini sağlayan içeriğe sahiptir. Özellikle yavru köpekler için olan grupta yer alan mamalar köpeğinizin enerji ihtiyacını bire bir karşılamaktadır. Kalite olarak oldukça yüksek kaliteye sahip olan bu köpek maması emsallerine oranla ekonomik fiyatlar ile satılmaktadır. Oldukça doğal, taze ve sindirimi kolay malzemeler ile üretilmektedir. Kas, iskelet yapısını destekleyen, tüy kalitesini olumlu etkileyen, sindirimi kolay bir mamadır. Köpeğiniz bu mamadan asla vazgeçemeyecektir. İçerik olarak bir çok çeşidi mevcuttur. Her çeşidi et ağırlıklıdır, tamamen köpeklerin damak tadı düşünülerek hazırlanmıştır. Happy Dog Köpek Maması çeşitleri içerisinde light olanları da hemen her ebatta bulunmaktadır.

 

 

Küçük dostlarımız için elbette en fazla faydalı olacak olan anneleridir. Fakat özellikle yavru köpeklerde bu imkan mümkün değilse onlara bizim bakmamız gerekecektir. Köpek bakımında vereceğimiz kararlarda bir veteriner desteği almak her aşamada fayda sağlayacaktır. Şayet Happy Dog Köpek Maması kullanacağımız köpek bir yavru köpek ise ona uygun olan gramajı satını alıp, kalori ve enerji düzeyini ona uygun belirlemek gerekir. İnsanlar oldukça sakin bir yaşam tercih ettiklerinden hayvan beslemek onların ruhunu dinlendirmektedir.

Happy Dog Köpek Maması

Psikolojik anlamda oldukça sakin, sevecen bir ortam yaratan köpekler bazen insanların gösteremediği derecede şefkat göstermektedirler. Bu şefkat ve ilgi karşılıklı hale getirerek kurulan bağ sayesinde köpeklerimiz artık aile bireyi gibi olurlar. Onlarla uzun yıllar geçirebilmek için gerekli olan tüm imkanı onlara sunmak zorundayız. Özellikle yavru köpeklere küçüklüklerinden itibaren verilecek eğitim bu süreçte bize çok yardımcı olacaktır. Bu eğitim kapsamında beslenme alışkanlığı da mama seçimi de yer almaktadır. Ona en uygun olan mamayı veterinere de tanışmak suretiyle tespit ederek uzun süre bizimle birlikte yaşamasını temin edebiliriz.

 

Bu yazı 304 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU