ND Balıklı Köpek Maması

Paylaş
 

ND Balıklı Köpek Maması

Köpek bakımının en önemli unsurlarından biri nitekim beslenmedir. Köpekler etçil hayvanlardır ve boğazlarına oldukça düşkündürler. Yapıları gereği önlerine ne koysanız yerler hatta birçok insan kuru ekmekle besler köpeğini ama bu hiç de doğru bir yöntem değildir. Onu yapılan büyük bir haksızlıktır, çünkü onun gelişimi için ihtiyacı olan şey proteindir ve protein en çok ette bulunur ve köpeklerin en sevdiği yiyecem de ettir. Bunu bilmenize rağmen köpeğinize kuru ekmek veriyorsanız onu çok büyük haksızlık ediyorsnuz demektir.

 

Köpekler ne şekilde beslenmeli?

 

Yapıları gereği etçil olan köpekler protein ağırlıklı gıdalar ile beslenmelidir. Bu yalnızca et yemeleri gerektiği anlamına gelmiyor tabi ki. Evet, en çok protein ette bulunur ancak bazı tahıl türü gıdalarda da protein vardır. Yani köpeğinizin protein ihtiyacını karşılaması için hem et hem de tahıl gurubunu tüketmesinde yarar vardır.

 

Piyasa da birçok sayıda köpek maması markası ve çeşidi vardır. Bu kadar çok olması aslında her mamanın alınmaması gerektiğinin bir göstergesidir. Çünkü bazıları kalitesiz mamalardır ve bu mamaların köpeğinize yarardan çok zararı olabilir. Köpek maması alırken mamanın içeriğine ve markanın tercih edilebilirliğine çok dikkat etmelisiniz. Örneğin ND mamasının mamalarında köpeğiniz için gerekli olan besin kaynakları bulunur. Bu marka mama üretimi yaparken köpeklerin ihtiyacı olan protein değerlerini hesaplarlar ve buna göre mamalar hazırlarlar. ND balıklı köpek maması köpeğiniz için ideal bir mamadır mesela. Bu mama daha çok protein ağırlıklı bir mamadır. Ayrıca düşük tahıllı ve tahılsız olarak iki seçenek vardır. Yani siz isteğinize göre tahıllı ya da tahılsız bir mama tercih edebilirsiniz.

 

Mama seçiminde dikkat etmeniz gereken en temel nokta aldığınız mamanın et oranının yüksek olmasıdır. İçerisinde tahıl ya da patates gibi besinler olsa da tahıl oranı yüksek olan bir mama tercih edildiğinde köpeğinizin gelişimine daha fazla katkıda bulunmuş olursunuz. Köpeklerin kemik ve kas gelişimi için et yemeleri çok önemlidir. Bu illa ke kırmızı et ya da tavuk olacak anlamına gelmez. Balık da köpeğiniz için ideal bir besindir. Balığın içeriğinde onun kemik gelişimini destekleyecek protein ve vitaminler vardır. Ayrıca köpekler balık yemekten çok hoşlanırlar. Bunu kendiniz evde hazırlama imkanına sahip değilseniz ND balıklı köpek mamasını güvenle satın alabilirsiniz. Çünkü bu mama köpeğinizin balık ihtiyacını karşılayacak besin değerlerine sahiptir.

 

Köpek bakımında beslenme en önemli etkindir. Onu doğru ve yeterli bir şekilde besleyebilirseniz diğer ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilirsiniz demektir. Zaten geriye çok da fazla bir şey kalmıyor. Köpeğinizin temel ihtiyaçlarından biri beslenme, diğeri de egzersizdir. Yani egzersizden kasıt onun düzenli olarak doğada yürüyüş yapması, oyunlar oynamasıdır.

 

Köpeğinizi her gün tuvalet ihtiyacı için dışarı çıkardığınızda işi bitince hemen eve getirmek yerine parklara götürerek onun egzersiz ihtiyacını karşılamasını sağlayabilirsiniz. Köpeğiniz parklarda koşmayı, diğer köpeklerle iletişim kurmayı çok sevecek ve bu durumdan çok memnun olacaktır. Köpeğinizin mutlu ve sağlıklı olması için birinci ihtiyacı beslenme iken diğer ihtiyacı da doğada geçirdiği vakittir.

ND Balıklı Köpek Maması

Eğer köpek bakan biriyseniz zaten bunu zamanla öğrenmişsiniz demektir, ancak ilk defa köpek bakacaksanız ve bu konuda bir fikriniz yoksa veterinerinizden yardım alabilirsiniz. Veterineriniz köpeğiniz için en doğru mamayı seçecek, onun ihtiyacı olan besin değerlerini tespit edecek, onun kilosuna, sağlığına, bünyesine göre bir program hazırlayacaktır. Siz de veterinerinizin hazırladığı bu programı eksiksiz bir şekilde uygularsanız köpeğiniz son derece sağlıklı ve mutlu olacaktır.

 

Bu yazı 181 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi kendinize odaklayacak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçeceksiniz. Duygularınız derinleşmiş olabilir veya ilgi ve sevgiye daha fazla ihtiyacınız olabilir. Yaşam tarzınızı ve içinde bulunduğunuz koşulları değiştirmek istediğiniz bir dönemdesiniz. İlişkilerinizi gözden geçireceksiniz. Günün ilerleyen saatlerinde alacağınız teklifler sizi heyecanlandıracak ve harekete geçirecek. Projelerinizi gerçekleştirmek için dikkatinizi çalışmalarınıza odaklayacaksınız. Kararlı ve yapıcı tavırlarınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bugün yoğun duygular içinde olacaksınız. Duygusal ve heyecanlı bir tavır içine girebilirsiniz. Alacağınız haberler ve karşılaştığınız kişiler sizi harekete geçirecek. Kısa yolculuklar yapabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Bugün zihinsel ve fiziksel açıdan kendinizi güçlü hissedeceksiniz ve fikirleriniz ile çevrenizi etkileyeceksiniz. Projelerinizi ortaya koyabilirsiniz ve ikna edici olabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bu sabah keyifli uyanacak ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Gün içinde meydana gelen olaylar size sorumluluklarınızı hatırlatacak. Önemsediğiniz kişilerin size ihtiyacı olabilir ve daha ilgili davranmanız gerekebilir. Bazı korkularınız gün içinde uyanabilir fakat iyimser ve anlayışlı davranmayı başarabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için daha sabırlı davranacaksınız ve önem verdiğiniz kişilerin de sizi desteklediğini anlayacaksınız. Bugün duygularınızın derinliklerinden çıkabilir ve çevreniz ile ilgilenebilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Duygularınız yoğun olabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içinde olabilirsiniz. Bu arada hırslı bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Ciddiye aldığınız konuların zorlayıcı baskısını hissedebilirsiniz fakat disiplinli ve kararlı tavrınız, büyüklerinizi etkileyecek. Günün ilerleyen saatlerinde ilginç gelişmeler ile karşılaşabilirsiniz. Farklı projeler yapabilir ve ilginç davetlere gidebilirsiniz. Katılacağınız davet ve toplantılarda karşılaşacağınız kişilerden etkilenebilir ve kendinizi özgür hissedebilirsiniz. Sürpriz teklifler ile karşılaşabilir ve kararsızlık hissedebilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
İsteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular içinde bulunduğunuz bir gün... Hedeflerinize ve yapmak istediğiniz işlere dikkatinizi odaklayacaksınız ve fikirlerinizi net bir biçimde ortaya koyacaksınız. İkna edici ve etkileyici olacağınız bir dönemdesiniz. Büyük beklentileriniz olabilir ve başarmak için çok gayret göstereceksiniz. Dikkatli ve kararlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Çok çeşitli projeler yapacağınız bir dönem. Aynı zamanda çevre gezilerine çıkabilirsiniz ve arkadaşlarınız ile keyifli programlar yapabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Önemsediğiniz işleri yapmak için çok gayret gösterdiğiniz bir dönem. Bir taraftan isteksizlik duyabilirsiniz. Ancak yapmanız gereken işleri gerçekleştirmek için büyük bir gayret ve azimle davranacaksınız. Parasal ihtiyaçlar ve yavaş gelişen işler nedeniyle moraliniz bozulabilir. Ancak sabırlı olmanız gerekiyor. Moralinizi yükseltin ve karamsarlıktan uzaklaşın. Günün ilerleyen saatlerinde ani heyecanlar duyabilirsiniz. Bir arkadaşınızdan alacağınız teklif sizi harekete geçirecek. Arkadaşlarınızın davetine gidebilir, katılacağınız toplantılarda ilginç kişilerle tanışabilirsiniz. Sözlerinize dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz.
YAY BURCU YORUMU
Bugün dostlarınız ve sevdikleriniz ile ilişkileriniz yoğun olacak. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Yapacağınız haberleşmeler ve görüşmeler verimli geçecek. İsteklerinizi kolay ifade edecek ve olumlu tavrınızla hem çevrenizi, hem de sevdiğinizi etkileyeceksiniz. Bugün kendinizle ilgilenebilir, güzellik, bakım ve bakım ürünleriyle ilgili araştırmalar ve programlar yapabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız değişecek. Bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler uyanabilir ve sizi harekete geçirebilir. Farklı istekler içine girebilir, hafta sonuna yönelik çeşitli programlar yapabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Güne keyifli ve rahat başlayacaksınız. Gelişmeler yavaş olabilir fakat sonuçları sizi memnun edecek. Sabırlı davranmanın ödüllerini alabilirsiniz. İyimser ve rahat davranacak ve kendinizi korkulara kaptırmayacaksınız. Tarzınız değişiyor ve kendinizi fazla zorlamadan yaşamak istiyorsunuz. Ancak sorumlu olduğunuz kişiler ve daha önce almış olduğunuz sorumlulukların baskısını hissedebilirsiniz. Fakat bunlar sizi bugün fazla rahatsız etmeyecek. Kendinizden memnun olacak ve moralinizin yükseldiğini hissedeceksiniz. Neşeli ve yapıcı tavırlarınız, hem çevrenizin, hem de karşı cinsin dikkatini çekecek ve etkileyici olacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Hayatınızda yenilik yapmak ve radikal değişiklikler için fırsatları iyi değerlendirmek istediğiniz bir dönem... Üzerinizde hissettiğiniz duygusal baskılar artabilir. Ancak harekete geçmek için güçlü arzular duyabilirsiniz. Aslında baskıyı itici güç olarak kullanmanız mümkün. Hiçbir zaman olmadığınız kadar sabırlı davranacaksınız. Özgürleşmek ve üzerinizdeki her türlü baskıdan kurtulmak için dayanılmaz arzular duysanız bile temkinli davranacak ve gelişmeleri bekleyeceksiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik çeşitli projeleriniz olabilir ve düşüncelerinizi arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz. Çılgın fikirleriniz olabilir.
BALIK BURCU YORUMU