Petit Okyanus Balıklı Pouch Küçük Irk Köpek Konservesi

Paylaş
 

Petit Okyanus Balıklı Pouch Küçük Irk Köpek Konservesi

Doğanın etçil canlıları olan köpeklerin evcilleştirildikten sonra da etle beslendiklerini unutmamak gerekmektedir. Evlerde beslemek üzere bir köpek alacak olanlar hangi cins köpeğin ev ya da bahçe ortamına uygun olduğunu araştırmalıdır.

Çalışan birinin en az 2 kez dolaşmaya çıkaramayacaksa enerjik, büyük ırk bir köpek alması, enerjisini sokakta, gezmek, oyun oynamak için kullanamayacak olması evdeki eşyalara zara verebilmektir.

İhtimalini doğuracağı için sakıncalı olabilir. Bazı ırklar bahçede bakmak için daha uygundur. En azından eve kapanıp kalmayan köpekleriniz bu sayede gün boyu enerjilerini kullanabileceklerdir. Günümüzde bahçeli, müstakil evler eskiden olduğu kadar fazla değildir. Köpekler kendi aralarında küçük, orta boy ve büyük boy ırklar olarak sınıflandırılmıştır. İçinde hayvan sevgisi barındıran ve mutlaka bir köpek beslemek isteyenler için apartman yaşamına kolay uyum sağlayacak küçük ırklar tavsiye edilmektedir. Küçük ırklara özel

Petit Okyanus Balıklı Pouch Küçük Irk Köpek konservesi de beslenme konusunda en büyük yardımcınız olacaktır.

Apartman hayatı için küçük ırklar

Küçük ırk köpeklerin apartman dairelerinde bakımı kolay olsa da bir kısmında havlama sorunu da olacaktır. Hayvan severler iyi bir eğitimle bu sorunu da aşacaklardır. Yavru iken alınan köpeklerin eğitimi ve çevrelerine uyumu daha kolay olacağı bilinmelidir. Pug, Chihuahua, kanişler, Yorkshire Terrier, Avustralya Terrier, Amerikan Cocker gibi küçük ırklar apartmanlarda sık bakılan ve kolay uyum sağlayan cinsler arasındadır.

Küçük ırklar nasıl beslenebilir?

Evlerde beslenen küçük ırkların beslenmesinde en büyük yardımcılar hazır mamalardır. Köpek ve kedi maması üretim sektörü bir gereklilikten doğmuştur. Köpeğime ne vermeliyim, neyi yemeli veya yememeli sorularıyla boğuşmak yerine Petit Okyanus Balıklı Pouch Küçük Irk Köpek konservesi kullanmak kolaylık sağlayacaktır. Küçük dostların sağlıklı beslendiğinden de emin olunacaktır.

Neden konserve mama

Evlerde pişen her yemeği köpekler yiyemeyeceklerdir. Bazı besinler alerjik reaksiyonlara, sindirim sistemi sıkıntılarına sebep olacaktır.

Petit Okyanus Balıklı Pouch Küçük Irk Köpek konservesi sizi dengeli ve besleyici yemek hazırlama derdinden kurtaracaktır. Size sadece öğünlerde ne kadar mama vereceğinizi ayarlamak ve mamaların son kullanma tarihini kontrol etmek kalacaktır.

Mamaların çok soğuk ya da çok sıcak verilmemesine de dikkat edilmelidir. Hazır mamaların dengeli besleme özelliğinin yanı sıra sindirimleri kolay ve sağlıklıdır. Küçük ırk köpeklerinizdir.

Petit Okyanus Balıklı Pouch Küçük Irk Köpek konservesi mamalarını iştahla yiyecek, dışkılamaları düzenli ve az olacaktır. Konserve mamalar köpek severlerin hayatını kolaylaştırırken köpeklerin de sağlıklı gelişmesini sağlayacaktır.

Tüm canlıların yaşamı için zorunlu olan suları da ihmal edilmemeli, düzenli olarak yenilenmeli, kapları temiz tutulmalıdır.

Mamalar tüm besin ihtiyacını karşılar mı?

80 gramlık konserve mamalar doğal içerikleriyle gelişimleri hızlı olabilen küçük ırkların gelişme dönemlerindeki ihtiyaçları karşılayabilecek düzeydedir.

Minyatür ırkların besin ihtiyacı Petit Okyanus Balıklı Pouch Küçük Irk Köpek konservesi ile giderilmekte, gelişimlerini olumlu yönde desteklemektedir.

Titizlikle üretilen mamalar doğal ortamdaki besin ihtiyaçları göz önüne alınarak, yeterli olacak şekilde hazırlanmaktadır. Mama içeriğindeki somon yağı besin değerini zenginleştirici özelliktedir.

Petit Okyanus Balıklı Pouch Küçük Irk Köpek Konservesi

Okyanus balıkları olan ton, uskumru balıkları ile çipura, belirli miktarda pirinç, nişasta ve su ile üretilmektedir. Mamalar protein bakımından zengindir. Öğünler 80 gramlık konserve mama baz alınarak beslenen köpeğin ağırlığına uygun miktarlarda düzenlenmelidir.

2 kilogramlık bir köpeğiniz varsa günlük 41 gram, 4 kg için 70 gram, 6 kg için 94 gram, 8 kilogramlık köpekler içinse 117 gram mama verilmesi önerilmektedir. Yavru dönemlerinden sonra (8–12 aylık ve 2,5–10 kg arası) erişkin (adult) mamalarına geçiş yapılmalıdır.

Bu yazı 283 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU